Kiwi! (2006) (studentský film)

ale Hammyho bumerang je lepsi :P..vlastne uplne najlepsi ;-)..i saw it first!

Zredigováno (2007)

..ak sa vytratim, nemenovany uzivatel ma prihlusil za to, co teraz napisem: "nieco" skripalo..ale inak, asi redacted pouzijem pri najblizsej prilezitosti na zarobky..tralala..taka praca s "archivom" :-) a tak..

Lesní duch (1981)

..a to som "par" scen filtrovala..viete, ja som drsny drsnak :-)..

Americký gangster (2007)

Co dodat..prijemne eklekticky zo 70' s puncom late 90'a sucasneho stylu, prepajajuc mafianske filmy, policajne - jeden cisty "boldog" proti ostatnym, ktore si pekne idu cely cas jeden vedla druheho a stretaju sa az pred tvarou spravodlivosti (uhm)..zaujimave je obsadenie nielen oboch hlavnych predstavitelov - aj ked je zaujimave, ako sa vo Washingtonovom hereckom prejave odrazaju akesi "kanony" mafiana a la de Niro ci Brando (to jemne predsuvanie sanky, drzanie hlavy, pokyvkavanie hlavou nebolo u DW nikdy tak vyrazne)..vytesila som sa v kine teda poriadne :-)

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Najväačšou ujmou filmu je jeho rozdvojenie. Keby nebolo toho citelného rozdiel umedzi prvou jeden a pol hodinou a zvyškom, možno si ani neuvedomím, že ta prvá čast bola skutočne zbytočne naťahovaná - neskôr totiž Dominik v pár krátkych scénach vyjadril presne to, na čo predtým vynaložil 90min. Prvá jeden a pol hodina sa odvíja v pomalom tempe podriadenom zvláštnej poetike, senzualite. Posledná asi hodina, počínajúc “uväznením” Roberta a jeho brata Charlieho (Sam Rockwell) v Jesseho dome, je vyvrcholením par excellance. Napätie, ktoré dovtedy občas presvitlo spod povrchu dostáva zelenú. Už dialóg pri večeri je súbojom troch mužov plných strachu a paranoje, pričom ani jeden si to nepripúšťa. // "Milým" momentom je detailik, ako je Robert ten, kto vo filme buduje auru Jesseho. Pozná jeho zranenia, jeho jazvy. Obdivuje ho. Nachádza dôvody, prečo by ho mal Jesse brať do úvahy. Jeho obdiv hraničí s posadnutosťou k nedosiahnuteľnému objektu túžob. A je to práve on, kto Jesseho zabije. Postupne budovaný vzťah, alebo skôr snaha, vrcholí v násilnom akte. A tu prichádza ďalší paradox. Čin, ktorý mal Roberta etablovať ako legendu spätne mytologizuje Jesseho a on sám upadá do pohŕdania a napokon do zabudnutia. //A úplne najviac najvšetko momentom je Brad Pitt vo vani :-P.

Venuše (2006)

..aj by som napísala, že ďalší úctyhodný zástupca "kvalitnej anglickej produkcie" a skončila, ale nadá mi aspoň kúúúštiček rozviesť, že čo to a prečo to, že štyri starletky..jednak pre cynizmus a sarkazmus ohľadom vlasntej osoby, nádharné dialógy, kde "múdrosť vekov" pokorne odpochoduje pred bežným udaním polohy okuliarov (máš ich v pravej ruke; máš ich na krku) s pridaním nie práve lichotivého pomenovania..čiernohumorne nevydieračský je aj ne-komentár samotného vzťahu výzarne postaršieho seriózneho pána (kedysi hviezdy hereckej) fascinovaného mladou Venušou..a tak..

Krvavý diamant (2006)

..pre mna najma paradox..tema je silna, motivacie postav - vztah motivacii ma potencial..dialogy trefne a aj vhodne rezijne osadene do scen..technicka stranka - kamera, hudba, strih, zvuk - yummy..napriek tomu mi postavy ostali ukradnute a cely film mi prisiel ako flasa kvalitneho sampanskeho, ktoru niekto otvoril a nechal tak..ostala znacka, obal, ale uz to nie je sampanske..skoda..

Válečníci (2007)

..velke, hlucne, zrucne..aspon po technickej stranke sa bolo na co divat (a nemyslim tym len kombo li-lau-kaneshiro).. osobne indispozicie vynahradil strih (viz fight jet li vs. takeshi kaneshiro)..samotny dej, jeho myslienky, linie, mozne inotaje a zakrutky boli ale zial trochu pozadu a viac naznacovali, akoby sa bali poriadne zajst rydielkom do linolea..co je skoda, pretoze film tak stratil na pribehovom napati a intenzite..zostal "len" epicky, velky a historicky (aj k tomu by som si nasla vyhrady tykajuce sa nejasneho vykreslenia alebo aspon jednoznacnosti - tiez som si veci domyslala viac, nez bezne povazujem za vhodne)..//..summa summarum nelutujem cas straveny jeho pozeranim, aj ked komentar neznie priam pozitivne..film stale patri k miernym nadpriemerov prave vdaka jeho schopnosti povysit sposob prezentacie nad take chlopotinky ako scenar a kresba vztahov..ale asi nebude patrit medzi tie, ktore si s uprimnym nadsenim kuknem znovu alebo aspon nan budem spominat a tak..7/10..

8. míle (2002)

..aj ked mekhi mal radsej zostat pri tancovani a rozhodne nespievat.. :).. fock a simple plot, fock a stereotype..listen to the rythm, watch it spin and flow..that's what makes a difference..if y'a don't feel it i understand..a ja rozhodne nemam ten flow, co battle by mi vyhral, tak idem spinkat a zajtra sadnem za komp a budem makat, pismenka nahanat a skusit pri tom neplakat..tak buenas noches, niňos.. (7/10)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

..aj ked by som vydala zakaz pod trestom smrti odfarbovat rose mcgowen..celkom milo preslo od "what the fuck? k what THE FUCK!..aj ked, ako kratas by to bolo mozno milo hutnejsie..jop, ako, domaca projekcia na TV..sama doma..popijajuc zazvorovy caj.. :-) 7/10