• Pohádka

Akce Býčí oko (1976) (TV film)

Plejáda známých českých herců a dál? Televizní paskvil, který vypadá jak amatérský film. Natočeno je to jak na domácí kameru, scénář příšerný, námět dobově rozporuplný a herecké výkony taky nic moc. [5. hodnocení, 1. komentář, -%]

Obecná škola (1991)

Podle mne se jedná o nejlepší Svěrákův film. Proto mohu tento jeho celovečerní debut jen chválit. Humor mi naprosto sedí a když si k tomu přidáme dokonalou kameru, která ukazuje své kouzlo především na vlaky, jak projíždí přírodou, tak se jedná i o jeden z nejlepších českých filmů. Právě tyto záběry mi velice připomínaly další Svěrákovy filmy ROPÁCI a JÍZDA, kde jsou také dlouhé záběry na krajinu. V Obecné škole navíc hraje plejáda předních hvězd, což filmu velice pomohlo. Na debut je to pozoruhodné, a tak je jasné, že zde zafungovalo známé příjmení a spousta herců hrála v tomto filmu je z toho důvodu, že je to syn Zdeňka Svěráka. V tomto to měl Jan Svěrák velice usnadněné, tak jako se psaním scénářem. Inu souhra Svěrák Svěrák zde velice zafungovala, a tak vznikl tento již kultovní film se spoustou známých scén (scéna s blatníky, olizování kalandru, jízda vlakem do Benešova a následné zdělování vzkazu pomocí telegrafu, ukradení Čepkových kruhů, hození inkoustem po učitelce, která poté skončila v blázinci či slavné představení Igora Hnízda). [39447. hodnocení, 439. komentář, 90%, 39. nejlepší film, 263. nejoblíbenější film]

Horton (2008)

Představte si, že Vesmír je něčeho část a někde v něm je Země, kde žijí lidé. Tak tady je Země něco jako ten Vesmír a Zemí je malé smítko, v němž žijí malí Kdovíci. A na starosti je má dost poblázněný slon Horton. Ujetý, za to hodně dobrý animovaný film. [10988. hodnocení, 333. komentář, 62%]

Metallica - koncert v Nimes (2009) (koncert)

Tohle je koncert plný provařených a časem prověřených pecek. Navíc na starořímském amfiteátru v Nimes, který prořezává palba světel a ohňů. Rázné riffy, které ovlivňují kompletní širokou metalovou scénu ve všech stylech a odnožích. Hetfield a spol. hrají ve velkém tempu po celou dobu, energie z nich sálá každou vteřinu a vůbec nepoleví. Zvuk a obraz jsou prvotřídní. Tady se pod pět hvězd prostě nedá jít, a to nejsem skalním fanouškem Metallicy. [671. hodnocení, 45. komentář, 93%]

Black Sabbath: The End (2017) (koncert)

Tady pod pět se prostě nedá jít. Poslední koncert Black Sabbath z jejich 49 let trvající kariéry, který je plný jejich nejlepších písní. Říkal jsem si, zda vůbec ta nejlepší, Paranoid, bude první či poslední. Nakonec jsem to uhodl. Zvuk i obraz jsou prvotřídní. Jen mě malinko zamrzelo, že to nebyla taková show, kterou jsem očekával. Ozzy spíš už jen při zpívání stál na jevišti (chápu, bylo mu necelých 70 let) a něco speciálního tam také nebylo. Snad jen troška umělých ohňů při Iron Manu. Ale ty písni dokonalé a hlavně obrovská nostalgie, že tohle je fakt už The End. [23. hodnocení, 4. komentář, 91%]

Hokejový zázrak (2004)

Excelentní sportovní film o jednom velkém olympijském překvapení, kdy tým USA složený z outsiderů vyhrál roku 1980 zlaté medaile. Není to jen o samotném olympijském turnaji, ale mapuje i samotné začátky formování týmu. Pro každého hokejového fanouška (nejen Američana) je to velký televizní zážitek. [6899. hodnocení, 378. komentář, 79%]

Franklin a poklad na Želvím jezeře (2006)

Kreslené želvy nejsou jen Želvy ninja, ale také roztomilé povídky o Franklinovi. Tyhle želvy jsou mnohem roztomilejší. Nejvíce oceňuji překrásnou animaci. A ten příběh je jakžtakž koukatelný i pro dospělého. Franklinova babička schovala před lety do schránky času svůj život a dnes se to může jejím vnoučatům tvářit jako hotový poklad. [126. hodnocení, 7. komentář, 58%]

Dům kouzel (2013)

Dům kouzel mi tak vzdáleně připomíná hraný film HON NA MYŠ a částečně třetí díl TOY STORY. HON NA MYŠ tím, že i tam se objevil chamtivý chlap, který chtěl získat starý dům. A že si jsou ty oba domy podobné... Tento je navíc takový starodávně útulný díky tomu skladišti, co starý kouzelník za roky nasbíral. S TOY STORY má zase podobného toho zlého plyšového medvěda, který se v Domě kouzel podobal králíkovi. A co už je tak samo sebou, tak ten roztomilej zrzavej kocourek, potrhlej dědek a hlavně závěrečná scéna s pokusem zlikvidovat dům pomocí koule na jeřábu. Na animovaný film pro děti je Dům kouzel pěknou podívanou i pro dospělé. [1261. hodnocení, 61. komentář, 63%]

Flubber (1997)

První půlhodina byla parádní, kdy kdy potrhlej profesor Williams zapomněl na svatbu a místo ní stvořil flubber. Flubber skáče všude možně, nadnáší auto, likviduje padouchy, no prostě super. To jsem si říkal, to bude super rodinný film. Ovšem jak jej přenesl do basketbalového světa a absolutní trotlové v basketbalu začali přelétávat celé hřiště jako Superman, tak to už bylo fakt příšerně uvalené podívaná. A kvalita filmu klesala a klesala a klesala. [8425. hodnocení, 118. komentář, 54%]

Rivalové (1996)

Pro mě obrovské překvapení, jak samotným filmem, tak hlavně předvedeným hereckým výkonem Adama Sandlera. Ačkoliv za tento film nominován na Razziers, tak mě se jeho výkon moc líbil. Možná je to i jeho nejlepší herecký výkon, ale také tam jde o tu jeho roli. Ten vyhořelý hokejista, z něhož se časem stane cholerický, impulzivní frajírek na golfu mu doslova sedl. Jemu obstojně sekunduje v roli jeho největšího rivala bručoun Christopher McDonald a cenné rady mu dodává jednoruký Apollo Creed. [6785. hodnocení, 199. komentář, 65%]