Na plovárně (1998) (pořad)

Duše každého intelektuála musí zaplesat. Vybraní hosté, vytříbený humor, diskuze na úrovni... jeden z nejlepších pořadů produkce ČT.

Partička (2011) (pořad)

Musím říct, že v drtivé většina případů jsem se opravdu skvěle bavil, výběr Sokol - Chmela - Suchánek - Genzer nemohl být lepší, ačkoli je poznat, že Richard Genzer občas trochu zaostává za ostatními kolegy. Nicméně tento pořad mi potvrdil, že Michal Suchánek je velice inteligentní člověk s opravdu skvělým smyslem a citem pro humor, takže jeho hanění za Tele Tele je naprosto mimo mísu :)

Tele Tele (2000) (pořad)

I když jsem Kopečkovic nesnášel (což je teď naopak, bo shodou okolností má tohle příjmení rodina mojí přítelkyně:)), ty ostatní relace byly bomba a taková reklamace posílání křečka poštou (Občanský jouda) nebo trailery na filmy (z fleku si vybavím Tři kokosy na sněhu a Večernici:)), to zaručeně pobavilo. A i když to nebyla nejinteligentnější zábava ze všech, nestydím se za to, že jsem se na to díval. Dobré to bolo. Väčšinou.

Medúza (1992) (pořad)

Pravda, posledních asi 5 let jsem medúzu nesledoval, ale dokud byla s Juchelkou a Krajčem byla to skvělá zábava plná úžasné muziky. Eso se Pergnerkou a Jámou A.D. mohlo jít zahrabat :)

Eso (1994) (pořad)

Kam se hrabalo Eso na Medúzu, že... ale i tak jsem na to pravidelně čučel :))

Dallas (1978) (seriál)

Už jenom vzkříšení Bobbyho si zaloužilo 1 hvězdičku!! :) Jinak tenhle seriál nebyl až takový peklo jako "Tak jde čas" a o zbytku bych se opakoval s tím, co jsem napsal u "Esmeraldy". Babička tento seriál komentovala vskutku nezapomenutelně. Něco jako když jde v US do kina a sednete si vedle černošské dělnice (vivat stereotypy:)

Esmeralda (1997) (seriál)

Své hodnocení odůvodňuji takto: a) Leticia Calderón byla v roce 1997 pořádnej kus baby a jistou dobu se mi o ní i zdálo; b) u Esmeraldy jsme si s babičkou vždycky dávali kapučíno, sice hnusný a z prášku, ale po 5 kostkách cukru mi to bylo stejně jedno a navíc jsem dostal zmrzlinu nebo oplatek, tak co, bylo to krásný; c) babička u tohoto pořadu vyprodukovala celou řadu hlášek jako "A teď zhučí z teho koňa. Vidíš! Už je dule." nebo "Proboha, dyť stojí vedle tebe!" (na slepou Esmeraldu:); d) ten příběh byl tak strašně blbej, až byl vlastně krásnej :) P.S. Kvůli zachování nostalgických vzpomínek nehrozí, že bych se na to ještě někdy v životě znova podíval :)

Ranař (2011)

Málokterý sportovní film mě osloví nebo nadchne... a z tohoto jsem si sice neposkrvnil trenky, ale zhlédnutí rozhodně stálo zato. S.W.Scott prokazuje, že hrát prostě umí, Liev Schreiber je klaďas, i když hraje naprostý bastardy a režie Michaela Dowse byla rozhodně tím nejzajímavějším na celém filmu. 80%!

Dukla - krev a mýtus 2: Agónie vítězství (1999) (TV film)

Díky rozhovorům s Němci byl druhý díl možná i o něco lepší, než ten první, každopádně se jedná o velice podařený dokument, který jen potvrzuje, že o kvalitní dokumentaristy v Čechách (resp. na Moravě:) není nouze.

Nedotknutelní (2011)

Francouzská filmová poetika a kultura je mi v mnoha ohledech velice blízká. Toto je jeden z případů, kdy se mi Francouzi skvěle trefili do noty a udělali komedii, která není tak úplně francouzsky komediálně absurdní (a v některých případech až dementní). Ano, podobných příběhů už by tu pár bylo, proto "Intouchables" sází na skvělé herecké výkony (Omar Sy byl geniální) a především na úžasný scénář, takže film velice příjemně plyne, nemá pachuť nuceného soucitu a uměle vyvolávaných emocí, ale svéráznou a vtipnou formou ukazuje život, jaký je, jaký byl a jaký může být - záleží jenom na tom, jak se na něj zrovna chceme dívat. 90%. P.S. Geniální soundtrack :)