Čtvery Vánoce (2008)

Název sice zní Čtvery Vánoce (dovolím si napsat bez hrubky), vánoční atmosféru aby však člověk pohledal. S komedií a romantikou je to podobné! Vince Vaughn mně jako komik leze stále víc krkem. Pro mne bolestná, naprosto zbytečná, komedie překypující otřepanými lacinostmi.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Poměrně kvalitní výkony Ivany Chýlkové a Zuzany Bydžovské, které se však rozplynuly v podivném univerzu režisérky Alice Nellis. V základu proti této vztahové komedii, prioritně určené ženskému publiku, nemám, dokonce to mohla být docela fajn zábava. To by však Nellis musela vložit do svého díla více filmařského řemesla, nikoli pouze sterilně se jevící vyumělkovaný televizní look, ve kterém se hlavní hrdinka posouvá pod vlivem nastávající krize středního věku z jednoho trapasu a omylu do druhého. Jistý náboj by tady byl, leč tomu chybí šťáva, komediální timing, ve vyhrocených situacích divácky uchopitelné emoce. Přesto věřím, že Perfect Days si své publikum najde. Ve zdraví jsem to přežil i já.

Slečna Drsňák (2000)

Opravdu velmi nenáročná komedie z "missáckého" prostředí, a jedna z mála komedií, ve kterých Sandra Bullock pokud komediálně neperlí, tak alespoň neselhává. Michael Caine úroveň filmu pomáhá usilovně držet v bezpečném průměru. Sandře to sluší natolik, že jí dívku v soutěži krásy věřím, sluší to taktéž Heather Burns. Průměr na jedno podívání, na víc opravdu nemá. 50%

Celebrity s.r.o. (2015)

První polovina byla překvapivě stravitelná, odlehčená komedie ze zákulisí nekonečných televizních seriálů, lehce střihnutá s kmotrovskou taškařicí. Polovina druhá je však o poznání slabší až podivná. Nebudu Celebritám s.r.o. upírat světlé momenty, ale opět je potenciál slibné komedie zadupán do země podivnými prvky a odfláknutým scénářem. Práce s product placementem je zde dotažena k dokonalosti - je využita jako nedílná součást děje. Jiří Mádl je tentokrát alespoň průměrný, Monika Horváthová je velmi sympatická a Vilma Cibulková si náramně užívá. Ve výsledku se jedná o další českou kravinku, která však neublíží.

O třech ospalých princeznách (1998) (TV film)

Ospalé princezny svou ospalost přenášejí i na diváka, což je velký problém. Studiová pohádka, které chybí kouzlo a charisma, ale také špetka originality.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Herecká symfonie všech zúčastněných v čele s naprosto famózním Vladimírem Menšíkem v sociálním dramatu, které má až bolestně blízko k realitě mnoha osudů plujících ve vodách dnešní společnosti.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Posláním komedií je vyvolávat úsměv, trojka Návštěvníků vyvolávala především utrpení. Něco tedy bylo špatně!

Krotitelé duchů (2016)

Totální komediální vzduchoprázdno, ve kterém se jen sporadicky mihne nevýrazný náznak zábavy. Producenti tento projekt měli odpískat, když bylo s velkým předstihem jasno, že zavání průšvihem. Průměrné obsazení samozřejmě nemělo schopnosti pozvednout tuto parazitující komedii výš, a to mám třeba komičku Kristen Wiig poměrně rád, leč v dramatických rolích. Hollywoodský přešlap roku - očekávaný!

Sebevražedný oddíl (2016)

Jedním slovem: zklamání. Nesoudržný sled scén, pokoušejících se o cool momenty, křečovitě se snažící o černohumorný podkres, v čemž ve srovnání např. s Deadpoolem od konkurence padá nekompromisně na hubu. Akce je sice dost, avšak je bezzubá a nezajímavá. Od Jareda Leta, coby záporáka, jsem čekal mnohem víc, mám z něj rozpačité dojmy. Bez života se projevuje také většina ostatních postav. Naopak Margot Robbie si užívá role natolik, že film samotný udržela o třídu výš, než na co režisér Ayer, kterého považuji dlouhodobě za průměrného, měl schopnosti. Pod vlivem toho, co v poslední době chrlí DC Comics na plátna, se kousky od konkurenčního Marvelu nejeví až tak zle.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Zcela šablonovitý film, na čemž nic nemění prostředí světa pop music, který nepřichází s ničím inovativním nebo zajímavým, ať už po stránce romantické či komediální. Marc Lawrence je velmi slabý režisér. Hugh Grant mně v rolích dobývačů ženských srdcí dlouhodobě nesedí, naopak Drew Barrymore je sympatická k zulíbání a mladičká kráska Haley Bennett mě svými kreacemi přivádí do extáze (nikoli poprvé).