Šprtky to chtěj taky (2019)

Zo zaciatku to trochu drhne, ale postupne sa z noho vykluje najlepsi coming age film za velmi dlhu dobu. Babam budem fandit nech maju pred sebou velku karieru a Olivia Wilde sa predviedla ako velmi schopna reziserka. Snad to uchmatne aspon nejake nominacie na Zlate globy. Mile, uprimne a v poslednej tretine velmi posobive. Skoda toho blbeho (aj ked pochopitelneho) distribucneho nazvu, lebo ide po uplne odlisnej cielovke. 8/10

Srážka s láskou (2019)

Dokaz, ze klasicka hollywoodska romcom mustra stale funguje. Akurat ju treba vediet spravne naplnit. Rogen a Charlize su ohromne sympaticki a maju vybornu chemiu. Politicke prostredie je zaujimave a ma to niekolko krasnych romantickych scen aj velmi vtipnych komedialnych pasazi. 8/10

Ave, Caesar! (2016)

To mohlo byt tak strasne dobre. Ale nebolo. Som zvedavy, ci sa tak vela strihalo alebo sa omylom vymazala polovica scenara a nebol cas ju zase dopisat alebo to coenovci iba strasne odflakli. 5/10

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Nikdy som tuto seriu nepovazoval za nieco uzasne a keby bola od Pixaru, frflal by som, ze to je pod ich moznosti. V ramci zvysnej konkurencie vsak ide o spicku. Teda az na tento posledny diel. Je tu sice par uchvatnnych vizualov (a john powell si to k nim opat neuveritelne dava), no pribeh ma nedokazal vobec strhnut. Mnohe zachranuje aspon zaverecnych 10 minut, ktore trilogiu krasne uzatvaraju. Je to stale velmi slusny film a v zaplave odpadov od ilumination alebo foxu je to v podstate dokonale. Avsak mam pocit, ze to mohlo byt omnoho udernejsie, vtipnejsie aj dojimavejsie. Verim vsak, ze decka z toho budu uplne nadsene. A o ne ide predovsetkym. 7/10

Ghost Rider (2007)

V case premiery, ked komiksovky tocili ludia ako Singer, Lee, Nolan alebo Raimi to musel byt strasny pruser. Teraz, ked sa velebia veci ako Captain Marvel alebo Black Panther a zo shitov ako Venom sa stavaju megahity je to celkom slusny priemer. Navyse sme mali moznost vidiet ako dopadlo pokracovanie. Plus vidiet Caga vo velkofilme (aj ked s odstupom vyse dekady) mi robi radost. 6/10

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Krása. Skoro som vytopil slzami kino. Toy Story 4 nie je žiadnou revolúciou, ale to čo od neho očakávaš funguje takmer dokonale. Počiatočný dojem zbytočnosti pokračovania v dokonale uzavretom príbehu sa postupne vytráca a tvorcovia si ťa jemnými cestičkami dostávajú na svoju stranu. Baví, dojíma, poučí a ani chvíľku nenudí. To nie je taká samozrejmosť ako by sa pri súčasnej tvorbe mohlo zdať. Jediné, čo chýba je niečo, čo sme nikdy nevideli. To je síce pri štvrtej časti série pochopiteľné, no aj trojka dokázala prísť so scénou v spaľovni, ktorá v určitej miere redefinovala, koľko adrenalínu detský divák znesie. Ale aj tak je to paráda. Podobne vydarených a suverénnych kúskov tu tento rok mnoho nebolo. Chlapci z Pixaru sú proste stále frajeri. 9/10

John Wick 3 (2019)

Na konci toho bolo az prilis, ale inak presne taketo filmy potrebujem k svojmu zdravemu vyvinu. Desiatky headshotov, krasne vymysleny filmovy vesmir, velka stylovost, perfektny hlavny hrdina a spickove akcne sceny. Dvojka sa mi sice pacila trochu viac, ale v ramci sucasneho stavu akcneho zanru ide o absolutnu spicku. 8/10

Sedm a víc (1973)

Ma to dve uzasne sceny (autoumyvarka, nahanacka) aj vyborny namet. Ale nieco tomu chyba. Ako zamyslany spin off Francuzskej spojky je to na hranici s trapasom. Viac to pripomina menej vydarene diely Dirty Harryho (akurat bez megasupercool ustredneho hrdinu). Proste spotrebna zanrovka, ktora neurazi ale v porovnani s dobovou konkurenciou nenadchne. Ani ten Scheider nejde na plny plyn 6/10

Alita: Bojový Anděl (2019)

Ide o ocakavania. Prvykrat sa totiz podla Cameronovho scenaru neurodila superpecka, iba velmi slusny blockbuster. Na druhej strane ide o najlepsi Rodriguezov film. Pekne to vyzera, hlavna hrdinka je na zozratie a aj to dobre slape. Takze ziadny pruser ako sa na zaklade rezisera dalo ocavat. Ale ani ziadna udalost, na ktoru sme sa takmer dve dekady tesili. 7/10