Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 186)

Kickboxer (1989)

Kickboxer byl v devadesátých letech jedním z mých nejoblíbenějších bojových filmů. Hltal jsem každou jeho minutu. Dnes už mě ani zdaleka tolik nebaví, více si všímám všudypřítomné naivity, hloupých dialogů, špatně zpracovaných scén atd. Naprosto otřesný český dabing samozřejmě není chybou filmařů. Takto pro mě umřela legenda, která mě provázela celým dospíváním. Na závěr si neodpustím ještě jedno rýpnutí - celý film pojednává o thajském boxu (Muay thai), nikoliv o kickboxu.

Prázdniny (2006)

The Holiday jsou velice příjemnou romantickou komedií do nepohody a pro mne obrovským a hlavně příjemným překvapením. Takto milých filmů není mnoho a zde se přímo nabízí srovnání s podobným skvostem, a to Love Actually. 80%

Metanol (2018) (TV film)

Metanol je vynikajícím filmem s mrazivým příběhem, který si dodnes živě pamatuji a pro mě je obrovským překvapením. Velice mě potěšily i herecké výkony pro mě neznámých herců a míra autentičnosti, jakou film působí. Zde si dovolím tvrdit, že se ČT pro jednou vyrovnala HBO. 88%

plakát

Můj kamarád gepard (2005)

Duma je hezkým rodinným filmem odehrávajícím se v krásné přírodě.

plakát

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Akta Pentagon jsou dobrým filmem, který se však rozjíždí velmi pozvolna. Celá první polovina je velmi rozvláčná a ani mě moc nebavila. Přibližně v polovině filmu však dojde ke zlomu a příběh dostane spád, kterým diváka snadno vtáhne do děje. Druhá polovina filmu je opravdu zajímavá a velmi napínavá. Herecké výkony Toma Hankse a zejména Meryl Streep jsou fantastické, ale naplno se projeví až ke konci filmu. 75%

plakát

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Další překrásný dokument z dílny BBC. Nad některými záběry se až tají dech, a to i přesto, že většinu z nich jsem již jednou viděl v původním dokumentu. Earth: One Amazing Day je pro mě v tuto chvíli jednoznačně nejlepším filmovým dílem roku 2017.

Mys hrůzy (1991)

Cape Fear je po mě zklamáním. Robert De Niro v roli násilníka byl sice fantastický, ale film jako takový mi moc nesednul. Zejména hudba byla místy až nesnesitelně otravná. A co by filmu rozhodně prospělo, je kratší stopáž. Mnoho scén je zbytečně natáhnutých a některé jsou vyloženě nic neříkající výplní. 68%

Amarcord (1973)

Amarcord je jednou z komedií, které mě asi nikdy nedokážou pobavit a nikdy je nebudu chápat, ani se mi nebudou líbit. 52%

Kličko (2011)

Kličko je vynikajícím dokumentem, citelně přesahujícím oblast boxu. 90%

Bullittův případ (1968)

Filmy, jako je Bullittův případ, šly vždycky mimo mě a s jistotou vím, že vždycky mimo mě půjdou. Ani nevím, proč jsem si ho vlastně pouštěl... 55%