Julie a Julia (2009)

Čím to, že se Meryl Streep objevuje už jen v praštěných podřadných komediích? Kde je ta doba, kdy platila za hvězdu nejvyššího kalibru, které náležely hlavní role v těch nejlepších filmech? Nebaví mě sledovat Meryl "oh jak já zbožňuji Francii" s podivným akcentem, jak běhá po trzích a nakupuje přísady na vaření. No a nominace na Oscara? Ta už je spíše povinností, ale upřímně, Meryl nemá šanci vyhrát.

Logorama (2009)

Mám takový pocit, že letos neměli akademici z čeho vybírat, jinak si neumím vysvětlit, proč se do nominace dostala tahle přehlídka všech známých i neznámých komerčních značek.

Prorok (2009)

Vynikající a surový film z vězeňského prostředí. Tahar Rahim nebude jistě v budoucnu mít nouzi o role.

Seriózní muž (2009)

Před zhlédnutím filmu jsem o něm vlastně nic nevěděl. Možná proto je pro mě o to větším a příjemnějším překvapením. Sledovat rozpadající se život jednoho slušného učitele fyziky byla opravdu sranda, Michael Stuhlbarg mě opravdu překvapil. Ještě větší překvapení ale pro mě bylo, když jsem pohlédl na kolonku režie, protože filmy od bratří Coenů nejsou mým šálkem kávy.

Legenda (1985)

Tak už vím, kde se vzal Diablo.

Princezna a žabák (2009)

Nedivím se, že Disney už se nehrne do tradičních animáků, protože mu to moc nejde.

Kid (1921)

The Kid je pro mě vůbec prvním filmem s Charlesem Chaplinem a musím říct, že je spíše zklamáním.