• Krátkometrážní

Život Briana (1979)

Pro mě vrchol Monty Pythonů. O dost lepší než Svatý grál. Tolik vtipů a humoru, že to snad ani není možné. Zřejmě to asi nesedne všem... "Biks Diks" :D

Zlatý kompas (2007)

Nebylo to špatné. Je to adaptace knihy. Od filmu, kde hraje Daniel Craig a Nicole Kidman člověk čeká slušnou podívanou. Ale neděje se tak. Film je hodně protikřesťanský a nějaká holka tam pořád jezdí na ledním medvědovi.

Základní instinkt (1992)

Kultovní film a Michaelem Douglasem Sharon Stone v nejlepší formě. Není nic snazšího, než spáchat vraždu a napsat o tom knihu. Dokonalé alibi..

Za plotem (2006)

Zvířátka se po dlouhé zimě probudí a zjistí, že kolem jejich lesa vznikla satelitní zástavba domů. Postupně si musí zvykat na lidi a na jejich chování. Lidé se ale zvířátek bojí. Protože mýval ukradl medvědovi zásoby na zimu, musí mu je spolu se svými kamarády znovu obstarat. Později se do toho zaplete i hubitel škůdců, kterého si jedna paní zavolá. Nakonec vše dopadne dobře a zjistíte, co se stane, když veverce dáte kofein. ;)

Za humny je drak (1982)

Kouzelná pohádka ze Zlínského studia o hodném drakovi. K tomu filmu mám opravdu blízký vztah, protože v něm hraje můj strýc. :) "Dráčku Mráčku."

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Uzavření perfektní komixové trilogie. Tentokrát lidé díky jednomu mutantovi získají látku na zbavení mutantů jejich schopností. To se samozřejmě nelíbí Magnetovi a proto chystá útok. A Jean vlastně nezemřela. Je z ní mutant 5. stupně. A je velmi nebezpečná a nevyzpytatelná. Nechtěně zabije Scottyho a Profesora X. Magneto ji přijme do své skupiny. Celé to končí obrovskou bitvou. Na jedné straně stojí lidé a mutanti z Xavierovy školy a proti nim jdou Magnetovi stoupenci. Protože Jean je opravdu neovladatelná musí celou situaci vyřešit Wolverine. Mystique přijde o své schopnosti a Magneto taky. Ale ne na dlouho... "Chlapče, za práva mutantů jsem bojoval dřív, než ti narostly drápy! On mi řekl chlapče?" :D

X-Men 2 (2003)

Pokračování komixu o mutantech. Tentokrát se bojuje proti Strikerovi, který se snaží vyhladit všechny mutanty. X-Meni jsou rozdělení a loveni. Nezbývá jim, než se spojit s Magnetem, který uprchl z vězení. Je tam pár super scén, například hned ta úvodní s NIghtcrawlerem. Určitě je to nej díl původní trilogie. Řeší se tu i Wolverinova minulost. "Najdi všechny mutanty!"

X-Men (2000)

Můj oblíbený marvelovský komixový trhák. Bryan Singer tuhle mutantín sérii skvěle nastartova. Vyskytuje se tu spousta známých mutantů. Jako třeba: Wolverine, Storm, Scotty, Jean, Rogue, Profesor X. Proti nim stojí : Magneto, Toad a zrádná Mystique. Magneto vyrobí přístroj na přeměnu lidí na mutanty a tak s ním musí mutanti z Xavierovy školy zatočit.

Matrix Revolutions (2003)

Opravdu slabé zakončení této epické ságy. Nejvíc se mi líbila konečná bitva s roboty proti strojům při obraně Sionu a závěrečný souboj Nea s agentem Smithem. Stroje si uvědomily, že se Smithe jako viru nezbaví a tak slepému Neovi umožní se s ním utkat.

Matrix Reloaded (2003)

Z hlediska akce ještě je to lepší než 1. Létající Neo je srandovní. Kvůli dálniční scéně si museli v Austrálii postavit vlastní dálnici. Keanu Reeves a Laurence Fishburne jsou opět úžasní.Podíváme se tu i do Sionu. Jediné město lidí, které je u zemského jádra a stále se brání před stroji. Super je souboj Nea a klonovaných Smithů za pomoci železné tyče. Nejvíc se mi líbily bílé dvojčata s dredy. Klíčník je dost dobrý a Architekt taky. A objeví se tu i neodolatelná Monica Bellucci. :) Dozvíme se toho i spoustu o původu Matrixu, jeho programů a strojů. Končí to dost otevřeně a vše se uzavírá 3. dílem, který už podle mě tak povedený není. Pořád je to ale kus dobré práce. "Kde je Neo? Zase si hraje na Supermana." :D