• Pohádka

Caddyshack (1980)

Uklidňující komedie s překrásnýma kozama Cindy Morgan. [2213. hodnocení, 93. komentář, 63%]

Krtek a autíčko (1963)

Krtek a autíčko je jedna z nejlepších epizod o krtečkovi. Krtek v ní zatouží po autu, a tak si jej také opatří od jednoho desetiletého dacana, co zrovna rozbíjí své autíčko, které se právě krtkovi hodí. Před tím je ale pořádným dacanem samotný krtek. Chodí pod auty a zkouší, co se dá na podvozcích urvat, až přetrhne brzdovou trubku, dacan jeden. A to není ještě všecko. Pak najde odstavené auto a v něm zkouší veškeré páčky a čudlíky. Tak tohle mě na celém dílu se nejvíce líbilo. Připomínalo mi to i scénu z francouzských NÁVŠTĚVNÍKŮ, když Christian Clavier s Jeanem Renoem poprvé spatřili auto a museli vyzkoušet všecko, co umí. [5063. hodnocení, 71. komentář, 92%]

Pevnost Petticoat (1957)

Pevnost Petticoat je příběhem Franka Hewitta, rodáka z Texasu, který ovšem v uniformě Unie bojuje ve válce Severu proti Jihu. Stane se z něj dezertér, když jeho velitel zaútočí na Indiány a odjede do Texasu varovat civilisty. Jenže tam najde pouze vesnici plnou žen, jelikož všichni muži jsou ve válce. Těm se postaví do čela, vede s nimi bojové tréninky, na které je mimoto docela sranda se dívat, jak ty ženský poprvý v životě drží pušku. :D I přesto je během pár hodin vyškolí v dokonalou armádu, která se poté statečně postaví nájezdu Indiánů. Je to sice velice úsměvné téma, ale natočené je to krásně. O to více je to krásné v těch starých pastelových barvách a dokonalých ateliérech, které suplovaly divoký západ. Tady se mi nejvíce líbily ty třímetrové kaktusy. Zajímavá byla i samotná vesnice. Ty domečky z vepřáků vypadaly jak chatrče z nějaké vesnice křováků v Africe. Co ale mi neušlo, že v té vesnici nebylo ani jedno zvíře a okolí bylo tak pusté, že kromě zmíněných kaktusů tam nemůže nic růst. Z čeho ty ženský tam asi žily? [61. hodnocení, 8. komentář, 56%]

Guide to Great Sex During Pregnancy (2007)

Guide to Great Sex During Pregnancy je originální erotický film či spíše lehký pornografický film. Celým filmem provází jedna z nejznámějších mature pornohereček Nina Hartley, která společně s těhotnou Tiffany Mynx natočila nejdelší scénu. Rajcovní Tiffany Mynx v samodržících silonkách a krásné černé průhledné košilce postupně odkrývá své velké břicho a chlupatou kundu. Rozvalí své obrovské nalité kozy, která si hladí společně se svým břichem. A to vše na křesle s nohama od sebe. Opravdu krásný pohled a podle mne jedna z nejlepších scén ze světa erotiky a porna. Poté se jí už ujme Nina s nasazeným připínákem.... Po hodině přichází druhá scéna s těhotnou Violet Blue a Dickem Dangerem, kteří spolu natočily mileneckou scénu. Violet byla také v krásném černém kompletu se silonkami. Ovšem na Tiffany Mynx opravdu nemá. Jediné co na filmu zamrzí, tak počáteční dvacetiminutové kecání Niny Hartley s Violet Blue. To doporučuji přetočit a až od 20. minuty si užívat těhotné Tiffany Mynx s Ninou Hartley a poté Violet Blue. [1. hodnocení, 1. komentář, -%]

Tarzan – k pramenům legendy (2016) (TV film)

Famózní dokument o románech E. R. Burroughse (kterých bylo celkem 24 a hned při prvním vydání roku 1912 se z první knihy stala senzace), potažmo následně psaných komixech, podle kterých později vzniklo tolik filmových adaptací. Mimo jiné se dozvíte, že Tarzan je hned po Drákulovi druhou nejčastěji filmovanou románovou postavou. Je tu spousta informací, jak Burroughs své romány psal. Že nikdy nebyl v Africe, pouze se inspiroval cestopisy, jinými knihami, především Knihou džunglí. A také to, že si okamžitě nechal posvětit značku Tarzan kvůli obchodním účelům. Celý dokument je provázen ukázkami ze spousty filmů, především z těch starých z 20. a 30. let. Filmům s Lexem Barkerem a podle mne nejlepšímu Tarzanovi s Christopherem Lambertem se tolik dokument už nevěnuje. To vše je zanalyzováno literárními vědci a historiky, kteří projednávají také cenzuru spojenou s erotikou Tarzana a Jane u starých filmových adaptací. Je to velice propracovaný a kvalitní dokument. [31. hodnocení, 7. komentář, 76%]

