Tělo jako zbraň (2007) (pořad)

zajímavý dokument, zkoumající rozličná bojová umění včetně historie, původu, různých odvětví atd. Ve většině dílů mě štval plešoun Bill Duff, je to pravá americká guma a jeho věta "a pak promluvily moje instinkty a dal jsem zakázaný úder" je opravdu pro smích, zvlášť když se to stalo skoro pokaždé když bojoval.

Sniper (2009)

tady se dá snad jen citovat dokumentem několikrát zmíněné motto "úkolem odstřelovače je vnést strach a zmatek do řad nepřátel" protože to, co vyprávějí tihle chlápci je kolikrát opravdu neuvěřitelné.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

perfektní televizní produkce s kvalitními hereckými výkony, která Pratchettovi podle mě sluší více nežli by tomu bylo u velkolepého, ale o to více osekaného "hollywoodského" zpracování. Už se těším třebas na Buch! nebo Podivný regiment.. Jo Claire Foy je kouzelná!

Nikdykde (1996) (seriál)

škoda toho ošuntělého televizního zpracování, knižní podoba je dokonalá! A trochu mě štvala Hunter, představoval jsem si jí jako nebezpečného vampa oděného v černé kůži a místo toho tu byla tahle mužatka mluvící jako Arnold Schwarzeneger... Croup a Vandemar byli dokonalí! Doufám, že se někdy dočkáme Nikdykde v trochu velkolepější podobě.

Pohřben zaživa (2010)

zajímavý nápad, bohužel pohřbený (stejně jako hlavní hrdina, hehe) pod hromadou nelogičností a nedomyšleností. Reynolds je dokonalý, z té rakve toho už víc asi taky dostat nešlo a kdyby se to obešlo bez toho zbytečného a dost jalového natahování, dopadlo by to mnohem lépe.

Sentó šódžo: Či no tekkamen densecu (2010)

první půlka je zábavná, klasická japonská úchylařina se spoustou vraždění, digitální krve a špatných kostýmů. Ale v druhé polovině se to začne kazit, zábavy ubývá a ty přestřelené píčovinky okolo byly už i na mě trochu moc..

Legenda o sovích strážcích (2010)

potenciál to má slušný, ale jak už tu zmínila hromada lidí přede mnou, je to takové zmatené, chvilku dětsky slaďounké, chvilku temné a drsné - tato žánrová rozpolcenost mi lezla na nervy a pěkně rušila, stejně jako stopadesátkrát nevkusně umístěná zpomalovačka nebo místy naprosto nehodící se hudba. Za animaci dávám jednoznačně palec nahoru, ta je nádherná!

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

námrdové fighterské béčko s charismatickým Adkinsem aka Uri Boykou, který v tomto díle dostal rozum a z hlavního zmrda se přetranformoval do hrdiny celého filmu. Pěkné!

Vital (2004)

velice zajímavý námět zpracovaný do stravitelného celku (což u tohoto režiséra není ani zdaleka pravidlem).

Čarodějův učeň (2010)

nic moc. Zmatené, předvídatelné a místy dost nelogické.