Dagon (2001)

Laciná amatérština, ale točená s láskou a nadšením. Bát se moc nebudete, maskám se člověk spíš zasměje a herecky to také není žádná hitparáda, ale dohromady to kupodivu tvoří koukatelný celek, který neurazí. 50%

Krvavá jízda (2009)

Vlastně to samé, co Stuck. Jen s béčkovějším obsazením a bez humorného nádechu. Nicméně i přesto, že se jedná o videofilm, Hit and Run nepostrádá slušnou atmosféru, napětí a zatraceně hnusnýho záporáka. Ten mě bavil. Rozhodně příjemné překvapení. 60%

The Loved Ones (2009)

Jó, odmítnout školní outsiderku, to se nevyplácí. Ono se pak může stát, že vás chtě nechtě přivede představit svým rodičům a připraví vám spoustu jinejch překvapení. Australani si tentokrát neberou servítky a za pomoci kladiva a aku-šroubováku připravili chutnou porci krvavý zábavy. No a casting, ač žádnýho z herců neznam, vyšel taky. Hlavně ať v tom nikdo nehledá žádnou hlubší myšlenku. Prostě je to o holce a jejím otci, kterejm kdysi totálně mrdlo. To je celý. 80%

Neviditelný Kapr (2011) (amatérský film) odpad!

"A vám se ten fotbal (film) jako líbil, pane Horník? To by jeden blbil, Milane!"

Veteráni (2009)

Typický Sever. Nečekejte tradiční komedii plnou hlášek či gagů, ale spíše úsměvný příběh o barmance, zlodějíčkovi a osamělém šedesátníkovi, kterým společné setkání změnit život. Základní myšlenka filmu, totiž že důvodů ke změně sebe sama najde člověk dost v jakémkoliv věku i situaci, je zde naplněna bezezbytku. Cesta na fotbal zde pak slouží jako pouhý rámec. 80%

Důkaz (2005)

Matematiku a fyziku jsem vždy nenáviděl a nezmění se to ani po shlédnutí Důkazu. Nicméně tady to ani není tolik o matice, jako o lásce, šílenství a rodinných vztazích. Gwyneth Paltrow nepatří k mým oblíbeným herečkám a jsem toho názoru, že tahle role byla psána pro někoho jiného. I přes snahu a nadprůměrný výkon sdílím názor, že s někým jiným by byl film ještě o pár procent lepší. Takhle je to "jen" za 80%.

Ill Manors (2012)

Hodně brutální a syrový pohled na londýnskou periferii, kde vládne zákon džungle a děti válčí už od prvních krůčků na pískovištích. Děvky, drogy, chlast, nulové morální zábrany, absence na všechno, co nás dělá lidmi. Hnus, ale hnus reálný a sugestivně podaný. Na prvotinu až nečekaně vyspělé. 90%

Stag Night (2008)

Celkem solidní metronaháněčka, který by sice prospělo víc světla a míň klepající se kamery, ale i tak se jedná o celkem stravitelnou jednohubku. Sice se tu lepí jedno klišé na druhý a navíc bandu mladejch a protivnejch prchajících Amíků jsme tu měli už stokrát, jenže pořád se něco děje, drží si to tempo a stopáž je celkem příjemná. Žádnej zázrak, ale těch 60% tomu dam.

Nezlomná vůle (2006)

Tématicky určitě silné, ale z mého pohledu příliš suchopárné a naprosto bez emocí. A ty jsou v tomto případě víc než důležité. Pokud by byly do filmu vloženy záběry s týráním otroků, působilo by to možná lacině, ale celkovému vyznění by to nejspíše pomohlo. Takhle se o týrání sice mluvilo, ale to samo o sobě zkrátka to rozhořčení nevyvolalo. Jediné, co se opravdu povedlo, byly hádky ve parlamentu. Výhrady bych měl i k obsazení. Respektive nesedlo mi jen jedno jméno, ale byl to zrovna hlavní představitel. Gruffudd se mi tady zkrátka nelíbil. Nevěřil jsem jeho úsilí, nevěřil jsem jeho zdravotním problémům, nevěřil jsem žádnému z jeho gest. Prostě plonkový výkon. Vše tak stálo na vedlejších postavách, které ovšem byly obsazeny skvostně. Nicméně ani to mě neuchránilo od zklamání. 40%

Cellular (2004)

Hromada klišé a nelogičností, ale zároveň přímočarý jednoduchý děj a nepolevující tempo. Procenta navíc tomu dává áčkové obsazení, kdy nejvíc bavil Jason, tentokráte v roli záporáka. Já jsem spokojen. 70%