• Krátkometrážní

Tři sestry - V aréně (2011) (koncert)

Česká pub punk rocková hudobná skupina Tři Sestry oslávila v roku 2010 dvadsaťpäť rokov svojej existencie. Toto štvrťstoročné jubileum veľkolepo oslávili dvadsiateho druhého decembra roku 2010 megakoncertom v pražskej Tesla Aréně. Spevák Lou Fanánek Hagen s bizarným účesom; sústredený, prísny kapelník, basgitarista Ing. Magor Tomáš Doležal; dvaja spoľahliví gitaristi Zdeněk Petr a kapitán Korkorán Ronald Seitl; super woman power s akordeónom Supice;  strojovo presný Franta Vrána za bicími; malý červík Jaroušek a jeho sexofón, stály hosť huslista František Kacafírek a s nimi mnohočlenný symfonický orchester. Silná zostava! Tři Sestry to zasa odpálili na plné gule. To zasa bola show! Vďaka DVD titulu "Tři Sestry - V aréně", ktorý mapuje túto akciu, som si to celé užil a pripomínam si to zas a znova. Stále ma to baví. Vždy mi to dokáže pozdvihnúť náladu, vždy mi to pomôže odreagovať sa. *****

Noviny špeciál - Koronavírus (2020) (pořad) odpad!

Páľte do piče s vašim mrzkým koróňa špeciálom vy hnusní, slizkí zmrdi zo smradľavej žumpy, ktorá si hovorí TV Joj. Presstitúti mizerní pojebaní! Fuck off!!! Mňa neoblbnete, nezmanipulujete a ani nevystrašíte. Jebem na celé toto globálne covid šialenstvo, ktoré tak vehementne podporujete. Neverím vám ani slovo, vy špiny zapredané. Pokojne si žijem svoj život, pretože som si vedomí toho, že: Možná mě zítra vyhoděj z práce a nebudu mít za co žít, s pocitem že život nechutí sladce, pozvednu půlitr a přestanu snít. Život je takovej a jinej nebude, nežli mý tělo platnosti pozbude. Možná mě zítra v peci spálej a moje ideály proměněj v prach a z toho popela na kterej psi kálej, nikdo už víckrát nebude mít strach. Život je takovej a já to vím, přesto se nebojím, někdy jsi pěji, vím že Bůh mně chrání a psi že koušou, puberťák onanuje a mě to nevadí. Život je takovej a jinej nebude. Čo sa má stať, to sa stane. Na vaše panické koróňa blúznenie z vysoka serem!!! Ste odpad!

Beastie Boys: Make Some Noise (2011) (hudební videoklip)

Pieseň "Make Some Noise" je v poradí tretia skladba z ôsmeho radového štúdiového albumu americkej electro hip hopovej hudobnej skupiny Beastie Boys. Album nesie názov "Hot Sauce Commitee Part Two". Vyšiel tretieho mája roku 2011 pod značkou vydavateľstva Capitol Records. Ku songu "Make Some Noise" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Jeho režisérom je jeden z členov kapely. Natočil ho Adam MCA Yauch. Je to sequel, priame pokračovanie, ich klipu z roku 1987 ku skladbe "(You Gotta) Fight for Your Right (To Party!)". Objavilo sa v ňom mnoho známych osôb pôsobiacich v americkom showbiznise. Niektorí z nich si zahrali úlohy, v ktorých stvárnili členov Beastie Boys (Mike D, MCA, Ad-Rock). Dobre som sa pri tom pobavil, najmä pri záverečnej scéne parafrázujúcej kultový sci-fi film "Návrat do budúcnosti". ****

Intergalactic (1998) (hudební videoklip)

Pieseň "Intergalactic" je v poradí siedma skladba z piateho radového štúdiového albumu americkej hip hopovej hudobnej skupiny Beastie Boys. Album nesie názov "Hello Nasty". Vyšiel štrnásteho júla roku 1998 pod značkou vydavateľstva Capitol Records. Ku songu "Intergalactic" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Jeho autorom a i režisérom je jeden z členov kapely. Adam MCA Yauch ho natočil pod pseudonymom Nathanial Hornblowér. Je to vtipná reakcia, parafráza, karikatúra, paródia na staré japonské monster movie. Nadrozmerný vesmírny robot riadený ľudskou posádkou si to v papundeklových uliciach Tokia rozdá s obrovskou nepriateľskou zmutovanou chobotnicou. Rozpúta sa neľútostný retro sci-fi súboj medzi strojom a monštrom. ****

Mötley Crüe Greatest Videos Hits (2003) (video kompilace)

DVD titul "Mötley Crüe - Greatest Videos Hits" je kompilácia, ktorá obsahuje oficiálne videoklipy ku skladbám americkej glam metalovej hudobnej skupiny Mötley Crüe: 01. Kickstart My Heart, 02. Same Ol' Situation, 03. Don't Go Away Mad (Just Go Away), 04. Without You, 05. Wild Side, 06. Girls, Girls, Girls, 07. Dr. Feelgood, 08. Looks That Kill, 09. Live Wire, 10. You're All I Need, 11. Too Young To Fall In Love, 12. Primal Scream, 13. Anarchy In The UK, 14. Afraid, 15. Smoke The Sky, 16. Misunderstood, 17. Enslaved, 18. Smokin' In The Boys Room, 19. Hooligan's Holiday, 20. Hell On High Heels, 21. Home Sweet Home. Bonus: 01. Girls, Girls, Girls, 02. Dr. Feelgood, 03. Primal Scream, 04. Misunderstood, 05. Hell On High Heels06. Home Sweet Home ('91 Remix). ***

