Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Ou. Takze nakoniec sa ziadna pecka nekona. Je to velmi fajn becko za obrovske prachy, ale ta odzbrojujuca debilita v megalomanskom blockbusterovom sate, ktorou ovplyvaju posledne styri casti hlavnej serie, tu proste chyba. Strasne mi to pripominalo stvorku piratov z karibiku (aj ked toto nie je zdaleka taky trapas). Hobbs aj Shaw su dokonale korenie, ale na vlastny film su to malo zaujimave postavy. Aj ked Rock a Statham su samozrejme uplne super a velmi si to uzivaju. Po akcnej stranke ide takisto o krok vzad. Ziadna scena sa k vrcholom Rychlo a zbesilo ani nepriblizuje a bolo by to super akurat v casoch, ked bola seria uplne v haji (druha az stvrta cast). Stale vsak ide o jemny nadpriemer a navstevu kina si to zasluzi. Akurat netreba ocakavat ziadnu udalost. 6/10

Nejkrásnější hádanka (2008)

Troska milo prekvapil. Dalo sa to kukat, nechcel som sa pri tom zabit a Dolansky je sympatak. Ale to je asi tak to najlepsie, co k tomu mozem napisat 5/10

Spása (2014)

Skoda tej prilisnej priamociarosti Mohla to byt lahodka, pretoze jednotlive sceny su vypecene a obcas fakt mrazive. Ale, kto ma rad tradicne westerny, netreba vahat. 7/10

Lolita (1962)

Je to cele divne. Ruku majstra tam citit. Niektore pasaze su majstrocke. Sellers je ako vzdy uzasny. Aj casting titulnej hrdinky sa vydaril. Ale uplne to nefunguje. Vyborny film ale cakal som nieco drazdivejsie, sviznejsie a strhujucejsie. Aj ked si to v dobe vzniku samozrejme nemohli dovolit. 8/10

Vražda v Bílém domě (1997)

Slusny 90's thrillerovy priemer. Neurazi, nenadchne a pri spomienke na sudobe tematicke trapasy ako Absolutna moc alebo Temne sprisahanie aj celkom potesi. 6/10

Smrtelné stroje (2018)

Moje tohtorocne guilty pleasure. Dobry film to ani zdaleka nie je, ale nevidim dovod na nenavist. Ma to vela uzasnych momentov aj scen. To, ze aj rovnaky pocet scen, nad ktorymi som prevracal ocami je druha vec. 6/10

Lajna (2017) (seriál)

Je to dost prepalene ale velmi som sa bavil. Takze dobry cesky komedialny serial naozaj nie je mytus. 7/10

Porky (1981)

Zostarlo to podobne nepekne ako Animal house alebo Ohnive sedla. Ono je totiz tazke pre komediu ostat vtipnou, ked kazdy gag je od premiery milionkrat citovany hromadou napodobitelov. 6/10

Bezstarostní jezdci, zuřící býci (2003)

Keby som necital (informacne omnoho obsiahlejsiu) rovnomenu knihu, tak od radosti pri tom skacem po plafone. Takze 8/10 je iba pocitovych a je to pre milovnikov filmu absolutna povinnost.

Commando Ninja (2018)

Film plny dolezitych otazok. Stava sa z vedomej a preciznej pocte braku automaticky genialne dielo? Co to malo preboha znamenat? A kde mozem vyuzit nadavku "ty zasranej komouskej toustovaci"? Komu prislo kung fury prilis nafetovane (toto sa drzi viac pri zemi a pri troche fantazie a vhodnom vyziti filmoveho materialu by to vazne mohla byt tradicna dobova blbost) a chce si dat roztomilu retro hovadinu plnu easter eggov, tak odporucam. Skoda akurat zbytocne dlhych retro pasazi, ktore vyhadzovali z tempa.pre mnoho ludi nestravitelne, pre starsie generacie fakt roztomile. 7/10 a velky potlesk za cesky rychlodabing. Akurat nechapem, preco som na to cumel, ked som si miesto toho mohol pustit lubovolne becko z 80. rokov.