• Krátkometrážní

Nejsilnější hlas (2019) (seriál)

Chtěl jsem si na zkoušku odpoledne pustit jeden díl, že to pomalu začnu nakoukávat. Teď je jedenáct hodin večer a já mám všech sedm epizod za sebou... No, snad si tohle najde mnohem víc diváků, páč je to rozhodně jeden z nejdůležitějších seriálů roku o tom, že prachy jsou prostě vším, a že toxické opojení z moci má devastující účinky na všechny kromě toho, kdo umí štěkat nejhlasitěji. Vážně zdrcující a taky pekelně depresivní televizní důkaz o tvrzení, že pero je v dnešní době mocnější meče. Výkony Russella Crowea a Naomi Watts opojné.

Wildlife (2018)

Každodenní divočina. Všichni jsme hasiči, záleží jen na tom, jak dobře si vedete s ohněm...

Co se stalo 11. září (2019) (TV film)

Mini-dokument na půli cesty, který je sice ucházející edukativní připomínkou toho, CO se stalo, ale už zase tak moc do detailů neřeší, JAK se to stalo. Jako pomník naděje a krátká exkurze do nedávné minulosti ale dobrý. Pro děti asi ideální.

Hráči - Série 4 (2018) (série)

Nevim, kolik ze sebe Dwayne ve skutečnosti obtiskává do seriálového Spencera, ale žeru mu tuhle roli citlivýho drsňáka už čtvrtým rokem. Zas se tam vyváženě střídaj komediální scény s dramatickejma, a znovu je to stejnou měrou zábavný jako napínavý. Jo a znělka je taky furt cool.

Mimo kontrolu - Zkáza Světového obchodního centra (2016) (epizoda)

Tisíc lidí, tisíc názorů. Pro mě osobně pak tedy důležité spíše jako palčivá připomínka, kdy vzpomínat je kupodivu ještě stále neuvěřitelné, šokující a taky neméně bolestivé.

Stalker (2017)

No bydlet bych tam nechtěl. Jinak konec sem ale bohužel neviděl, koukal sem na prsa... Nicméně, fungoval by v tomto složení i celovečerák? Není podobný námět vhodný pouze pro krátkometrážní snímky? Těžko říct. Na ploše sedmi minut ale tenhle horůrek plný srandovních zvuků šlape znamenitě.

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Pár skvělejch kaskadérskejch kousků, sem tam ucházející akce, a jinak... jinak celkem tuctová dementní špiónská komedie. Přisprostlá, často trapná, a skoro nikdy vtipná (dávání blinkru během honičky ale pobavilo, to jo) P.S. Už sem se fakt naštval, a za každý další nechutný koule v jakýmkoliv filmu budu od příště natvrdo strhávat hvězdu. Co na tom ti scénáristi viděj, to fakt nikdy nepochopim.

Robot a Frank (2012)

Citlivé a dojemné drama s prvky komedie a překvapivě i heist movie, které zahřeje u srdce nejednoho cynika.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

K uzoufání generická střílečka v nezajímavých kulisách. Jennifer to sice trochu táhne nahoru, ale nestačí to.

Ve spárech ďábla (2018)

Zbytečně nízký hodnocení tady. Kvalitně, napínavě natočeno, pěkně rozpohybovaná (a opravdu strašidelná) hlavní potvůrka, sympatická rošťanda v hlavní roli. Co chtít víc? Brak, ale potěší. Autopsy of Jane Doe dostalo víc než solidní sestřičku.