Amazing Spider-Man (2012)

Ani neviem, ako by som tento film ohodnotila. Boli tam odporné miesta, naivné a detské, odporný počítačový jašter a do toho všetkého mi naskakovali vyrážky z tej bohabojnej hrdinskej hudby. Čo však nemôžem tomuto spider-manovi uprieť, je jeho humor a uveriteľné herectvo Andrewa, niektoré zábery boli fakt fajn. Takže asi také slabšie 3*

Divergence (2014)

Tris mi prirástla k srdcu ako celá trilógia. Film sa mi páčil, knihu som čítala až po ňom a vôbec mi nevadia niektoré vynechané či zmenené scény. Veľký potenciál a myslím, že Neil Burger ho aj využil. A navyše výborní herci, ktorí skvele zapadajú do svojich postáv. Niektorí sa mi dokonca páčia viac filmoví ako knižní (Eric)

Andělin popel (1999)

A čo pokračovanie? Ja chcem vedieť, čo sa stalo ďalej :( Prostredie neskutočne chladné a špinavé, ale aj napriek tomu na mňa pôsobilo určitým čarom. Napriek všetkým tým neprávostiam a problémom a sklamaniam príbeh ukazuje aj krajšie chvíle Frankovho života.

Vítězové a poražení (1999)

Svižný film so skvelou kamerou a úžasným športom, ktorému vôbec nerozumiem, ale aj tak ho obdivujem :D Perfektný soundtrack.

Pianistka (2001)

Film sám o sebe dobre natočený, hlavná predstaviteľka hrala výborne, nádherná klavírna hudba, ale to je asi tak všetko. Netuším, prečo by sa mi toto malo páčiť. Lebo je to choré, zvrátené a nechutné? Pre túto tematiku nemám pochopenie, sorry.

Billy Elliot (2000)

Veľmi pekne natočený film. Párkrát som si poplakala. Zbožňujem malého Billyho, veľmi som mu to priala a držala mu palce. Záverečná scéna bola tak krásna, že som zas neudržala slzy (dojatia a hrdosti). Nádherný pozitívny film, ktorý sa oplatí pozrieť zas a zas.

Lazebník sibiřský (1998)

Krásny ľúbostný príbeh nie len o láske medzi mužom a ženou, ale aj o láske k hudbe, vlasti a "bratskej" solidarite a vernosti. Veľmi pekne natočené, úžasná hudba a herecké výkony.

Balada o Vojtovej Marine (1964) (TV film)

Milujem náš folklór, preto mi tanečná scéna prirástla k srdcu. Veľmi pekne natočený film s veľmi dobrými hercami. A zobrazenie typického ženského šialenstva - dať prednosť zlému mužovi pred dobrým, lebo s tým zlým sa nudiť nebude. To nepochopíš.

Mluv s ní (2002)

Jedna veľká nádhera. Ani som nečakala, že to bude tak dobrý filmový zážitok. Hudba neopísateľne krásna.