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Vynikající Asimova kniha Kybernetický muž se roku 1999 dočkala neméně skvělé filmové adaptace. Isaac Asimov definoval tři zákony robotiky a je používal téměř v každé knize. Do Kybernetického muže je také použil, který je kromě toho příběhem mnoha generací. I proto nespadá vyloženě do žánru sci-fi, ale váže se na něj především rodinný prvek. Možná i proto je dobře, že režie se ujal Chris Columbus (SÁM DOMA, HARRY POTTER...) a ne nějaký režisér, který se vyloženě vyžívá ve sci-fi. Do hlavní role Andrewa obsadil Robina Williamse, kterému takové role doslova sedí. Sám si jej již vyzkoušel ve filmu MRS. DOUBTFIRE - TÁTA V SUKNI. K němu obsadil Sama Neilla známého z Jurského parku do role jeho pána. Další role již obsadil neznámými herci. Asimovu knihu pojal ryze jako rodinný film o nesmrtelném robotovi, který má city a touží se stát člověkem. Do filmu bylo vloženo spousta peněz a je to také znát. Andrew coby robot a především ta robotka jsou překrásní. Nádherné je i zpracování měst v budoucnosti. Filmem se táhne i taková přeslazenost, která je střídána emotivním vyobrazením smrtí hlavních hrdinů. Kdyby Isaac Asimov viděl tento film, byl by jistě na Columbuse hrdý, jelikož se jedná o krásnou poklidnou rodinnou sci-fi podívanou. [11027. hodnocení, 294. komentář, 72%]

S tebou mě baví svět (1982)

S tebou mě baví svět je dneska již kultovní zimní komedie pro celou rodinu. Marie Poledňáková v ní prokázala talent na rodinné filmy s kupou dětí. Ty děcka to tehdá zahrála skutečně brilantně. Stejně tak skvělí byli i Postránecký, Satinský a Nový v rolích tatínků. Když si k tomu přidáme propracovaný scénář s vynalézavostí her všech tatínků, které spíše přináší úsměv a zmatek, tak je z toho brilantní komedie. [38518. hodnocení, 779. komentář, 82%, 856. nejlepší film, 511. nejoblíbenější film]

Sám doma (1990)

Sám doma je dneska již kultovní vánoční komedií pro celou rodinu. Macaulay Culkin v ní prokázal, že byl zázračný herec. Neméně skvělí byli i Joe Pesci s Danielem Sternem v roli nezapomenutých zlodějů. Tak ono vůbec, kdokoliv tom filmu hrál, hrál skvěle a stejně tak skvělá byla jejich postava. Když si k tomu přidáme propracovaný scénář s ještě propracovanějšími Kevinovými výšlapy na oba dva zloděje, tak je z toho brilantní a tou dobou originální komedie. [69817. hodnocení, 1133. komentář, 86%, 144. nejlepší film, 212. nejoblíbenější film]

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nádherná podívaná, na kterou se krásně dívá. Na ten dobrodružně výpravný příběh za překrásnou grónskou a islandskou přírodou a poté do Himalájí. A ten konec... Walter Mitty odchází šťastně s překrásnou ženskou. [19979. hodnocení, 1251. komentář, 77%, 284. nejoblíbenější film]

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Jiří Stránský opět sepsal příběh československých pilotů po 2. světové válce, kteří v její době létali ve Velké Británii. Ovšem tentokrát jej sepsal trošku jinak, než jsme zvyklí z ZDIVOČELÉ ZEMĚ či filmu BUMERANG. Tentokrát je to příběh pilota Malíka (ve skutečnosti se jmenoval Balík), který se odehrává od léta 1945 do ledna 1946, tedy ještě něco přes dva roky do doby, kdy se moci ujali komunisté. Ovšem komunisté si už cestu k moci a nastolení totality připravovali a jedním z prvních, kdo měl padnout za oběť komunismu byl právě pilot Malík... Je to silné téma, hodné ke zfilmování. Jenže je to téma, kterého by se měl ujat skutečný pan režisér jako byl Hynek Bočan se svojí ZDIVOČELOU ZEMÍ a ne Ján Sebechlebský, režisér ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a různých seriálových kriminálek. Pak bych si z tohoto filmu spíš pamatoval postavu pilota Malíka a ne jeho psychicky nevyrovnané manželky. [1531. hodnocení, 90. komentář, 67%]