Bloodshot (2020)

Bloodshot se dá bez rozpaků nazvat moderní verzí Univerzálního vojáka, a to se vším, co tato doba přináší. V praxi je zde výrazně slabší příběh než u zmíněného Univerzálního vojáka, citelně více akce, která je ještě více nereálná atd. Upřímně je Bloodshot vlastně takovou chlapskou pohodičkou, která nenadchne ani neurazí, není třeba ji vidět vícekrát, ale druhé, případně třetí zhlédnutí jistě nikomu neublíží. Má očekávání film splnil a v mnohém vlastně i překonal. 62%

Mizerové navždy (2020)

Mizerové se s klidným svědomím dají nazvat mou oblíbenou odpočinkovou sérií, nemyslím si však, že by tento díl byl zrovna důstojným zakončením. Příběh je docela fajn, oba hlavní hrdinové stále nadmíru sympatičtí, kvalitního humoru je dostatek, audiovizuální zpracování parádní a proč si tedy vlastně stěžuji? Zaprvé, akční scény jsou dost přepálené, je jich i zbytečně moc a na akční komedii, kterou ve své podstatě Mizerové jsou, jsou zbytečně násilné. Proti násilí ve filmech nic zásadního nemám, ale zde prostě postrádá smysl. Druhý důvod, proč mi třetí Mizerové nejsou tak pochuti jako první dva díly, tkví v době natočení, jejímž naprosto zásadním a bohužel negativním důsledkem pro požitek z filmu je hyperkorektnost ve všech myslitelných směrech (politická, genderová, …) Ta pak zejména v kontrastu s výše zmíněnou zbytečnou násilností/brutalitou působí vysloveně jako pěst na oko. Je to škoda, zvláště pak proto, že z mého úhlu pohledu k perfektní a ničím nerušené zábavě chybělo jen velmi málo. Takto je to nevýrazných 62%.

Neuvěřitelný svět pavouků (2015) (TV film)

Výborně zpracovaný dokument s velmi detailními a místy až neuvěřitelnými záběry ze světa pavouků, jemuž v mých očích ubírá pouze to, že nemám rád pavouky.

Zemřít pro design (2016)

Z tohoto dokumentu mám značně rozporuplné pocity. Při hodnocení dokumentů tohoto typu většinou přimhouřím oko a hodnotím výše, protože jsem přesvědčený, že mají svůj smysl a do určité míry šíří tolik potřebnou osvětu. Zde hodnotím cca 60% a i zde si myslím, že přidávám. Dokument sám o sobě je značně nepřesvědčivý, argumentace pak vysloveně chabá, a to je obrovská škoda, protože zrovna prezentované téma je nesmírně závažné a bohužel jeho závažnost bude do budoucna dále strmě stoupat. Chtělo by to reparátek, ale tentokráte pořádně...

Sex noci svatojánské (1982)

Sex noci svatojánské je velmi zajímavým počinem, který staví zejména na propracovaných dialozích, ale to už u Woodyho bývá zvykem. Na čistokrevnou komedii mi tento film přijde poměrně vážný a opravdu vtipných momentů je zde poskrovnu, na druhou stranu, o to lepší a hlavně údernější jsou. Jinak na Woodyho docela pohodička, u které se dá v klidu relaxovat. Sex noci svatojánské není filmem, na který bych se chtěl dívat každý rok, ale párkrát za život se jistě zhlédnout dá. 72%

Taxi, maringotka a korida (1958)

Pohodová, odpočinková komedie, která místy opravdu slušně pobaví. Luis de Funes pro mě v malinko netradiční roli, ale to připisuji spíše své neznalosti jeho dřívějších rolí. 65%

DOA: Na život a na smrt (2006)

DOA je pohodová oddychovka určená zejména mužské části publika, do které, pro tento případ, naštěstí spadám, a tak jsem mohl na skoro hodinu a půl vypnout mozek a hezky si odpočinout. 62%

Le Mans '66 (2019)

Le Mans '66 je velmi dobrým filmem, ale alespoň v mým očích mu k úplnému vrcholu něco chybí. 83%

Na nože (2019)

Bravo! Už dlouho jsem se tak nepobavil a nezasmál. Knives Out je v podstatě černou komedií s kriminální zápletkou, pyšnící se dobrým hereckým obsazením a výborným scénářem. Jednotlivým hercům jejich role padnou jako zadek na hrnec a děj velmi rychle ubíhá, a tak je čirou radostí na film koukat. Očekávání jsem měl tentokráte spíše menší a jsem tedy velmi mile překvapen. 83%

Dukla 61 (2018) (TV film)

Dukla 61 mě příjemně překvapila kvalitou zpracování i autentičností děje (na film, a ještě k tomu český). Rozhodně se jedná o kvalitní kousek filmařiny, který se s odstupem času dá zhlédnout opakovaně. Prostředí je celkově poměrně ponurné (byť ne tolik jako třeba v Černobylu), místy mi tíživá socialistická atmosféra dost lezla na nervy (to se týká většiny scén v bytě), stejně jako postava Marthy Issové, ale to je tak nějak dobře a filmu jako celku to prospělo. Příběh je díky tomu uvěřitelnější a ve výsledku i silnější. 80%