Muž jménem Ove (2015)

Nádherný film o životě jednoho Švéda, který měl obrovské srdce (i doslova), byť by se tak nemuselo zdát. Upřímný příběh s tragikomickým nádechem, kterému nemám vůbec co vytknout. Postavy skvěle napsané i zahrané, a Sonja byla naprosto úžasná. Spolu s Ovem nám dokázali, že za dobro se i v dnešní absurdní době dá a vyplatí bojovat.

Vikingové - V předvečer (2017) (epizoda)

První epizoda, které dávám plný počet. A nenapadlo by mě, že to bude hlavně díky Aethelwulfovi, který byl dosud vykreslen dosti jednostranně a nepříliš sympaticky. Zde se však ukázalo, že dovede být milujícím otcem i nevlastnímu synovi a odhodlaným vůdcem. Scéna s Alfredem byla jedna z nejdojemnějších v rámci celého seriálu. Jsem jednoznačně na straně Anglie, takže závěr dílu se mnou poměrně slušně zamával. Ivar si s nimi pohrál jako kočka s myší. Na závěr musím říct, že Harald a jeho bratr jsou naprosto odporní. Zkrátka tento díl byl napsán velmi slušně, každá dějová linie mě držela v napětí.

Putování s dinosaury (2013)

Zaráží mě, že tohle je od BBC. Tráva za dinosaurů, když právě dokumenty od BBC mě naučily, že to je nesmysl. Druh pterosaurus? Taky hloupost, všichni létající ještěři byli pterosauři. To je, jak kdyby ke každému druhu dinosaura napsali dinosaurus. A ty stupidní komentáře? Občas jsem si klepal na čelo. Ale vizuálně pěkné a nenudil jsem se. Škoda, že to nebylo pojato víc seriózně. Chápu, že to má být pro děti, ale já se jako dítě díval na staré dobré Putování, které jsem miloval. A nepotřeboval jsem, aby se mi podbízel nějaký ukecaný pták.

Snídaňový klub (1985)

Příjemný psychologický film, jehož realističnost však pohřbil zbytečně přeslazený happy-end. Po osmihodinové známosti líbačka před zraky rodičů, nevím nevím...

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Začátek v Králově přístavišti mě zničil. Tohle si opravdu nikdo nezasloužil. Ale jen ve Hře o trůny může zemřít najednou tolik postav a stále jich zbýt víc než dost. A to jsem doufal, že Cersei zatím neumře, protože sledovat Lenu Headey mě bavilo. Tímhle však rozdmýchala mou nenávist nanovo a Ramsey Bolton teď bledne ve srovnání s ní. Ozvaly se i staré rány ohledně Shireen. Naopak u Daenerys se schyluje k osudovému rozuzlení, Olenna pěkně usadila otravné Sand Snakes a Arya konečně začíná splácet dluhy. Gradace děje i napětí fungovaly výborně a konečně se v této sérii objevila i nová originální hudba. Epizoda s více zvraty tu zatím nebyla a to jsem si myslel, že jak se blížíme ke konci, postav už tolik ubývat nebude. Omyl.

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod seriálu a jedna z nejlépe natočených bitev, co jsem kdy viděl. I bitva o Meereen byla skvělá, i když té nebyl věnován takový prostor. Výborná kamera, hudba a opravdu byla cítit ta stísněnost na bojišti u Zimohradu. A Ramsay byl opět zaručený zdroj emocí. Intenzivní zážitek.

Hra o trůny - Dar (2015) (epizoda)

Zakončení s Cersei, kdy se proti ní nakonec vše obrátí, je jednoduše skvělé. Ze splněného snu v noční míru během několika minut. Lena Headey je úžasná herečka! Bez ní by seriál postrádal šťávu.

Hra o trůny - Synové Harpyje (2015) (epizoda)

Celkově dobrá epizoda, výborný byl převrat Vrabčáků. Naproti tomu scéna z Písečnými hady byla jedna z nejhorších v seriálu, až mi bylo skoro trapně. Co mě ale nejvíc naštvalo, bylo zbavení se Barristana. V knize se nic takového nestalo, a tohle byl opravdu laciný krok, jak se zbavit jednoho herce, který odsoudil i sám herec. Od tohoto dílu je už skutečně patrné, že scénáristé nemají na to vyrovnat se kvalitě Martinovy předlohy.

Hra o trůny - Nikdo (2016) (epizoda)

Tato epizoda měla velký potenciál, bohužel trochu zklamala. Vše bylo příliš zkratkovité a uspěchané, to nejlepší se odehrálo mimo scénu (Blackfish, Arya). Nerozumím, co mají všichni na Bronnovi. Jeho scény bývají laciné vycpávky, stejně jako v tomto díle jeho konverzace s Podem, minule s Jaimem.

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Aha, Troška, už to dává smysl. Takovou sra*ku by dokázal vyplodit opravdu málokdo. Pod jeho vedením i Holubová hraje jako ponocná. A to je u nás tento rádoby režisér komerčně nejúspěšnější. I když jo, je v tom česká xenofobie, hamižnost a omezenost. Takže tupý plebs hltající Babovřesky to asi potěší.