Světlo mezi oceány (2016)

Chytlavý příběh opřený o výborné herecké výkony i pevnou režisérskou taktovku dotýkající se síly partnerského vztahu v odloučení od civilizace, jeho tvrdým zkouškám a otřesům, touhy po naplnění mateřských pudů, které dlouho nejsou přány. Když shodou náhod (a nehod) k jejich naplnění přijde, přichází ke slovu nepřekonatelný boj s vnitřním svědomím, který nevyhnutelně směřuje k tvrdým následkům. Přestože podle mě nebyl potenciál příběhu vytěžen naplno, jedná se o film plný silných okamžiků, morálních dilemat a emočních epizod, který dokáže vtáhnout a zasáhnout. Dvojice Michael Fassbender a Alicia Vikander, výborně doplněná o Rachel Weisz, povyšují toto drama do nadprůměrných proporcí.

Alex a Emma (2003)

Každý den není posvícení - Reinerovy filmy mám docela rád, počin Alex a Emma mě však za srdce chytit nedokázal. Kate Hudson s Lukem Wilsonem jsou snaživí, potěšila přítomnost Sophie Marceau, příběh i chemie ústřední dvojice mě docela úspěšně minuly, scénář je slabý a docela jsem se nudil.

Anděl Páně 2 (2016)

Já těm Andělům Páně prostě ne a ne přijít na chuť! Objektivně pohodové, neubližné, dobře zahrané, ale... když ono to je i napodruhé tak vánočně umělé!

Po strništi bos (2017)

Po Třech bratrech druhé zklamání od dua Svěrák a syn. Vizuálně kouzelné a vymazlené, řemeslně a herecky na vysoké úrovni, ale obsahově prázdné. Bohužel pouze pastva pro oko, nuda pro srdce i mysl.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ve zkratce: O něco slabší než předchozí díl, přesto zábavný a vizuálně precizní vesmírný blockbuster vyšší kvality, který klade důraz na kvantitu vesmírných bitevních scén a bojových scén tváří v tvář. Dějově se osmé Star Wars řídí heslem "v jednoduchosti je krása", ale ruku na srdce, celá sága byla vždy chtěla být především velkolepým diváckým zážitkem a vizuální pastvou pro oko. SW VIII by sice redukce přebujelé stopáže neuškodila, hluchá místa se zde vyskytují (např. zbytečně mnoho prostoru je dáno městu hazardu), ale celkově jsem se jako divák nenudil, stále se něco dělo, byť se občas příliš tlačilo na pilu. Mark Hamill se se svým návratem do "áčkové" produkce popasoval obstojně a mé předchozí obavy tak dokázal vymazat. Slabším článkem je Adam Driver, který se snaží, ale to pravé záporácké chrisma u něj prostě nefunguje. Naopak Daisy Ridley opět skvělá, v roli uvěřitelná a současně k zulíbání.

Strašidla (2016)

Pohádka nepohádka, která je ve své podstatě potroškovsku amorální, a která je pouhým pásmem fádních scének, o kterých je pan režisér skálopevně přesvědčen, že se jim bude divák od začátku do konce smát. Já se tedy nesmál! Pokud srovnám s takovými Babovřesky či Kameňáky není to tak vražedné utrpení, ale pouhý "hloupý film" s amatérskou estrádní režií, dementním scénářem a směšným product placementem. Sara Sandeva má v sobě velkou jiskru, kterou doufám nezadusí v podivných rolích podobného ražení. 10%

Kuře s ušima (2009)

Pokračování Zajíčka bez ouška, pojednávající o partnerské krizi, se kterou se oba partneři vypořádavají svérázným způsobem. Bohužel napodruhé je to o úroveň slabší po komediální a zcela sterilní po romantické stránce. Scény z trapného ranku mají větší prostor (záchodová scéna), soundtrack opět líbivý. 50%

Zajíček bez oušek (2007)

Taková směsice toho dobrého, ale také špatného současné německé komedie. Til Schweiger spolu s velmi sympatickou Norou Tschirner dokázali vytvořit výbornou dvojici, která si k sobě našla cestu otřepaným stylem "co se škádlívá..." Svou odlehčeností, pohodovou atmosférou a účinnou romantikou (byť klišovitou a jednoduchou) si mé sympatie Zajíček bez oušek získat dokázal. Slabé čtyři proto dám... 70%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Měl jsem naději, že by se (už dlouhá léta hledající) Luc Besson dokázal chytnout ve sci-fi podobného ražení, jakým byl před dvaceti lety Patý element, kterým si mě tehdy získal. Nepovedlo se! Valerian sice není špatným filmem po technické stránce, na kterou Besson obrátil pozornost natolik, že zcela opomenul (nebo ignoroval) dějový aspekt, který je naprosto zoufalý, což v kombinaci s více než dvouhodinovou stopáží působí fatálně. Tento film je tak pouhou fontánou fantazie sci-fi fandy, který recykluje prvky již viděné (např. výše zmíněný Pátý element či Star Wars) a již po první čtvrthodince začíná nudit. Bohužel tak světlo světa spatřilo další podprůměrné sci-fi, které se dalo přežít jen díky pohledu na ohnivě sexy Caru Delevingne (třetí hvězda pro ni) a roličce užívající si Rihanny. Chemie mezi Carou a Danem DeHaanem nefungovala. 50%

Bezva ženská na krku (2016)

Zase nebudu vůči českým komediím takový škarohlíd - Bezva ženská na krku v základu nevybočuje z podivné a otravné české šablony plné podivných figur, opět se jedná o jednoduchý příběh s nenáročným humorem, ale tento film je hloupoučký sympatickým způsobem, navíc s příjemně odlehčenou atmosférou a povedeným hereckým obsazením.