Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Celkom som sa bavil. Prvá pol hodinka na mňa útočila celkom nudným spôsobom, avšak potom sa to zvrtlo a dostal som akčnú blbinu, ktorá dosť pobaví. Aj napriek tomu, že som postavám niekedy nechcel veriť, že sú vôbec ľuďmi, minimálne sa tak nesprávali, tak som si ich vo výsledku celkom užil a musím povedať, že zapojenie hercov z akčných komédií (alebo aj čisto komédií), ako Ryan Reynolds, Dwayne Johnson alebo Kevin Hart urobilo svoje a ja som sa občas aj pekne zasmial. Dialógy boli tiež skvelo napísané a ja som si ich užil počúvať, hlavne teda slovné prestrelky medzi Johnsonom a Stathamom. Akcia bola ďaleko mimo normy realistickosti, ale aj tak slušne pobavila. Vo výsledku však nejde o nič veľké, skôr blbosť s extrémne obyčajným dejom, ktorá síce pobaví, ale to je asi tak všetko. 6/10

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Popravde, očakával som film s kvalitami na veľmi nízkej úrovni, ale nakoniec som dostal skvelú Marvelovku s dosť sympatickými a vtipnými postavami, u Marvelu nečakane dobrým záporákom a síce nie úplne najzložitejším, ale zaujímavým dejom. Od Simu Liua som veľa neočakával (v traileroch nedostal veľa priestoru na predvedenie svojho hereckého umu), ale vo výsledku ma fakt bavil, avšak kto ma skutočne skvelo bavil bola Awkwafina, ktorá svojimi jokami dodala filmu to správne srdiečko. Čo tiež dodalo filmu srdiečko bola celá zápletka okolo rodiny hlavných predstaviteľov a skutočne si myslím, že to dokázal Marvel šikovne ukorigovať. Veľa ľudí si sťažuje na slabé CGI efekty, ale ja som v nich zas toľko problémov nevidel, práve naopak na 3D-čku sa mi zdali celkom vpohode. Áno bolo tu pár extrémne nerealistických scén, ktoré vyzerali dosť low budget, ale nebolo to nič čo by som neprežil. Aj napriek pár cameí som vo finále ani poriadne nevedel, že pozerám Marvelovku. Fakt dosť zábavné fantasy, ktoré skvelo funguje aj bez celého zasadenia do MCU. Vrelo odporúčam aj ľuďom, ktorých neoslovili trailery a aj ľuďom, ktorí nie sú úplne fanúšikovia Marvelu, pretože ide o dosť fajn fantasy, ktoré si podľa mňa užije väčšina divákov. 6/10 (Videné v kine v 3D verzií) Čo sa týka zápasu Wonga z Doctora Strangea a Abominationa z Incredible Hulka, myslím si, že išlo o také fajne požmurknutie na iné Marvelovky, ale asi nebudem jediný komu to prišlo zbytočné. Čo mi však neprišlo zbytočné, bolo malé prekvapenie v podobe jednej z postáv z filmu o Iron Manovi, ktorá dosť poteší Marvel fanúšikov.

Byť zdravý je výhra (2021) (pořad) odpad!

Nuda, ktorá nemá prakticky žiadnu výpovednú hodnotu a pocitovo trvá celé hodiny. Áno na jednu stranu to má pozitívny vplyv na výhercov, ale obyčajného diváka to len unudí k smrti. Už som videl aj lepšie spracované lotérie. 0/10

Chata v horách (2012)

Parádna zábava a zároveň extrémna blbina. Film o skupinke ľudí, ktorí sa rozhodli si ísť užiť víkend na chate uprostred lesov. Náhle však zisťujú, že lesy sú plné netvorov a... (ďalej už by som prezrádzal, takže poviem len) extrémne zvrátených a krvavých šialeností, ktoré sú ale neskutočná prdel a mne to utieklo, ako voda. Aj napriek tomu, že ide o extrémne "dementný" film, tak šikovne kombinuje žánre a pekne pripomína staré slasherové hororovky a dokonca má aj dej so zakončením, ktoré by mu mnoho žánrových kolegov závidelo. Jeden z najlepších novodobých hororov a dokonca to aj hravo predbieha kultový Zombieland. Megablbosť, megasranda. 8,5/10

