10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Námět je dobrý, ale autoři z něho mnoho humoru nevytěžili, chybí vtipné dialogy i hlášky. Hlavně Dolanského postava trpí tím, že jí nebyly napsány skoro žádné vtipné repliky. A kromě toho: Markovi kamarádi vlastně ve filmu nemají žádný účel, jsou skoro zbyteční. Klidně by místo těch tří stačil jeden. Z herců mě nejvíc zaujala Tereza Nvotová. Té by měli filmaři nabízet více příležitostí, je fakt kouzelná.

Dokonalá skrýš (2012)

U takovýchto filmů je vždycky problém, pokud fandíte záporákovi a ne klaďasům. A já tady celou dobu fandil Dolphovi, aby ty dva nevýrazné a nudné mlaďochy konečně zabil. A když se tohle stane, je už úplně jedno, že film je celkem dobře natočený.

Podvodníček v ráji (1998)

Výchozí situace slibovala řadu komických situací, ale filmaři slibného námětu nakonec vůbec nevyužili. Tak nevtipná komedie se vídá málokdy.

Základka (2012) (seriál)

Další seriálová česká sračka (zvlášť Prima je na ně expert) . Komediální seriál bez jediného vtipu. Ale tragédie není v tom, že ten seriál není vůbec vtipný. Tragédie je, že si autoři (a producenti) myslí, že vtipný je. A ty staré hudební hity v podkresu, to jako mělo být co ? Připomínám, že scénář napsala Tereza Dusová: další neschopná scenáristka na filmové a televizní scéně. Pamatujte si to jméno a zdaleka se mu vyhněte ! (P.S. Já bych ten scénář napsal líp).

Johnny English se vrací (2011)

Velmi málo vtipů a gagů (dobré asi tři), a když už se nějaké vyskytnou, jsou dost otřelé a předvídatelné. A některé se navíc často opakují. Slabota bez nápadu. Atkinson to nezachrání.

Umění lhát (2009)

Dobrý nápad, ale nevyužitý. Film je nejzábavnější na začátku, když všichni říkají pravdu. Když hrdina začne lhát, zábavnost postupně vymizí a převládne nuda. Místo aby autoři vymysleli nějaký vybroušený příběh, soustředili se na romantiku, jakých jsme už ale viděli stovky. Měli to dostat do ruky ti, co dělali komedii Lhář, lhář...včetně Jima Carreyho.

Dvakrát do stejné řeky (1998)

Zajímavý nápad, ale zde vůbec nevyužitý. A od poloviny (s nástupem Penélope) začíná ten film být dost nudný.

Ocas ještěrky (2009)

Nudný, pomalý, nezáživný a nezábavný pseudoumělecký film s nejasným myšlenkovým vyzněním, nicméně s vypiplanou atmosférou.

(K)lamač srdcí (2010)

Film není moc vtipný a hlavním hrdinům jsem tu jejich lásku vůbec nevěřil, není mezi nimi žádná chemie. Na vině je kromě scénáře i Vanessa Paradis, která prostě není herečka a její výkon je dost nemohoucí. A vlastně je už i dost stará.

Záměna (2010)

Příběh je dost z prstu vycucaný a nepravděpodobný, navíc násilně natahovaný (mohlo by to být i o polovinu kratší), komedie je to nudná a málo vtipná. Za zmínku stojí jen výkon Jasona Batemana.