Prožít si své peklo (1977)

Vlastně na ten film ani nechci vzpomínat. Když jsem ho viděla poprvé a naposled před mnoha lety, tak na mě zapůsobil tak, že na něj už nikdy do smrti nezapomenu. Chtěla jsem si ho stáhnout , ale na platformě nebyl a já si říkám, že je to osud a má to tak být. Takových filmů, které můžu vidět pouze jednou jsou pouze dva. Tento a Sophiina volba. Má duše by je víckrát nedala. Za mě zcela zdevastovaných 100%

Labuť (2023)

Tak tato povídka byla zásah přímo na mou srdeční komoru. Už od Otravy jsem fascinována knižním stylem vyprávění ála audiokniha a super výtvarným ztvárněním coby čtenářovou představou. Nejvíc mi u všech povídek vadila ta šílená rychlost mluvení a střídání se všech vjemů, že jsem nebyla schopna všechno vstřebat. Teprve až u Labutě mě konečně napadla spásná myšlenka a prostě jsem zavřela oči... A pak už mi tekly jenom slzy...No, každopádně si povídky dám ještě několikrát abych si byla jista, že už jsem je opravdu pochopila a vstřebala. Za mě naprosto srdcervoucích 100%

Ztraceni v Mnichově (2015)

Tenhle film jsem si schovávala v komoře čekatelů na zhlédnutí dlouhých 8 let. Navíc jsem o něm nevěděla vůbec nic a myslela jsem si, že je to o českých turistech, kteří se opravdu ztratili v Mnichově?! Takže teď jsem to konečně viděla a ...bylo to sqělé. Geniální je to v tom jak si lze pohrávat s historií. Myslela jsem si, že zrovna před i poválečnou historii ovládám, ale jeden asi nemůže vědět úplně všechno, že? A tady se mi to jenom potvrdilo, páč toto vysvětlení Mnichovské zrady jsem tedy ještě neslyšela a navíc to tak třeba bylo? Každopádně mě to vedlo k zamyšlení a donucení se v historii trochu dovzdělat. No nic, pobavilo mě to a hlavně příjemně překvapilo. Za mě příjemných 85%

Ještěr (2023)

Bohužel nepřišlo žádné překvápko. Místy divná až rušivá hudba, divné až nelogické střihy. Vo co go jsem pochopila už v polovině a to hraní si na jakýsi schokoching film teda nevyšla. A nejvíc je mi líto mého milovaného býka, který to prostě sám nedokázal zachránit. Za mě zklamaných 70%

Pacifik (2010) (seriál)

Za mě je to dost velké zklamání, protože se neubráníte srovnání se špičkovým Bratrstvem neohrožených. Taky je to dost neoriginálně natočeno, chvíli je to Četa a chvíli zase Zachraňte vojína Ryana. Navíc je to poměrně dost povrchní a nudný pohled na válku v Pacifiku, která vlastně zůstala Evropanům, tak nějak skryta a neukazuje ta skutečná zvěrstva, která se tam děla Japonci zajatým amíkům. Pokud to někoho skutečně zajímá doporučuji knihu Normana Mailera Nazí a mrtví. To je skutečně brutal a od té doby vím jak daleko lze vytáhnout oko z oční jamky než se utrhne. A to fuck nechceš. Za mě zklamaných 70%

Řeč ulice 2 (2023)

No dvojka už není scénáristicky tak kompaktní jako jednička ani tak plná násilí a i díky tomu je místy dost hluchých míst. Nicméně když pomineme druhou půlku filmu, který je taková agitka na asimilaci, tak je mi to vlastně sympatické, že to přišlo z té druhé , pořád nasrané temné strany, která se střelila do vlastní nohy což může mít daleko větší účinnost a výpovědní hodnotu páč co si budeme povídat začít se musí vždycky u sebe. Za mě spokojených 75%

Demonik (2021)

Jujda, tak tohle se vůbec nepovedlo. Nebylo to ani vzrušující natož strašidelné ba dokonce naprosto bez vůně a bez zápachu akorát to byla nudná, směšná trapárna. No, do Neilla jsem vkládala velké naděje, ale bohužel...Nechápu co se to s ním tutok stalo. Všechny ostatní filmy byly pecka.  Za mě unuděných 45%

Boj o moc - Série 4 (2023) (série)

Tak poslední sérka byla pro mě trochu zklamáním. Sice to mělo ke konci koule, ale už trochu vyfouknuté. Bylo to už trochu na hraně happyendu který nakonec nepřišel. Takže zase zůstala pachuť hnusu z boje o moc mezi sourozenci. Za mě opět zhnusených 85%

Gran Turismo (2023)

Po delší době opět v kině s mým človíčkem. Navíc ve 4K s Dolby Atmos zvukem v jednom ze tří kin v republice v Ostravě! Byl to zážitek a požitek ve sklápěcích sedačkách a úžasným zvukem. Bylo to jako dokument o závodních autech. Úpa bych si dovedla představit dívat se v tomto systému na dokument o Moto GP s Valentinem Rossim... P.S. Jo a Schulin za zády ten neměl chybu. Myslela jsem si, že slyším špatně, ale ne...Za mě naprosto spokojených 90%

Boj o moc - Série 3 (2021) (série)

Jak já tuhle rodinu nesnáším...Přesto nebo právě proto mě pořád drží pod krkem a nutí se dívat dál a dál a dál...Po každé sérii je mi špatně a děkuji bohu, že nemám ani vindru zato spoustu lásky a svou rodinu. Sorry jsem trochu patetická a emotivní, ale mě to vždycky citově sejme. Za mě odporných 95%