• Krátkometrážní

Girls (2012) (seriál)

Po 5. díle - velmi zajímavý seriál, který mi vůbec nevadí svým obsahem, ale spíš pomalým tempem. Všechno se to moc vleče a i z vtipných věcí se potom ten vtip vytratí. Takže takové 3 možná 3,5*. Sešla se tu parta prapodivných holek. Úprava - konec série - zvyšuju na ty 4*, je to příjemný seriál, který vyniká zajímavou skladbou postav a jejich specifickým chováním, některé díly jsou skvělé, některé slabší. Především některé postavy přímo nechápete a jsou vám až protivné třeba jako Adam a někdy i hlavní hrdinka Hannah. Za to hodně sympatická je postava Marnie, neskutečně zajímavá je Jessa a Shoshanna je prostě strašně divná, ale naprosto tam zapadá. Je to dalo by se říci i trochu reálné, jeden z mála seriálů, kde najdete všechny typy lidí bez jakéhokoliv obalu, prostě takoví jací jsou, v tom je asi to kouzlo seriálu. Vcelku se i těším na druhou řadu, ale pořád mě to až tak hodně nezaujalo, ale oceňuju kvality seriálu. Konec 2. série:No tak tímto si celý seriál pohoršil. Je to ještě víc praštěnější, než byste si dovedli představit a dokonce jsem se místy i přistihla, že jsem raději pokukovala po knížkách, než sledovala obraz. Čili snižuju zpět na ty 3*, které tomu fakt odpovídají.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Nechci se furt opakovat, ale prostě Miyazaki...co jiného čekat než dokonalost? Doručovací služba slečny Kiki není výjimkou. Navíc tento námět byl opravdu výborný. Vůbec animované snímky zařazené do dnešního běžného světa akorát s notnou dávkou kouzel a neobvyklostí....koho by to vůbec napadlo? Mě ne... Jo umět létat...to by byla paráda.

Cesta do fantazie (2001)

Tak takovou fantazii jsem si ani já nedokázala nikdy představit. Paráda, úžas, obdiv, potlesk...to vše a víc. S každým dalším zhlédnutým japonským animákem mám pocit, že oproti těm americkým a evropským jsou na mnohem vyšší úrovni, co se týče kvality i nápadů a provedení. Cesta do fantazie byla pro mě krásná ale popravdě bych se tam nechtěla ocitnout, protože bych to asi nezvládala tak v klidu jako Chihiro. Čiší z toho taková upřímnost, radost, dětství a hravost.

Můj soused Totoro (1988)

Zatím, z těch všech Miyazakiho filmů mi tenhle přijde nejslabší, ale i přesto pořád má na těch 5*. Musím mu vzdát holt, že mladšího sourozence vystihli naprosto přesně. Všecko po vás furt opakuje, všude za vámi chodí, tady respektive běhá, napodobuje výrazy...dnes už vím, že se prostě snaží tomu staršímu vyrovnat, ale jako malou mě můj bratr pekelně s*al :D O to víc mě tento snímek uvedl do nostalgie. Hudba - ta píseň se vám vryje do mozku a nezbavíte se jí, animace, příběh i drama, to všechno je prostě u tohoto mistra všech animovaných japonských filmů dokonalé. P.S. Já chci taky za souseda Totora.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Teprve po zhlédnutí tohoto filmu jsem se začala zajímat o Miyazaki. Zjistila jsem, že Princeznu Mononoke už jsem viděla a tato "pohádka" patřila vždy mezi mé oblíbené. A u Naušiky tomu po dnešku nebude jinak....už se těším až se začnu dívat na další snímky od něj, všechny vypadají perfektně. Co se týče Naušiky z Větrného údolí byla jsem úplně unešena. Animace, příběh, postavy, hudba, všechno do sebe zapadalo. Zvláště musím podotknout, že právě animace je u Miyazakiho velmi zajímavá a lehce se podle toho dají poznat jeho filmy. Ta zvláštní příroda, kterou tvoří a postavy se kterými člověk sympatizuje. Jak i takovýto animovaný snímek dokáže dojmout až se člověku hrnou slzy do očí. Myslím, že dneska večer bych se mohla podívat například na Doručovací službu slečny Kiki, což? ;)

Amélie z Montmartru (2001)

Noo... příběh sám o sobě naprosto o ničem, ale to zpracování. To zpracování je naprosto kouzelné, takové i drobné detaily, barevnost, to jak na Nina mluví ten chlápek ve svých čtyřech formátových fotkách - tento moment byl úžasný - prostě výborné nápady. Jsem tím tak okouzlena, že nevím, co více dodat, však jste to taky viděli. A v roli Amélie si nedovedu představit nikoho jiného než A.Tautou - svým zajímavým obličejem se na to přímo hodila.

Sedm (1995)

Síla. Fincher prostě umí a začala jsem se právě proto pomalu dívat na všechny jeho filmy, tohle je zatím čtvrtý. Tady bylo všechno dokonalé, od obsazení, přes postavy, námět, zápletky, atmosféru... Ano bylo to kolikrát hodně hnusné a nechutné, což já nemám ráda, ale tady to k tomu patřilo. Tento film ve mně vyvolal úzkost, strach, depresi ale i obdiv.

Roztomilý člověk (1941)

"Já jsem abstinent, ale když je ta svatba...." Parádní kombinace komediálních výkonů Nového a Gollové a samozřejmě i všech ostatních. Frič prostě věděl, jak natočit parádní filmy, i přestože neměl moc ne výběr co se týkalo témat.

Vzpomínky na lásku (2004)

Páni, tak hodně silný zážitek z filmu jsem už dlouho neměla, možná že ještě nikdy, momentálně si teda na žádný podobný nevzpomenu....vím, že tohle občas říkám, ale tenhle byl opravdu hodně silný a dojímavý a přitom prostý. V podstatě od té doby co se *Spoiler* dozvěděla, že má Alzheimera, jsem skoro v kuse brečela. I do té doby to byl značně krásný, jemný a citlivý snímek, ale od té chvíle to ještě víc vygradovalo. Nemůžu si pomoct, ale holt naši asijští spoluobyvatelé Země (ano mohla jsem napsat jednoduše Asiaté, ale proč, když český jazyk je tak nádherný) umí natočit krásné filmy. Teď si třeba vybavím film Hrdina, nebo Klan létajících dýk a řada dalších...a to ani nemluvím o tom, jaké mají krásné animované pohádky...Každopádně tenhle romantický snímek mě dostal svou upřímností a prostě vším, ale nevím jestli si ho ještě někdy pustím..nevím jestli jsem připravena se ještě někdy cítit tak zranitelně a prosmrkat tolik kapesníků.

Anabela: Vánoční přání (1997)

Nádherná krátká pohádka s vánoční atmosférou. Já za to nemůžu, ale já fakt několikrát brečela, ale jsem teď prostě moc emočně citlivá a něco mi ta vánoční atmosféra připomněla. Animace vcelku dobrá, a to telátko bylo tak roztomilé. Zajímavé je, že já jako malá jsem ji snad nikdy neviděla a natrefila jsem na ni až teď a ano je naprosto normální se dívat na filmy o Vánocích v květnu.