Předtím a potom (1996)

Názorná ukázka, jak lze utopit nadějný námět a silné herecké obsazení. Barbet Schroeder si s touto látkou očividně nevěděl rady, a tak je výsledkem nezajímavé nic.

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Je pravdou, že tento dokument (jako produkt PR Katyina týmu) o objektivitě nemůže hovořit, přesto mi nabídl zajímavé záběry a příběhy ze zákulisí, i ministřípky ze zpěvaččina života. To vše poměrně sledovatelnou formou plnou barevných načančaných okázalostí Katy Perry vlastních. Jako propagační video dobré, ostatně na plnohodnotný objektivní životopisný dokument je Katy ještě hodně mladá. S upřímností se přiznám, že tomuto popovému komerčnímu mainstreamu vůbec neholduji, některé písně od Katy Perry si však mou pozornost získat dokázaly, a navíc působí poměrně sympatickým dojmem, proto je jsem se s chutí podíval, a dostal, co jsem očekával. Někde mezi 3* a 4* - 70%

Sledování (1993)

Průměrná buddy krimikomedie, která sice své světlé okamžiky má, ale do módu zábavy, natož smíchu mě dostat nedokázala. Je to takové nemastné neslané. Dreyfuss i Estevez odvedli svůj standard - nic navíc, podobně jako Rosie O'Donnell. Na Madeleine Stowe (jejíž účast mě mimochodem přílákala zejména) radost pohledět i v naprosto nevýzmané roli.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Mně osobně tato rodinná fantasy i napodruhé poměrně sedla, i když samozřejmě netvrdím, že se jedná o superdílo. Dvouhodinovka na odreagování, kterou táhne duo Wasikowska - Baron Cohen. Naopak Johnny Depp sice je opět uzavřen ve svém hereckém vakuu a zcela ve stínu zmíněných protagonistů, byť se snaží a nijak neirituje. "Chrono-dobrodružství", které zaujalo, ale k opětovnému shlédnutí navnadí až po delším časovém odstupu. 70%

Dáma ve zlatém (2015)

Rutinní, řemeslně však profesionálně zvládnuté, drama, jehož náboj tkví v atraktivitě skutečného příběhu, které si vydobylo hvězdu navíc skvělou hereckou dvojicí Helen Mirren - Ryan Reynolds. Chtělo to možná film nadopovat trochou života a dynamiky, přesto obstojná podívaná. 70%

Můj přítel delfín 2 (2014)

Naprosto zbytečné pokračování, které prvoplánovitě sází na diváckou slabost vůči ohroženým zvířatům. Oproti prvnímu filmu určitě pokles úrovně směrem dolů, jako rutinní rodinná podívaná však poslouží, byť kromě koupání se v moři klišé nenabízí nic originálního. Slabší průměr. 50%

Superpes (2007)

Úpřímně jsem očekával nesledovatelnou katastrofu, vyšla mi z toho "jen" úlítlá blbost, což je pořád příjemnější než čtvrtmiliardová do sebe zahleděná megablbost. Až na Petera Dinklage, který si svého padoucha úžívá, je herecké obsazení slabé, naštěstí děj má švih a skrývá v sobě alespoň malou dávku zdravého nadhledu. Protože si jsem jistý, že cílové dětské publikum tento projekt studia Disney může bavit o dost více, přídám druhou hvězdu.

Ben Hur (2016)

Pouze další z řady zbytečných remakeů, kasovně se příživujících na svých originálech. Ty (velmi slabé) tři hvězdy dávám jen proto, že jsem se po celou v sobě snažil potlačovat, že tento biják má něco společného se značkou Ben Hur - vyšla mi tak z toho bezejmenná historická blbůstka s trochou té křesťanské agitace, při které musíte povinně vypnout mozek, aby nepřišel k úhoně. 50%

Appaloosa (2008)

Papírově kvalitní herecké obsazení ve velmi rozpačitém westernu bez života a bez diváckého náboje, s příběhem, se zápletkou, která nedokázala zaujmout. Příliš nepomáhá výrazná hlavní ženská postava, protože její přestavitelka Renée Zellweger se zde potkala s jedním ze svých nejhorších výkonů. Dvě hodiny prázdna, které mi nic nedaly.

Eva tropí hlouposti (1939)

Oddechová veselohra po právu patřící k nejzásadnějším mylníkům české komedie, ve které exceluje ztřeštěná a přirozeně krásná Nataša Gollová. Ostatní herci v čele s Oldřihem Novým nijak nezaostávají.