Kill Bill (2003)

"As I said before, I've allowed you to keep your wicked life for two reasons. And the second reason is so you can tell him in person everything that happened here tonight. I want him to witness extent of my mercy by witnessing your deformed body. I want you to tell him all the information you just told me. I want him to know what I know. I want him to know I want him to know. And I want them all to know they'll all soon be as dead as O-Ren." // Umenie. Umenie a zároveň najšialenejšou a najkrvavejšou zvrhlosťou akú som mal kedy šancu vidieť. Tarantino je proste boh medzi všetkými režisérmi. Fantastický film prekypujúci originálnymi, zábavnými a epickými momentmi, ktorý ma každou ďalšou scénou posadil na zadok. Tiež musím pochváliť hudbu, pretože skvelo vyvoláva napätie a každá scéna vďaka nej rozprúdi v divákovi príval emócií. Len Tarantino dokáže natočiť tak strašnú šialenosť, pri ktorej si však divák bude hovoriť, že sleduje niečo prevratné, niečo viac ako len obyčajný film. Presne tým Kill Bill je... veľdielom na filmovom plátne. 10/10 Bang Bang!

Špióni odvedle (2016)

Komédia so zaujímavým nápadom, bohužiaľ nedokáže zatieniť strašnú obyčajnosť, ktorá sa v nej skrýva. Pár vtipov aj pobaví, ale drvivá väčšina odznie naprázdno. Gal Gadot je najväčším plus a tvorcovia si to dobre uvedomovali, tým pádom je Gal jedinou vecou, na ktorú sa divák chce pozerať. Dostali sme blbosť, ktorá sa ani nesnaží pridať kúsok originality a okrem laciných vtipov neponúka prakticky nič naviac. Extrémne neurazí, ale ani nepobaví. 4/10

Očista navždy (2021)

Bavil som sa a dovolím si povedať, že ide o asi najlepšiu Očistu. Je to veľká blbina, ale na druhú stranu je to tiež veľká akčná zábava s dosť sympatickými postavami, ktorých vývoj ma skutočne bavil sledovať a musím dať tvorcom klobúk dolu za pracovanie s nimi. Veľa ľudí sa môže sťažovať, že už nejde o takú tú klasickú Očistu, ale na druhú stranu, mne to nejak extra nevadilo. Práve naopak, mal som pocit, že konečne v tom filme išlo o niečo viac. Za mňa ide o zábavnú blbinu, ktorá príjemne pobaví a vrelo ju odporúčam fanúšikom akčných filmov. 6,5/10

Tomb Raider (2018)

Mohol by som sa tu sťažovať na nereálnosť a na to že film je miestami trošku hlúpučký, ale nebudem a úprimne ani nechápem ľudí, ktorí budú, pretože tým pádom neviem čo čakali. Za mňa sme dostali obstojnú video-hernú adaptáciu, ktorá sa nebojí skrývať svoje korene a naopak ich skvelo využíva, keď hlavná hrdinka skáče od problému do problému a pekne si udržuje divákovu pozornosť. Zábavný mix Múmie a Indiana Jonesa s dobrými postavami (hlavne teda s extrémne sympatickou Aliciou Vikander), cool vizuálom, obstojnými akčnými scénami a dejom, ktorý aj napriek veľkej jednoduchosti (podobnú dejovú šablónu máme snáď v každom dobrodružnom filme) pobaví a je perfektne vyvažovaný ostatnými pozitívnymi aspektmi. Skvelá akčná zábava, ktorá si zaslúži pokračovanie. 7,5/10

Co kdyby...? - What If... the World Lost Its Mightiest Heroes? (2021) (epizoda)

Bavil som sa. Nová epizóda nám predstavila zaujímavý dej o tom, že sa Nickovi celý jeho plán o iniciatíve Avengers rozpadne pod rukami. Dej ktorý síce nie je tak odviazaný ako predchádzajúci diel, ale aj tak nám dobre ukazuje šialené možnosti paralelných vesmírov. Avšak dúfam, že ďalšie epizódy budú viac odvážnejšie a napínavejšie, pretože ak to takto pôjde ďalej, tak sa po chvíli začnem nudiť. 7/10