Muži v černém: Globální hrozba (2019)

No, žádný globální sukces se nekoná, překvapivě. Film dost často připomíná improvizační cvičení, které se zrovna nepovedlo a především Hemsworth a jeho mumlání v tomto směru hraje prim. 50%

Yesterday (2019)

Zábavný koncept, který si to nijak silně nekomplikuje a ani ty písničky Beatles nijak zásadně nezneužívá. Po trailerech jsem možná čekal trošku víc, ale to už je asi klasický problém současných upoutávek - a důvod, proč se jim záměrně vyhýbám. 75%

Avengers: Endgame (2019)

Uspokojivé vyvrcholení. Hrátky s časem, to já můžu, jinak to ostatně ani nešlo :-) Dost pobavila závěrečná bitva, i když já bych si ji dokázal představit i bez té koncentrované femina sekvence útoku na Thanose. To byl celkem trapas :-) 85%

Rocketman (2019)

Dobrý příklad jak taky udělat životopisný film, přiznat trochu toho fantazírování (ať to není suché), když je to o autorovi hudby, ty písničky trochu zaranžovat... Bez výborného herectví by to samozřejmě byl jen poloviční úspěch a tady to sedlo ještě líp než u Queenů, a pokud Malek dostal Oscara, Egerton by měl být minimálně nominovaný. 85%

Chlapectví (2014)

Unikátní záležitost a v pohodě stravitelná, i když ty situace, radosti i strasti života, taky často šustí papírem a spisovatelskou licencí, to zase ne že ne... 80%

Proč právě on? (2016)

Největší prostor dostává vtipkování kolem hajzlu, protože musí (kvůli zápletce), ale stojí to leda za hovno. Šel z toho vytřískat pořádný nářez, leč nestalo se (jaké překvapení). 50%

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Film je o hře a ta respektuje trendy, vyvíjí se a je to v pořádku. Že bych měl ale při sledování podobný pocit, jako svého času u původního filmu, to tedy říct nemůžu. Není to tak špatné, jak jsem po prvním traileru usuzoval, nicméně potenciál zůstal i tak nenaplněn a finanční úspěch filmu je pro mě z hlediska tržeb největším překvapením roku. 60%

John Wick 3 (2019)

Masakr pokračuje, ze začátku velmi nápaditě, postupem času nadšení opadá a závěrečná bitka je jednak přetažená a potom ani z té choreografické stránky nevykazuje takovou preciznost, jaká by byla (vzhledem k stopáži) zapotřebí... Tvůrci filmu mě celkem nasrali jakým stylem zametli s postavou Marka Dacascose - proč z něho udělali tokového šaška? 70%

Godzilla II Král monster (2019)

Monstrózní blbina, tvářící se tak vážně, že by z toho chuděra Godžira hodila čvachtavou grcku... Fakt nevím, mimozemšťané, planetární tunely, Atlantida (nebo co to bylo), děsný mišmaš, který má pořád někdo potřebu dávat do divokých souvislostí pomocí náhodného layoutu obrázků z internetu a vydávat je za důkazní materiál... Ani tu čirou zábavu z digitální devastace si divák moc neužije, protože se odehrává v noci, při špatných klimatických podmínkách a při špatném střihu (schválně?). 50%

Dunkerk (2017)

Tíživé válečné drama, kterému na působivosti ubírají některé ústupky (donekonečna plachtící letadlo sem a tam, shozená letadlová puma dělá na písčité pláži krátery jak ďůlky pro cvrnkanou v kuličkách) a mládežnický casting (koho napadlo obsadit Harryho "1-D" Stylese?). 80%