Casa de mi Padre (2012)

Ne úplně dotažená, ale i tak hodně povedená parodie na španělsko / mexickou filmografii. Pro spoustu lidí se obávám, že to bude hodně těžko snesitelné, je to absolutně odlišný styl humoru a pro neznalé paradovaného stylu na tom asi nebude zhola nic vtipného. Palec nahoru pro Ferrellovu odvahu vše odehrát a odzpívat ve španělštině! Je to borec.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Neobjevná akční pohádka v gangsterském hávu s neuvěřitelně dobrým obsazením, ale výkony takzvaně "na klid".

Nespoutaný Django (2012)

Zřejmě je to asi hodně častý názor (soudě podle toho jakou kritiku sem si slíznul, když sem ho předtím zmínil na twitteru), ale ono dvakrát dohrávané finále mě osobně moc nebavilo. Je to škoda, od Tarantina bych čekal ještě trochu víc okecávání a napínání, SPOILER! smutný skon Christopha Waltze mě moc nepotěšil, ale jeho herecký výkon ano. Řekněme, že do přibližně 140minuty bych 5 hvězdiček nechal, ale zbytek už považuju trochu za podpásovku. Na druhou stranu se na DJANGO UNCHAINED chci určitě podívat znovu a možná i přehodnotit. Nicméně doporučuji a mimo Waltze si určitě vychutnejte Samuela L. Jacksona, skutečně si nepamatuji kdy naposledy takhle exceloval!

Čas dluhů (1998) odpad!

Tohle je buď odpad! anebo 5*, s tím, že obojí asi plní stejnej účel a není vůbec jansý, jestli tohle Pavlásková natočila jako parodii na předchozí díl anebo jestli byla společně s Rodenem, Vorlem a Lábusem na slušným tripu.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Fakt hodně, ale hodně špatnej Tom Cruise. Docela sem zvažoval i dvě hvězdičky, a to za nechutnou scientologickou agitaci někde v půlce filmu. Christopher McQuarrie napsal a natočil jeden ze dvou mých hodně oblíbených filmů (USUAL SUSPECTS, WAY OF GUNS), takže očekávání byla hodně vysoká. Hlásím spíš zklamání. Werner Herzog je tu spíš pro prdel a Tom Cruise je totálně mimo, obsazenim i herecky, Rosamund Pike totální katastrofa.

Tady to musí být (2011)

50% Tohle sem vůbec nepochopil. Pochybuju, že je to vůbec možný aniž bych strávil pět let na fildě.

Občanský průkaz (2010)

Tohle bych pustil všem buzerantům co s oblibou odkazujou na minulej režim, "protože to bylo lepší a všichni měli práci", aby si vzpoměli jak to stálo za hovno.

2 $ocky (2011) (seriál)

Tohle mi doporučil kamarád, co říkal že je to boží a že úplně zbožňuje postavu pana Hana a Olega. Po první sérii sem pochopil, že pan Han a Oleg se v každým díle objeví cca. na 1 minutu a že ho na tom nejvíc baví koukat na kozy hlavních protagonistek, který sou v záběru téměř nonstop. Humor ne tak úplně pro mě (ale občas někdo zaperlí, pochybuju, že by to šlo ale dobře přeložit do češtiny), brzo to pravděpodobně budou dávat na Prima Cool ve dvě odpoledne.