Trumbo (2015)

Ještě nikdy jsem nefandila žádnému komančovi tak, jako Trump... teda, chci říct Trumbovi. Perzekvovat někoho kvůli odlišným názorům je něco, co nezkousnu a sere mě, že jako společnost jsme toho schopni i v době demokracie. A to se nezastávám komunismu nebo jeho mnohdy naivních ideí, ale čistě jedince s názorem nekorespondujícím s většinovými postoji. Má, do řitě, právo na svobodné vyjádření v demokratické zemi. I když, s tou demokracií se to v JůEsEj taky nemá tak úplně růžově, žeáno... To, co je běžným občanům předkládáno jako "emerickej sen" a svoboda, je poctivá maska stále více se rozmáhajícího Velkého Bratra a iluze vytvořená ku spokojenosti naivních oveček. Co se týče filmu samotného, nemám moc výhrad. Vcelku svižné, dobře zahrané, dobově věrohodně vykreslené, svým způsobem i místy vtipné a rozhodně jedno z lepších životopisných děl (u kterých je často šance zhasnutí baterek v první půlhodině). Dokonce edukativní, neboť jsem neměla tucha, že někdo takový vůbec existoval a napsal scénář k mému oblíbenému filmu Prázdniny v Římě.

Logan: Wolverine (2017)

Kterak si Roman Zach nechal nastřelit fajné nehtíky, opustil Ordinaci (ne tak docela, 'kýhosi doktora s sebou vláčel většinu filmu i tak) a spolu se zamlklou mutantkou, která kromě manikůry vytunila i pedi se vydal hledat dystopický branný tábor kdesi v emerickém národním parku. Budoucnost? Ale kdeže! Tak třeba v budoucnosti očekávám trošku těžší přejezd z JůEsEj do Méchika, Státy samotné svázané hustou sítí Hajprlůpu od Ílona Pižma, Gůglácký samořídící auta a osobní dopravní drony. Tady nepotkáte ani Trumpozeď, ani jedinou rouru, nepočítám-li ten mexický rezavý industriální hotel pro doktůrka Pičárda a jeho vampýrského Frankenštajna, auto si musí milý Zach taky řídit sám (připadně se nechat vystřídat malou šoférkou, která pedály asi ovládá již zmíněnými pedikůrními vylepšeními) a hejno dronů taky působí, že nepřilétlo zrovna z budoucnosti (pokud to tedy nebyly stěhovavé robohusy, to pak zas joo!). Kromě sqělého MrtvéhoBazénu byla toto moje jediná zkušenost s komixem a musím říct, že neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Střihač sice odvedl o fous lepší práci, než ten, který řádil (nebo spiš neřádil) na Osmi hrozných, ale stejně by to chtělo ho v té střižně ještě chvíli nechat střihorukoEdwardit. Akční podívaná je to solidní, fanoušci si asi budou chrochtat nad pár gore vyvražďovačkami, ale pro mě stejně zůstává největším zážitkem z návštěvy kina čestné usazení vedle jednoho z filmofanouškovských velikánů. Thx! ;)

Don't Knock Twice (2016)

Takže si to shrňme: nesympatická dcera, nesympatická matka, detektiv s otravným cockney přízvukem, předvídatelné bubání, nelogický děj a násilně napasovaný zvrat, to máme celkem za 1 odřenou hvězdičku díky umístění děje do mé milované Anglie. Jinak si významně klepu na čelo. (Dvakrát).

Zoolander No. 2 (2016)

Je k nevíře, na co se dnes plýtvá filmovým materiálem a časem lidí. Nic víc k tomu netřeba dodávat.

