Predátor: Evoluce (2018)

Vlastne mi to vubec nevadilo. Zamerne becko s predatory na malomeste, sexy doktorkou a bandou zelenych mozku a dostatkem nadhledu k tomu. Dalo se z toho vyvarit sakra vic, dalo se jit mnohem vic na dren beckove podstate; stejne mi to ale pride mnohem vic nezli cokoliv se sterilni znackou s cejchem zbytecne sracky Predator vs Cokoliv.

Venom (2018)

Cekal jsem o dost vetsi pruser. Tohle je jen prumerny, zato prehledne odvypraveny komiksak - s nadprumernym hlavnim protagonistou a uspokojive badass vesmirnym parazitem. Nic vic, ani nic min. Snesl jsem to ale o dost snaz, nezli takoveho Aquamana.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Nevim, kdo prisel s tim, ze nejlepsi bude ze sveta Harryho Pottera odebrat vsechny barvy a vizualne pusobit jako skotsky dokument z KLDR. Kde jsou teple barvy, spicate klobouky a trocha toho kouzla?! A co se druhych Zvirat tyce, je to opet ta sama malodramaticka sragora jako jednicka. Slozity dej se snazi neustale podsouvat epicka dramata a osudove okamziky, u kterych divak ale zadnou osudovost neciti - byla mu zkratka jen recena. Nejkomictejsi je pak zaverecna scena radoby sokujiciho vyzneni, u ktere jsem absolutne netusil, co si z ni mam vlastne vzit a jak tedy snimek skoncil. Podivnost, ktera se bere straslive vazne a pritom jen potahuje barevne universum HP sedym filmem a lepkavou hmotou slizkych vztahu nesympatickych postav, vcele s hnusakem Mlokem. Pardon, ale oblibu tehle serie nechapu.

Bumblebee (2018)

Jedno z tech lepsich (jeslti ne nejlepsi) rozsireni universa. Bumblebee obstojne destiluje to nejllepsi z uvodu jednicky (seznamovani s autem, teen elementy), coz je sic misty prvoplanove roztomile a dnesni retro vlne mirne nadbihajici, lec porad lepsi, nez dalsi mega valka 5000 autobotu na prstencich Saturnu. Nejvetsi hereckou devizou je pak jednoznacne Hailee Steinfeld, ktera se umi prodat ve vsech polohach a jeji herectvi je emotivni, ale nefrackovite. Jo, a konecne je transformeri film odvypraven a sestrihan prehledne, coz je vlastne mozna ta nejzasadnejsi informace. Na takove Transformers bych se snad dokazal i tesit.

Aquaman (2018)

Zrzava Heard je k sezrani, Momoa je sve variaci DrogoConanoWhatever jako doma, podvodni svet je pohadkove barevny a patricne bombasticky (laserovy zraloci, bubnujici chobotnice, podmorske giga "kaiju", giga katapulto-langusty, Dolph Lundgred s trojzubcem). Jinak je ale tenhle - obstojny superbarevny blockbuster - trochu ukazkou toho, ze dosahnout wow efektu je v dobe vsudypritomneho CGI uz takrka nemozne. Ostatni propriety filmu jsou jinak naprosto klise klasika. Zly bratr, hodny bratr hrdina, ztracena matka, nalezena matka a kupa pobihani a bitek mezi tim.

Král psanec (2018)

Originalni to neni a clovek vi, kudy si ten Wallace ze Star Treku bude klestit cestu k vypraskani psychopatickeho princatka. Lec, nevadi. Kazdy vkusne vypravny, slusne odvypraveny a potem pachnouti bijak o chlapcich v krouzkovanych kosilich plati za dva indie pakistanske o historii madarske dendrologie. Pine klasicky neprehrava, Aaron Taylor-Johny-Michael-Frank-Johnson neklasicky animalne maniakalni a zminovane psychopaticke princatko dostatecne zakomplexovane. Statecne srdce 2 to neni, odporny Edward preci jen defenestroval efektivneji, presto - jsem za takoveto ukazy tuze rad.

Upgrade (2018)

Prakticky bezchybna zanrovka. Kombinace pomalejsiho antiutopickeho scifi a vydarenych akcnich pasazi - sveho druhu ala hospodsky, eRkovy Matrix. Vystaveny scifi svet se navic prijemne drzi pri zemi a zdarne reflektuje soucasne a budouci problemy ala umela inteligence, samoridici vozidla, spehovani, VR ci augmentace. Atmosferou se snimek trefil nekam mezi Deus Ex a nejake komorni scifko artovejsiho strihu. Nutno podotknout - obe linie zvlada naprosto duveryhodne ukocirovat tak, aby naplnil akci i zajimavym podhoubim sveta blizke budoucnosti. Nemam vyhrad. Snad jen predposledni scena mela zustat posledni. Zbytecny dovetek.

Deadpool 2 (2018)

Jsou to slabsi 4, ale pobavil jsem se. Nektere scenky byly ve sve kombinaci eRkove brutality a absurdity fakt nevidane vtipnou zalezitosti. Mozna tomu ale chybela nejaka nosnejsi pribehova linka, nejaka vnitrni hra, ktera by Deadpoola vymanila z takove slide show misty genialnich, ale stale jen gagů. Idealni popcorn pro patecni kino. Se skvelym Bradem Pittem v nejvetsi roli kariery.

Solo: Star Wars Story (2018)

Uplny zaver v sobe nesl alespon naznak Star Wars patiny a jistou osudovost priznacnou pro celou serii. Jinak me ale bylo cele putovani Sola po zaprasenych a zaolejovanych planetach tak nejak u zadku, coz bych u Star Wars neocekaval. Nudu proste ne. Mozna jsem jen nemel naladu. Jako rozsireni universa to neurazi, ale neco tomu sakra chybelo.

Sierra Burgess je marná (2018)

V zaveru je love-story naplneno, jinak to ma ale spoustu pomerne neotralych hratek s klise a skvele zahrane hrdinky. Stredoskolska love-story/komedie, ktera nenasere svou tuposti. Netflix navic ty hezke barevne obrazky proste umi. Veronica ftw!