Zúčtování (2016)

Parádní, netrapné, skvělá akce, dobrý a nepřesolený a nepřekombinovaný scénář. Tohle mi už dlouho chybělo a jsem rád, že dohnáno!

Z každého konce (2022)

Nová protipotratová legislativa si vyžaduje nějaký ten propagandistický film. Byla to chyba, že jsem to pustil, můžu si to vyčítat jenom sobě.

Večírek (2021) odpad!

Mrtvá voda mě straší v hlavě ještě teď. A ano, jsem ten pitomec, který nechápe pravý český humor, obzvláště ne ten od Suchánka.

Jak stvořit dívku (2019)

Tohle u mě zabírá, film s vtipnou nostalgií za Velkou Británií přelomu 80. a 90. let. Se svižným scénářem o dospívání jedné woleverhamptonské buchty, s ikonami té doby, ale bez potřeby potírat Iron Lady štětkouu namočenou ve fekáliích. Zasmál jsem se nesčetněkrát. Takže sorry, omluvy nebudou.

7 žen a jedna záhada (2021)

per quanto la disperazione possa arrivare a Capodanno, è guardare un film come questo

Maturitní ročník (2022)

Míchají se ve mně pocity hnusu s pocity odporu. Trapný neoriginální scénář, otřesná odtučněná trapka a největší: rádobyhumor vystavěný přes nové úchylárny z americké hajskůl. Nejzbytečnjší věc, která mi letos přelétla před nosem.

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Hodně dlouhé vodění za nos. Ubíječka dlouhých zimních večerů a náhražka za živý oheň v krbu.

Zmenšování (2017)

Úplně přesně vím, proč se nenechat zmenšit. Ale tenhle film má několik vtipných míst, za která bych mu nezmenšil hodnocení. Silná je figurka Dušana v podání Christopera Waltze, který to zase nehraje, on to prostě je. No ale těch osm důvodů, proč spolu západáci šukají, těsně před koncem filmu, to je důvod, proč to vidět dokoukat! A celé bych to viděl jako nejameričtjší způsob vyrovnání se s aktuální panikou kolem konce světa. “Jestli jim chceš pomoct, udělej to, co já. Dej jim sperma.”

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tak vzdělání doplněno: 27.12.2022. Nemá cenu si hrát na povýšenecké soudy 28!let od vzniku filmu. Úplně jistě vím, že je to mezníkový film, který změnil brutalitu ve filmech v normu, posunul Samuela L. Jacksona do první ligy a určil nový standard v posloupnosti vyprávění filmového příběhu. Vše ostatní už je historie. A asi ani Quentin by si dnes netroufnul natočit sekvenci se skladem mrtvých negrů.