Země mrtvých (2005)

Milá zombie akcia, ale na môj vkus príliš naivná a prostoduchá.

Vader: A Star Wars Theory Fan Series (2018) (seriál)

13 minút amatérskeho kraťasu som si užil viac ako The Last Jedi. Disney, skús sa inšpirovať. Tvorcom od Star Wars Theory dávam palec hore.

V domě (2016)

Originalitu snímka postráda akúkoľvek, ale napriek tomu sa mi na ňu nepozeralo vôbec zle. Záver ma však výrazne sklamal. OP záporák v kombinácii s hlúpymi protagonistami je skrátka too much. A to sa pritom ešte niekoľko minút naspäť zachovali racionálne a zavolali políciu, ktorej na prekvapenie cesta k domu netrvala 30 minút. Hneď na to ale hlavná trojica opäť začala vykazovať jasné príznaky hlúpeho hororového klišé (ne)uvažovania.

Malicious (2018)

Slabý námet s neobjasnenými cieľmi záporáka. Navyše som za celú hodinu a pol nestihol pocítiť strach, čo je pri horore veľká chyba.

Nezvratný osud 5 (2011)

Nulové napätie, nesympatické postavy a málo originálne úmrtia. Jediné čo skutočne potešilo bol záver odkazujúci na prvý diel série.

Americký gangster (2007)

Výborná gangsterka so skvelý Denzelom Washingtonom, schopným Russelom Croweom a protivným skorumpovaným Joshom Brolinom. Ridley Scott vo fantastickej forme, bravo.

Jack staví dům (2018)

Jazdu do pekla by som už znova asi nezvládol, ale na jedenkrát som si ju celkom užil. Trier miestami zase vyšiluje viac, než by bolo potrebné, ale väčšinu času je na prekvanie formou podania viac než znesiteľný. Prevedenie Matta Dillona bolo navyše úplne skvelé a i keď som s jeho náhľadom na umenie nesúhlasil (to by som asi musel byť blázon), reálnu rovinu udalostí s vraždami a OCD považujem za výbornú. Záver filmu som prijal ako nutné zlo, pretože k nemu celý čas snímka smerovala. A kto bol týmto krokom prekvapený, asi nedával pri sledovaní pozor.

Jackie Brown (1997)

Tarantino opäť potvrdil, že je kráľom dialógov, ktoré dokážu aj z dlhších a menej významných scén spraviť zaujímavú šou. Priznávam sa, že samotná predstaviteľka Jackie mi veru príliš nesadla, ale De Niro a Jackson boli ako vždy absolútne dokonalí.

Zelená kniha (2018)

Inteligentná a zábavná road-movie bromance s citlivým pozadím a dvojicou fantastických hercov. Viggo Mortensen a Mahershala Ali – ste borci. Vážne som sa pozeral na viac ako 2-hodinový film?

V pasti (2018)

Lákavý námet celý čas ťahal ku dnu priemerný scenár plný nepotrebných dialógov. A moje nesympatie voči Sandre Bullock na príjemnom zážitku určite veľmi nepridali.