Deadpool (2016)

Myslím, že se mi ještě nestalo, že by mne tolik navnadily a zaujaly už úvodní titulky k filmu. Nemám ráda komiksový svět superhrdinů, většinou pro mě podobné filmy znamenají značnou porci nudy a přeefektovanosti, takže jsem i k Deadpoolovi přistupovala skepticky, byť jsem slyšela, že je "jiný". A opravdu jiný byl. Film stojí na Deadpoolových hláškách, vtípcích a ukecanosti, ale světe div se, funguje to a žádná nuda se nekoná. Jasně, film má tendenci kolísat mezi skvělými momenty a průměrnými, ale i tak jsem se vcelku slušně bavila a nemůžu jinak, než vypálit 4 náboje do hodnocení.

Čarodějnice (2015)

No, tak tohle se hrubě nepovedlo. Tvůrci lákají na atmosféru, ale já měla co dělat, abych neusnula nudou. Čarodějnice je tam vidět tuším dvakrát. Proto nechápu volbu názvu, spíš se to mělo jmenovat Taková pošahaná rodinka nebo Pánbíčkáři. Celý film jsou v podstatě černop.delnické žvásty v semi-staroangličtině. Horor? Vůbec. Atmosféra? Nevalná. Jednu hvězdičku za výběr herců a jejich výkony a realistické vykreslení tehdejší doby. Víc ze mě nevyčarujete, ani kdyby čert na kozlu jezdil.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Tenhle seriál mě vcelku chytil a bývala bych mu byla napálila 4 (padající růžové hvězdy), bohužel poslední sérií se to pokazilo, a tak ode mě spadnou jenom 3. Pilot navnadil, první série byla velmi dobrá, druhá vcelku také, ale poslední byla jakási zmatená (zvlášť ze začátku) a dost vařila z vody. Bylo vidět, že se seriál snaží mermomocí udržet, ale kvalitativně velmi klesá a umělá natahovanost mu, jako obvykle, neprospívá. Ne nadarmo platí, že ty nejkvalitnější seriály (snad mimo Simpsonových) mají většinou do 20 dílů. Celkově mi vadilo množství nezodpovězených otázek, ze všech zmíním např. korunovace monarchy. A takových zbytečných mystérií ve stylu "aby díl končil něčím zajímavým", co zůstávají nedotaženy a zapomenuty, je tam víc. Hrdinové se často chovají nelogicky a nereálně, děj je občas předvídatelný. Nicméně v napínavosti mě první dvě série udržely a některé osudy bylo zajímavé sledovat. Jako prázdninová podívaná je to dobrá volba. V reálu bych si klidně takový týden pod kupolí střihla. Pro zpestření :-).

Střepy v hlavě (2008)

A tohle jako bylo co? Natahovaná vata, abyste se nakonec dozvěděli.... co vlastně? Vůbec nic. Zmatené, zbytečné, zdlouhavé. 1 * za můj oblíbený Londýn.

Would You Rather (2012)

Wow, od tohohle hororu jsem nic moc nečekala, o to víc mě překvapil. Rychlý rozjezd a skvěle zahrané, velmi realisticky. Žádné trapné a nepravděpodobné reakce partičky teenagerů v podobných vyvražďovacích filmech. Combs si roli vyloženě užívá, jeho úchylný synek místy připomíná Joffreyho z Game of Thrones a ostatní hrdinové jsou také velmi solidně zvolení. Už dlouho ve mě žádný film nevyvolal tak nepříjemné napětí. Měla jsem pocit, že sedím u stolu s těmi lidmi a je mi pěkně nepohodlně; nutilo to k zamyšlení, co by člověk volil na jejich místě a to byl teda zatraceně blbý pocit. Oceňuju, že tento film neskončil v kategorii "too gore to watch". Určitě lepší, než všechna ta pokračování SAW.

Trable o Vánocích (2015)

Absolutně nezajímavé! Komedie? To sotva! Podle traileru jsem čekala komedii o tom, jak si každý na Vánoce přitáhne do rodiny někoho "zajímavého" a postupně to bude "praskat" a trapné situace budou hutnější než nádivka do krocana. Bohužel jsem se v pravidelných patnáctiminutových intervalech ptala, kdy už se tam konečně začne něco dít. Odpověď: nikdy. Ztráta času.