Bokovka (2004)

Alexander Payne je velký borec. Mám jeho filmy moc rád a Bokovka je NEJ. Zraje jako víno a tak je to i s divákem. Na poprvé jsem ho tolik nedocenil. Možná za to kdysi mohl hrozný dabing, nebo prostě jen nebyl ten můj čas. V originále už to šlape jak perfektně namazaný stroj. Prostě geniálně napsané a zahrané a za 10/10.

Lesní rituál (2017)

Více jak polovinu filmu jsem si užíval napětí a bylo to na 8/10. Čím více se blížil konec tím to šlo dolů a samotný závěr velký průser. To jsem nevěděl zda se mám i smát, ale spíše mi bylo smutno jak to šlo tím koncem do kopru. Je to škoda, ale i tak za 6/10.

Manon od pramene (1986)

Tak tohle jen tak nevydýchám. Žijme poctivě s pokorou a láskou k lidem jinak pravda si Vás vždy najde a někdy může být dost krutá a bolestná. Nádherná Manon od pramene by mohla vyprávět. Teď, když mám za sebou oba díly nemohu jinak než za plný počet. Doporučuji, sám si to moc rád dám brzy znovu. Na malou vesničku v Provence nejde totiž jen tak rychle zapomenout. 9/10

Jean od Floretty (1986)

Silný příběh o tom jak dokážeme myslet jen na svůj prospěch a kam až dokážeme zajít. Přitom by stačilo si jen pomoci a nejen, že si splníme sen, ale získáme i mnohem více a to přátelství. Takhle jsem se skoro celý film modlil za déšť a držel Jeanovi pěsti. Gérard tu hraje jednu z Top rolí, pracovitý sympaťák, kterému by byla radost pomoci. Daniel svou roli hraje taky zatraceně dobře a nejen on. K tomu moc krásná hudba a už teď se těším na druhé pokračování. 9/10

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Charlieho malá tajemství mám moc rád a tak jsem byl zvědav jaký příběh nám bude Stephen Chbosky vyprávět teď a jaký bude. Je opět výjimečný!!! A čím byl pro mně výjimečný? Tím, že nám ukazuje, že to nejdůležitější v životě co máme není kariéra ani peníze, ale vztahy. Když má člověk vedle sebe rodinu co ho má ráda, pár přátel kolem sebe tak to je tím největším štěstím. Štěstím, které je trvalé. To nějaká koupená věc nikdy být nemůže. A právě děti jako August Pullman nám můžou pomoci vidět svět lépe. Stephene děkuji. 10/10

Most (2011) (seriál)

1. série 10/10 2. série 10/10 3. série 9/10

Cizinec ve vlaku (2018)

Collet-Serra má řemeslo zmáknuté. Jeho největší problém je, že mi přijde jako 15 letý kluk co si užívá přepálenou akci a hraní si na hrdiny. Pátrání po neznámém ve vlaku bylo fajn i když jsem po 20 minutách jasně věděl kdo v tom celém bude mít prsty. I tak jsem byl v napětí kdo to nakonec bude ten neznámý ve vlaku. Jen bylo zapotřebí trochu té akce a to byla zoufalá nuda. Je to asi můj problém, že bych rád viděl více reality. Tohle je důvod proč už mě nebaví ty comicsové pohádky. Za Liama dám, ale rád 3*. Pořád je to frajer.

Coco (2017)

Na Coco jsem se moc těšil. Dle trailerů jsem čekal fajn zábavu. Ač jsem se občas náramně bavil tak jsem dostal zatraceně chytrý a silný příběh. Tohle musí dostat každého kdo má srdce na správném místě a uznává ty největší hodnoty jako jsou rodina. Tenhle animák boduje parádním scénářem, animací, nápady, ale i ty písničky stojí za to. Nepamatuji si kdy jsem viděl lepší animák a to jsem si i moc užil Zootropolis. Kdyby byla Top 5 za nej animáky tak Coco by tam nechyběl. Velká srdcovka! 10/10