Promlčeno (2022)

Mám sen, Robert Sedláček se urve a natočí největší film svého života, prolog je v 80. letech, kdy drobný červ ze Slovenska sbírá první zkušenosti od STBrouků neboli chrobakov. Druhé dějství, Sedláčkův hrdina se vrací domů jako velký krásný a opálený motýl ze zahraniční mise, kde se na trzích naučil vše, co plně rozvine a využije v nové domovině, tedy lhát, ječet, smlouvat, vyhrožovat a nekale likvidovat konkurenty, i za cenu zakrvanených tykadel. Ve třetím dějství již vítězně táhne rozkvetlou žlutou loukou, kde mu nadšení příznivci malí Sedláci a Jankové pomáhají potírat modrá korupční hnutí práků, kteří se živí hnědými motýly. Vše je završeno happy endem, kdy naše Babočka esterensis usedá na trůn českých králů a práská pobaveně tykadly nad čehůnskými poddanými, kterými po celý motýlí život pohrdá pro jejich slabošství a snadnou poddajnost, kdy mu dobří Čechové skočí na první šejdířovu lež. Film získá grant od Protikorupčního fondu a Českého lva předá panu mluvčímu Pražského hradu panu Sedláčkovi sama Jiřinka Bohdalová. Dobrou noc.

Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (2022)

Dobrá metoda, kterou kdyby byly zpracovány ty předchozí hrané filmy, by byla d”accor.. Ale přesto se nejde ubránit picitu, že film má sloužit hlavně edukaci francouzských žáčků o tom, kdo ti dva palnové byli. Vizuálně je film nicméně moc hezký.

Nepohodlný (2005)

V případě lehké mrtvičky to může patřičnému diváctvu způsobit správnou stimulaci některých mozkových center. Pro nepostižené je to nestravitelná pilule.

Jen na skok (2022)

Blitky bez pytlíku před ústy.

Irský zázrak (2022)

Dobře udělaná dobovka s neostřiženými záběry ze studia na začátku a na závěr filmu. Na příběh se dá nazírat i jako na detektivku, ale i aktualizovaně s přihlédnutím k psychckým problémům dospívající dívky….

Michael Kocáb – rocker versus politik (2022)

Absence smyslu pro humor je Michaelovým poznávacím znamením. Nemůžu se ubránit pocitu, že to Olinka udělala schválně takto “veselé”, aby se mu trochu pomstila.

Séraphine (2008)

Nezlobte se na blázny, ale zkamaraďte se s nimi a nakupujte je! Pěkná “ďobovka”.

Agent (2019) (seriál)

Dramatizace jednoho z největších příběhů moderních izraelských dějin. Otázka po důležitosti osudu jedince na dějinný vývoj je tímto myslím zodpovězena. Z některých nechutností, které jsou k tomuto seriálu přilepené na ČSFD jako osobní rádobyvtipné komentáře a postřehy se mi chce zvracet.

Svět podle Daliborka (2017)

Portrét průměrného Čecha. Vyniká hlavně bizarnistí výroků.

Zvláštní den (1977)

Ani po 45 letech od natočení to neztratilo nic ze své jemnosti, inteligence a herecké nonšalance.