Spectral (2016)

Výborný námět, přesvědčivé zpracování (až na tu agentu CIA..hm) výborné efekty a provedení mělo napětí a šmrnc. Ten totalitní hnus z toho dýchal na každém kroku, to se povedlo, vědec byl super, jenom bylo divné, jak vůbec nemá strach. Přesto 70%

Zedník (2023)

Zase tak tupé to nebylo, ale chyby tam jsou. Žádný politik by neobvinil, veřejně CIA (na to jsou jiné způsoby), žádná třetí světová by k vůli Řecku nikdy nevznikla a už by vůbec USA nezavirali v EU své ambasády, ta je v Rusku otevřená i dnes. Tyhle politické sračičky film hází dolů. Zbytečně. Nina Dobrev hraje takovou zapálenou studentku, to je v této pozici agentky v terénu také na nic. Blbku by tam nikdo jen tak neposílal, to udělali Francouzi  při útoku na  Rainbow Warrior 1985 a takovou pitomost už nikdo nepovolí. Chyby hází film dolů, ale při pohledu na současnou nabídku je to slušné béčko s dobrými lokacemi, jakž takž zápletkou a sem tam slušnou bitkou. A je dobře, že hajzli prohrávají a tvůrci jim nedrží palce. Blbka nakonec odchází, protože na to nemá žaludek ... v reálu by to bylo opačně. Takže dát filmu 55% lze. Že to není tak super a khúúúl a podobně? Třeba Harlin nechtěl, aby to vypadalo jako pitomí Avengers...

Lovci z konce světa (2024)

Jako obvykle korejský surový nářez s mírně komicko-parodickými prvky, ale provedený s dokonalou brutalitou a výbornými výkony. Zase další sci-fi o konci světa a jako vždy je ten výsledek stejný. Gangy, doktor Mengele a pár slušných lidí. A Korejci ukazují, že ZLO se dá porazit a zničit jen stejnou mincí. Žádné kecy, ušlechtilé ideje všeholidstva ap. ALE NEKOMPROMISNÍ LIKVIDACE ZLA. Zdá se, že slabošsky nahnilý západní svět na dnešní agresory proti své civilizaci takto působí. Zbaběle a ustrašeně.  Korejci, jakkoliv je tento film nadsázkou, chtějí ukázat jiné řešení vedoucí k budoucnosti. Za to vše 70% byť jsem si vědom, že umělecky tomu tak není.

Nech svět světem (2023)

Na pozadí apokalyptického sci-fi je poselství o tom, že hrstka lidí v západní části světa vrtí zeměmi, národy a v EU je to likvidační antievropská gerilla zeleného moru. Fajn. Tak politika tam na konci byla. A dál? Nic. Pak tam bylo sebemrskačství, že máme papírová brčka a kuřata z výběhu a jsme hrozní. A proč? Pak už k filmu, kde Amanda (JR) je vyhořelá, Ruth rasisticky hnusná a domýšlivá, dva sourozenci, kteří se vzájemně neslyší, tatík (EH), který už dávno neměl sex a jeden černošský chytrák Mahershala Ali (vyznáním v reálném životě muslim), který sice neztratil eleganci, ale tímto to končilo. Dal jsem tři hvězdy na 50%, protože cením to varování před novými nácko-stalinisty, ale film mě jinak moc neoslovil.

Roboti (2023)

Tak to bylo více než milé překvapení a závěr mě dostal, to bylo fakt vtipné. Komornost filmu nic neubrala, protože to mělo nápad a SW byla doslova k sežrání. V těch bílých punčocháčích? Lehce jsem pubertálně zíral.. Řada vtípků mě fakt dostala, ale celkové optimistické ladění filmu potěšilo více, než jsem původně čekal. Pár hezkých lokací udělalo kulisu k příběhu, který ukáže, že když ta láska přijde, tak je tu a je to vždycky nádherné. S nadsázkou 70%, protože mít po shlédnutí filmu dobrou náladu mi za to stojí.

Krásná pokojská (2002)

Samozřejmě, že je to variace Popelky, ale natočená vkusně, se zápletkou, mírně komediální a s povinným šťastným koncem. To ale zase není tak málo a hlavní protagonisté byli koukatelní. 55%

The Beekeeper (2024)

Když tu někdo napíše odpad, tak mu zcela uniklo to podstatné: Poselství o tom, že zranitelní se mají chránit, nikoliv okrádat a že tu ochranu by měl poskytovat daňovými poplatníky živený stát, nikoliv být součástí okrádacího průmyslu. A za tohle poselství dávám 2 hvězdy. Za výkon JS další a za přímou, jednoduchou akční podívanou další. 75% za film, ze kterého jsem po dlouhé době měl pocit, že ještě někdo ví,co znamenají pojmy správné a špatné. A jak tyto pojmy zobrazil mi připadá jako velmi dobrá práce.

Pátrání za devatero horami (2023)

Vizuál hezký, tempo únavné, Karkulka Holmes  praštěná verze, SPOILER: Popelka vražedkyně otřesný nápad, a nakonec z toho zůstal jen pocit špatně promarněného času. 30%

Skylines (2020)

Vizuál nezklamal, zápletka nebyl nejhorší, ten mix vykrádaček jiných sci-fi jasný, přesto nakonec 50%, protože až tak špatné to nebylo. A jako vždy, kdo zavinil virus? Podívejme se na náš covid a je to pořád stejné..

Creed III (2023)

Po všech těch "boxerských" filmech bych čekal něco nové, překvápko, cokoliv. Tohle byla očekávaná nuda, vůbec jsem se tím filmem nesžil. Sympatie herců to nezachránily. Sly mi nechyběl. Ale jsou -li Postradatelní 4 opravdu postradatelní, tak Creed III je stejně postradatelný. Zůstávám na 40%.