Oko dravce (2008)

Vyčpělá a velmi okatá parafráze na slavnější (a leckdy kultovní) velkofilmy.

Paříži, miluji Tě (2006)

Láska kvete v každém věku a za každé situace, je úplně jedno, zda jste zastydlý puberťáček, čiperný stařík, či krvelačný upír. A kde jinde dát průchod svým citům než právě v Paříži?

Spalující touha (1999)

Velkolepé vizuální dílo doprovázené ohromující (a značně depresivní) složkou hudební. Jeden z nejstylovějších filmových odchodů historie (abych pravdu řekl, žádný srovnatelný mě nenapadá) a zároveň jeden z pětice nejlepších Kubricků.

Armáda temnot (1992)

Tak tohle už je vážně mimo. Děsivé ani náhodou, legrační už vůbec ne (zato směšné maximálně). Jako by Sam Raimi zahodil vše, co doposud vytvořil a po výtečné komediální dvojce se rozhodl nazírat na svou sérii z naprosto nového úhlu, leč úhlu značně absurdního, naprosto popírajícího logiku a vyznění prvních dvou Evil Deadů. A moc tomu nepomáhají ani "humorné" zvuky známé z animáků a grotesek. Ještě že tohle utrpení trvá pouze 75 minut, jinak by mi asi explodovala hlava.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Ash se opět musí vypořádat se šmejdem z lesů, tentokrát po něm pase i jeho vražedná ruka a děší ho vypreparovaná zvířata. Ó, panebože!

Wrestler (2008)

Já věděl, že Darren se nespokojí s "pouhou" sportovní tématikou. Život Randyho "Rama" Robinsona, wrestingové hvězdy let osmdesátých, se náhle změní, když prodělá srdeční kolaps. Zápasit mu lékaři zakážou, a tak se pokouší oživit mrtvý vztah se svou dcerou, ale léta zanedbávání se nedají jen tak zamést pod koberec. Žena, ke které něco cítí, o něj nestojí. Pomalu se z něj vytrácí touha žít, vždyť wrestling je jeho život. 85%

Spalovač mrtvol (1968)

Mrazivá atmosféra ze Spalovače mrtvol prýští všemi směry. Vlídný pohled uhrančivého Rudolfa Hrušínského se mění v něco hrůzného a odstrašujícího. Práce s kamerou a střihem je naprosto famózní, stejně tak depresivní hudba Zdeňka Lišky a mírný Hrušínského hlas, který mi ještě dlouho nedá spát.

Kočka (1971)

Láska z Juliena a Clémenceine již dávno vyprchala. Nyní jsou ovšem už příliš staří na to, aby začali znovu a jinak. Nemají si spolu co říct, společný život je dávno omrzel. Julien hledá útěchu u nalezené kočky, kterou ale jeho žena v návalu hněvu zabije. Vzájemná komunikace utichá nadobro, a tak si ani nedokáží přiznat, že v hloubi duše k sobě pořád přeci jen něco cítí. Jejich čas se ovšem nemilosrdně blíží konci. 70%

Plán 9 (1959)

Jedna hvězdička za tu zoufale urputnou snahu a donebevolající blbost. Holt i takovýhle kumšt se musí umět ocenit.