Univerzita pro příšerky (2013)

Univerzita pro příšerky není pixarovka za kterou si tvůrci zaslouží poplácat po ramenou. Ale protože jsem tenhle snímek viděl právě nyní, tedy dva dny do Vánoc a to je doba, kdy se cítím jako malý kluk, tak se mi to líbilo. Zápletka je prostě průhledná až to hezké není, ale když je vám 10 jsou vám takové věci ukradené a všechny ty "hrůzostrašné" příšerky prostě musíte milovat. Toy Story a Nema si pustím rád kdykoli, Univerzitu pro příšerky těžko, leda zase na Vánoce.

Imaginaerum (2012)

Hudba Nightwish je skvělá a atmosféra severu dýchá z každého záběru. Tím bych však asi pozitivy skončil. Film mě absolutně nepřesvědčil a nezískal si mě. A to hlavně ze dvou důvodů. Jeden byl opravdu průhledný příběh, u kterého bylo po chvilce hodně vidět, kam to směřuje. Druhý problém byl, že i když film má hodně krátkou stopáž, byl neuvěřitelně dlouhý. Nudnost snímku je podle mě odraz toho, jak slabý příběh byl nám divákům předložen. Možná že kdyby to někdo trochu zkrátil, byl by z toho hezký videoklip.

Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Dokument je to skvělý a hned bych mu dal pět hvězd, jenže má to jeden problém. Hlavními hrdiny jsou prostě retardi. Každý z těch lidí porušil zákon a za to následuje trest, to že jsou to ještě větší blbouní tím, že to dělali v zemích třetího světa, je už jen a jen jijich problém. A když pak slyšíte chlápka, co povídá, že v tom vězení bral heroin a teď má AIDS, fakt mu to snad za tu jeho blbost přejete. Takže zpracování je na jedničku, ale hrdinové na pěst.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

To je tak neuvěřitelně tupý, že to tu hranici tuposti překonalo a je to naprosto geniální.

Zkažená úča (2011)

Je to prvoplánové, je to předvídatelné, je to vtipné a opravdu to není originální. Ale funguje to vcelku slušně. Je pravda, že čtyřicátnice Cameron už není tak sexy jako před patnácti lety, kdy jsem slintal pokaždé, když jsem ji uviděl. A taky je pravda, že Justin Timberlake nemůže ukázat své herectví (které není úplně marné), když k tomu nedostane prostor. Jako oddychovka na nedělní večer to stačí, ale jako pecka, která člověka posadí na zadek a otevře mu pusu dokořán, to nefunguje.

Krtek (1970)

Jeden z nejdivnějších a nejbizardnějších filmů jaké jsem kdy viděl. Je to opravdu úlet. Cokoliv se ve filmu nachází něco znamená, otázka však je, jestli my diváci dokážeme vůbec odhalit, co to znamená. Fakt je ten film někde jinde než moje hlava.

Divergence (2014)

Divergence, Divergence, Divergence... Pardón, já si to potřeboval párkát napsat, abych to hned nezapomněl. Ale stejně si myslím, že to nepomůže. Možná jsem na tenhle film s tou jednou hvězdou zbytečně krutý, ale prostě odnesl to i za ostatní. Když jsem vzpomenul to, že moje hodnocení bylo součet i za jiné filmy, tak jsem tím chtěl říct, že mě už štve, že každé druhé sci-fi je nedospělé. Obecenstvo u těhle perel musí být za každou cenu teen, jinak si ukouše nechty možná i s kusem ruky. Ale zpět k Divergenci. Nejen, že vykrádá jiné snímky, ale ještě navíc to celé dělá úplně blbě. Jako příklad bych uvedl společné sprchy pro všechny (jako ve Hvězdné pěchotě), ale scéna ve které by tato zmínka měla cenu už chybí. Jééé, já vlastně zapomněl, že předpokládané obecenstvo bude mít maximálně 15. Vrchol všeho je pak romantická linka. Je totiž naprosto dechberoucí. V zamilovaných scénách to totiž vypadalo, že to snad opravdu vyráběli jako gagy do hodně trapného sitcomu. Takhle to asi stačí, teď už jenom: Divergence, Divergence, Divergence...

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Začnu radou pro náctileté. Nic si z toho, že se vám to líbí, nedělejte, je to natočené právě pro vás. No a teď vážně. Je to 130 minut prázdných slov a úporného budování asi deseti minut akce. Tomu říkám velkolepý výkon. A pak je ještě ve filmu jedna věc, kterou autorům nezapomenu. Nechci spoilerovat, a tak řeknu jen, že se to týká Gwen (respektive slečny Emmy Stone). Ale na jednu věc bych se vydržel koukat dlouho a to na skákání Spider-Mana po New Yorku. To je totiž udělané naprosto fenomenálně a strašně se mi to líbílo. Škoda, že to nebyla jen třešnička na dortu, ale spíš trocha světla ve tmě.

Cooganův trik (1968)

Hodně se mi na tomhle filmu líbilo, že to vypadalo jako příprava diváků na to co přijde. Do tohoto roku byl Clint Eastwood známí jako drsný muž z mnoha westernů a během sedmdesátých let pak jako hodně drsný polda. Tady je jeho postava někde uprostřed. Člověk, co je srdcem kovboj, se ocitne v nechutném New Yorku, kde bude muset ukázat, jak drsný je polda. Avšak ne všechno se mi na tom filmu líbilo tak, jako právě jeho zařazení v herecké kariéře Clinta. Myslím, že třeba vyobrazení New Yorku jako stoky bylo opravdu hodně nadnesené. A co si budeme povídat, on ani stát Texas, teda stát Arizona nebyl zrovna růžový sad. Čekal jsem malinko víc než-li jsem v konečeném zúčtování dostal, ale podívat se na to není ztráta času.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Už první díl o tomto dokonalém vojákovi s nezničitelným štítem a oblekem ušitým z americké vlajky mi přišel, že do filmového universa Marvel pasoval, jak "prdel na hrnec". A druhý v tom pokračuje. Dokonce je i malinko lepší než byla jednička. V čem? Jednoznačně je to současností a využítím moderních hraček, dále pak zakomponováním dalších postav jako Black Widow či Falcona. A v neposlední řadě i zajímavým příběhem o vnitřním vyhnívání organizace S.H.I.E.L.D. Přece jen ta druhá světová válka byla trochu, jak z jiného světa ( a to ještě z divnějšího než je domov Thora). Myslím, že se tímto filmem dokázal pan Amerika vyhrabat z pomyslného chvostu jednotky Avengers. Tam nyní nechal osamoceného Hulka a přidal se kvalitou svého filmu k těm dvěma nafoukaným bourákům.