Bon Jovi - In Rio de Janeiro: Live 1990 (2008) (koncert)

Americká hard rocková hudobná skupina Bon Jovi odohrala dvadsiateho januára roku 1990 koncert v rámci festivalu Hollywood Rock na futbalovom štadióne Maracana v brazílskom meste Rio de Janeiro. Z tejto akcie bol v roku 2008 vyprodukovaný oficiálny DVD titul "Bon Jovi in Rio de Janeiro: Live 1990", ktorý obsahuje pätnásť songov: 1. Lay Your Hands On Me, 2. I´d Die For You, 3. Wild in the Streets, 4. You Give Love a Bad Name, 5. Fever Born To Be My Baby, 6. Keyboards Intro, 7. Let It Rock, 8. I´ll Be There For You, 9. Blood On Blood, 10. Livin´On A Prayer, 11. Tokyo Road, 12. Runaway, 13. Never Say Goodbye, 14. Wanted Dead Or Alive, 15. Bad Medicine. Spevák Jon Bon Jovi mal vtedy dvadsať osem rokov a bol plný energie, napriek tomu radím tento live záznam za mierne rozpačitý, tak trocha afektovaný. Kapela Bon Jovi odohrala aj lepšie koncerty. ***

6-Headed Shark Attack (2018) (TV film)

Všetko toto mnohohlavé žraločie šialenstvo začalo, keď béčková americká filmová spoločnosť The Asylum vyprodukovala v roku 2012 film "Útok dvojhlavého žraloka". O tri roky neskôr to už bol "Útok trojhlavého žraloka". Štvorhlavý žralok sa nekonal a rovno bolo v roku 2017 natočené tretie pokračovanie s názvom "Útok päťhlavého žraloka". A ja som si vtedy položil otázku, že čo bude nasledovať. Koľko hláv bude mať pažravé, vražedné digitálne morské monštrum v prípadných ďalších dieloch? V tomto snímku, z roku 2018, ktorý som si dnes pozrel, znova pribudla jedna hlava. Zhliadol som "Útok šesťhlavého žraloka". "6-Headed Shark Attack"!!! Stále je to však to isté. Hlúpy scenár, mizerní herci, podradná réžia a primitívne filmové triky. Kvantita nezvýšila kvalitu. Takže tak ako predchádzajúcim dielom, tak i tomuto dám iba jednu malú hviezdičku. *

Útok pětihlavého žraloka (2017) (TV film)

Keď som zhliadol film "Útok dvojhlavého žraloka", tak som si povedal, že to tu teda ešte veru nebolo. Potom som si však pozrel aj "Útok trojhlavého žraloka" a hovorím si, že toto je už asi trocha moc. Ale nebolo. Pretože dnes som mal tú možnosť vidieť "Útok päťhlavého žraloka". Štvorhlavého quatro žraloka preskočili a osprostelým divákom, vrátane mňa, naservírovali ľudia z nízkoropočtovej filmovej spoločnosti The Asylum rovno päťhlavé digitálne vraždiace morské monštrum. Je to presne taký istý lacný brak s hlúpym scenárom, mizernými hercami a úbohými filmovými trikmi ako jeho predchodcovia, akurát že sa o poznanie zvýšil počet žraločích hláv. Úhhh, tak to je teda už fakt sila. Pýtam sa, že kde to skončí. Bude aj útok dvadsať hlavého, päťdesiat hlavého, sto hlavého žraloka? V Asylume je možné všetko. *

Útok trojhlavého žraloka (2015)

Včera  som si pozrel vskutku raritný béčkový americký film o vraždiacom žralokovi. Zhliadol som snímok  "Útok dvojhlavého žraloka" (2 Headed Shark Attack), ktorý v roku 2012 natočil režisér Christopher Ray. Bol to lacný, nízkorozpočtový brak s mizernými hercami, stupidným scenárom, podradnou réžiou a totálne úbohými filmovými trikmi. Ale nedalo mi to a dnes som si pustil ďalší žraločí titul, ktorý má na svedomí Christopher Ray. Natočil ho v roku 2015. Nesie názov "Útok trojhlavého žraloka" (3 Headed Shark Attack). Veru tak, dobre čítate. Nestačil dvojhlavý žralok, teraz tu máme trojhlavého. Hovorí sa, že viacej hláv, viacej rozumu. V tomto prípade však s počtom žraločích hláv úmerne klesá aj inteligenčný kvocient (IQ) divákov. Dá sa povedať, že tento podradný snímok je špeciálne určený pre (filmových) magorov. *

Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Filmov o vraždiacich žralokoch som už videl veľmi veľa a stále ma to ešte baví. Rád objavujem nové snímky, kde títo morskí predátori nemilosrdne masakrajú ľudí. Najlepšie sú samozrejme Spielbergove "Čeľuste" z roku 1975. No nepohrdol som ani ďalšími dielmi tejto série. Videl som už aj všeliakých mega žralokov, zmutovaných žralokov a dokonca viaceré žraločie tornáda, kde doslova títo dravci padali z neba. Včera som mal možnosť zoznámiť sa s piesočnými žralokmi. No a dnes som si doprial ďalší vskutku raritný "Útok dvojhlavého žraloka". Bol to lacný, nízkorozpočtový brak s mizernými hercami, stupidným scenárom, podradnou réžiou a totálne úbohými filmovými trikmi. Ale aspoň som si týmto americkým béčkovým snímkom, z produckie spoločnosti Asylum, zasa trocha viac rozšíril svoje filmové žraločie obzory. *