NA HRANĚ / ŘEZNÍK (2015) (studentský film)

Hudba jak z dokumentu o migraci plameňáků. Děs. U těch zpomalovaček jsem furt čekal že přijde Frodo a jeho družina a daj si s Řezníkem číslo. Celkem inteligentní postřehy se kloubily s nápaditými i méně nápaditými obrazy, kde si pamatuju relaxaci nad kaluží krve asi nejvíc. No a ke konci vyjednou nesmyslný asi děkovačky nebo já nevim co to mělo bejt. Nicméně víc takovejdlech věcí o zajímavejch lidech. Myslim, že Řezník už teď má nesmírně velký vliv v umění. Na několika tratích ukázal svůj talent a všem musí být jasný, že pokud bude produkovat ať film, muziku nebo cokoliv jinýho, bude v tom něco osobitého a nad věcí s velkou dávkou nekorektního humoru.

Frontline - ISIS: islámský stát (2014) (epizoda)

Celkem aktuální téma. Jede se přímo k věci a za 54 minut jen tak matně nastíní komplex celého problému. Mluví zde přední politici a různí experti na všechno možné jak ze stran Sunitů, tak Šítů a samozřejmě i Američanů. Takže pokud vás zajímá zrod ISIS, tento dokument vám přiblíží představu a zodpoví pár otázek.

Kosti a skalp (2015)

V poklidu plynoucí příhoda se spoustou času na vedlejší postavy. V celku sourodě a originálně se dokolébalo k tíženému finiši. Můj šálek kávy.

Gilberto Valle: Polda kanibal (2015)

Hodina a půl o tom jesli by to ten týpek udělal nebo ne. Todle je 21. století a takovejdlech lidí je všude kolem spoustu, on to slízl za všechny a dokonce o tom udělali dokument. No když na něj koukám, nevim jesli koukám na magora co byl krok od toho unýst a sníst sousedku, nebo na týpka kterej unikal do svojí perverzní fantazie. To se asi nedozvíme, ale nebavilo mě na to koukat. Ať tam mluvil někdo pro nebo proti, bylo to vždy jednostranný. Chyběli mi tam opravdový úvahy, že by se opravdu někdo vcítil. Stačilo by 45 minut.

The Vatican Tapes (2015)

Takovýdle filmy si užívám a u spousty mnohem masovějších se štípu nudou. Radši si dám slušně provedenej plebsík než superobsazenej navoněnej kinohit. Ikdyž na takovým Djimonoj Hounsou se dalo ušetřit nějaká ta kačka a dát tam někoho kdo do tý role zapadne naopak palec nahoru za Peňu.

Co děláme v temnotách (2014)

Jou, tak na podruhý musím změnit hodnocení!!! Pochopil jsem další nálož vtipů a celá ta angažovanost v inteligentním otevřeným pohledu na aktuální stav lidstva mě kolikrát opravdu dostala. Celou dobu jsem se poculoval a několikrát vyhrkl smíchy, protože to bylo vážně na výši. Překvapení závěrem, když začala hrát Lastochka od Leningradu, což mi akorát potvrdilo dojem multi-kulti-antihomophobic-antirasist-antihypocratic-lovinghorror-undrestandingof21st.centuty díla.

Amišská mafie (2012) (seriál)

Hrozný no. Co k tomu povědět. Už nevěděj co vymejšlet. Radši naladim spektrum nebo history, tam se takovej plebs z diskovery snad nedostane. Viděl jsem to asi 2x a averze. Nevim za co dávám hvězdičku ani.

Zkažená mládež (2007)

Pokud potřebujete něco odzbrojujícího , neváhejte. Velmi nekompromisní průřez případem šikany ve škole vás dovede k uvažování o věcech, nad kterýma většinou jen mávnem rukou. Přetěžkej film, ze kterýho mě běhá husí kůže.

Zánik (2015)

Trošku suše, melodramaticky vyprávěná skládačka s kvalitními herci a roztomilou holčičkou v hlavní roli. Post-apo mam rád a tady to vzali zase trošku z jinýho úhlu. Struktura hlavní dějové linky byla fakt super, ale mrzeli mě žánrový klišé, kterejm se mohli vyvarovat. Nebaví mě vždycky čekat na tu úmornou pětiminutovku kdy umírá pes.