• Krátkometrážní

Čas sluhů (1989)

Veľmi svojrázny prvý celovečerák Ireny Pavláskové. Ivana Chýlková výborne ztvárnila úlohu mrchy .Je o tomto filmu ťažké niečo písať,po jednej strane výborný psychologický film po druhej strane pre mňa ničím nový a nie až tak zábavný a nezaujímavý film.Za seba dávam 65%.

Halloween (2007)

Za seba dávam jednoznačne 4* , pretože po dlhšej dobe som videl dobrý horor. Prvých 40 minút mladosti M.Mayersa je vynikajúce, má to správnu atmosféru, spád a iné aspekty doležité pre vývoj dobrého filmu, no neskoršie film skĺzne do priemernej hororovej vybíjačky , no posledných 20 minút má znovu skvelú hutnú atmosféru a divácky zážitok len umocní. Ako veľký mínus u tohto filmu je nelogičnosť niektorých vecí, resp. 5 strelných rán ráže Magnum a naša hlavná postava stále behá bez známky nejakého poranenia, ale aj tak dávam Halloweenu Roba Zombieho 70%.

Gladiátor (2000)

Veľkolepý historický film spojený so silným diváckym zážitkom so skvelým Russellom Crowom a hlavne Joaquinom Phoenixom, ktorý ako vedľajšia postava mu nesekunduje , naopak nám ukazuje ,že postava Ceasara Commodusa mu svedčí . S hodnoteniami užívateľov CSFD naprosto súhlasím , teda taktiež dávam 5* a 85%

Osudový dotek (2004)

Výborný thriller s prekvapivo tiež výborným Ashtonon Kutcherom. Film je komplikovaný , no o to ešte viac prepracovanejší, nutí nás od začiatku až do konca filmu premýšľať a dusí nás svojou atmosférou.Filmy ako ,,lety časom,, a podobné sci-fi výjavy niesu mojím šálkom kávy, no tento film má vážne dostal. Film je v 200-ke naj. filmov oprávnene, hlavne vďaka svojou originalitou žánru.Pre mňa 85% a 5*

Smrt panen (1999)

Čo povedať?? ...asi len,že je to majstrovské dielo a ešte k tomu, že to bol debut dcéry známeho režiséra, neostáva mi nič iné, iba zdvihnúť palec a povedať bravo! Príjemne deprimujúca atmosféra o osudoch nešťastných dievčat ,ktoré dirigovala skvelá Kirsten Dunst. Veľmi zaujímavé dielo, na mne zanechalo veľký dojem, s puncom 5* a 90%.

Americká kletba (2005)

Po pravde povedané bol som sklamaný. Z recenzií z CSFD som ani nič iného nečakal, ale z takého skvelého a originálneho námetu sa dalo vytrieskať viac. Atmosféra sa nemohla ponoriť do poriadneho hororového dusna , lakačky takmer žiadne , zlé herecké výkony.Ducha ,ktorý v dome strašil nám režisér ukázal až na konci filmu a 90% filmu mi pripadalo ako vykrádačka Vymítača diabla. No za 3* a 55% to stojí.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Hodnotiť tento film je vážne ťažké. Ako horor má málo desivej atmosféry, ako muzikál málo melodičnosti. a o čom vlastne je? Veľmi plytká dejová línia , rádoby romantického charakteru na mňa neposobila až tak zle. No spojená morbídnosť a muzikálnosť vo filme na mňa a mimochodom aj na 90% ľudí , keď som bol v kine posobila komicky. No nemožme zabudnúť na ostrielanú dvojku Depp-Burton , ktorá dáva tomuto filmu umeleckú krásu.Na druhú stranu zaujímavý film, ale viac ako 75% a 4* mu dať nemožem.

Americká krása (1999)

Dľa mojho názoru, tento film je vážne krása. Funguje tu úplne všetko. Kevin Spacey a jeho herecký koncert ukazuje na sexuálne flustrujúce problémy manželov , teenagerovské problémy , otázky homosexuality a čo je to vlastne krása. V tomto filme je povedané je. Teda vlastne , čo je Americká krása. A hlášky typu: ,,Moje druhé já si vyhoní kdy bude chtít,, alebo nádherné vety: Na svete je toľko krásy, že sa mi ňou naplní celé srdce a nakoniec mi praskne ,, má vážne dostaly. U mňa jednoznačných 5*-90%.

Na ostří nože (1997)

Film o krásnej aljašskej prírode, mäsožravom medveďovi o ľudskej odvahe a strachu .Alec Baldwin dobre stvárnil úlohu nevyspitateľného ,,priateľa, ale keď som o Alecovi napísal dobre ,tak Anthony Hopkins ,ktorý hral inteligentného milionára,tak tu musím napísať-výborne.Pri napínavých scénach s medveďom v boji o prežitie som ani nedýchal.Priemer hodnotení užívateľov CSFD-74% je podľa mňa málo.U mňa to je jasných 5* a percentuálne o pár čísel ešte navyše.

Taxikář (1976)

Tento skvelý snímok som videl až po prvý raz, až teraz v roku 2008. Veľa som o ňom nepočul až nedávno som čítal recenziu retro v Premiere. Po zhliahnutí som bol nadšený. Nie náhodou je tento film 146. najlepší v rebríčku CSFD. Dľa mojho názoru by som ho dal aj vyššie. Skvelý Martyho drama-thriller s vynikajúcim De Nirem alebo s postavami,ktoré ma trocha pobavili s nezletilou prostitútkou Jodie Foster alebo hipiesáckym pasákom Harveyom Kietlom. Suma Sumárum 5* a 90%