Útok na věžák (2011)

Útok na věžák na mě působí poloamtérským dojmem. Je poznat, že to byl levný film, ale není to poznat tak moc, aby se na to nedalo dívat. Třeba černí alieni jsou moc pěkní, hlavně jako plyšáci ne jako smrtící monstra. Horové pasáže nejsou natočeny vůbec špatně a v mnoha okamžicích to prostě šlape. Přes pomalejší rozjezd jsem těm uličníkům, přece jen začal fandit.

Pot a krev (2013)

Příběh není odvyprávěn, je pouze odříkán. Chvílemi jako bych sledoval bulvární reportáž z večerních zpráv. To prostě nemůže zanechat pozitivní pocit a nic nepomůže, že film je napěchovaný akcí, ze které testosteron jenom stříká. Ne že bych se výrazně nudil, ale postrádal jsem jistou plynulost děje a možnost si nad něčím zapřemýšlet. Mohlo to dopadnou úplně jinak, jenže když je film o lidské hlouposti, těžko čekat že to nebude... mno řekněme... hloupé. S blížícím se koncem šel drsný humor mimo mě. Hodně slabé 3*.

Superhvězda Superman (2011) odpad!

Zvládnu hodně, ale tohle už bylo příliš. Měl to být srdceryvný příběh o skonu Supermana, jenže každých pár minut se objeví sentimentální odbočka a hlavně nějaký ten WTF moment. Tohle si muž z oceli snad ani nezasloužil.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nevím jak skalní fanoušci Pána prstenů, ale já jsem se nad očekávání dobře bavil a užíval si každé objevení již známé postavy z dřívějška. Musím se však přiznat, že Hobitka jsem nedal na jeden zátah a rozdělil jsem si ho do dvou filmů. Možná právě proto jsem shovívavější v hodnocení, kdo ví...

Lego: Batman (2013)

Lego humoru neuniklo žádné známé klišé a žádný superhrdina či padouch nezůstal ušetřen trapné chvilky. Některé vtípky drhly, jiné ještě víc (viz. Robin). Libilo se mi několik detailů, ale jako celek mi to přišlo až moc infantilní a zaměřené pouze na ty úplně nejmenší.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nastavováná kaše. Přespříliš dlouhé, obzvlášť vezmu-li v úvahu, že je vhodné podívat se i na Truhlu mrtvého muže (dohromady přes 300 minut = 5 hodin). Smrtelná dávka i pro nesmrtelné. Barbossa je tu úplně zbytečně.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Mnozí zde vyzdvihují scénu na mlýnském kole, ale ta by mi přišla hloupá i v případě animované grotesky. Nadšený jsem však byl z celé posádky Bludného Holanďana a hlavně z jeho kapitána Davyho Jonesa. Ačkoli se tvůrcům povedlo velmi dobře nastartovat a navázat na příběh Prokletí Černé perly, nakonec vše zabili svým megalomanstvím a stupidními náznaky vztahu mezi Elizabeth a Jackem.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Johník dostal šanci hrát po svém a roli si evidentně užil. Úspěchu prvních pirátů také určitě pomohlo, že se v poslední době vůbec netočily žádné filmy s touto tématikou. Oceňuji především vtipnost, neobvyklost, a že příběh není jen hloupá splácanina. Dále je to stopáž přiměřená kvalitě celého filmu (klidně bych však i ubral), což už se 100% nedá říct o pokračováních, které jsou natažené a jsou točené pouze na efekt.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Batman sice se zločinci nikdy nejednal v rukavičkách, ale jeho morální zásady ho držely na uzdě. Zde ho vidíme v naprosto odlišném světle a vůbec celý Gotham se za ta léta změnil. Hodnocení shrnu do jedné výstižné věty: Tohle má fakt koule! PS: Part 1 je taktéž vynikající.

Trans (2013)

Ta kamera, ta hudba, prostě umělecky úchvatné dílo. Cassel a McAvoy taky paráda. Jen škoda, že samotný příběh mě dvakrát neoslovil. Vyprávění bylo díky hypnóze chvílemi docela zmatené, a to i přestože jsem vždy postřehnul nápovědu, zda-li jsme právě v něčí hlavě či nikoliv. Nakonec jsem stejně o všem pochyboval a nikdy jsem si nebyl úplně jistý, jestli se z toho nevyklube nějaký scénáristický podraz. Není divu, že jsem potom žil v čekání na závěrečné překvapení, třebaže Simon z hypnózy je ve skutečnosti Frank, které se však bohužel/bohudík neuskutečnilo.