Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Jediná omluva pro tento laciný horor je, že je určen pro video, takže se to ani nedá brát jako plnohodnotné pokračování výborného prvního dílu, kterému tento snímek nesahá ani po kotníky, a to téměř v ničem. Jediné, v čem ho převyšuje, je míra brutality, ale ta v kombinaci s poloidiotským scénářem působí samozřejmě směšně a samoúčelně. Reality show s rodinkou pošahaných mutantů bych rád viděl doopravdy, třeba s našimi politiky, ale už nikdy více hranou partou neschopných a nudných herců.

Ivana Pavlová: Dominiku (1964) (hudební videoklip)

Hudba: 30% ...Čert ví, kdo ve skutečnosti zpívá tuto filmovou písničku. Na netu jsem se nemohl dobrat uspokojivé odpovědi, ale Judita Čeřovská, která se postarala o českou cover verzi světově proslulého folkového songu "Dominique" od zpívající jeptišky, která si říkala Soeur Sourire, to není. Její verze je totiž ještě horší, a to hlavně díky jejímu nudnému až otravnému hlasu. Tato filmová verze není úplně špatná, ale nemá ani na průměrný originál a jako převzatému songu tomu za hudbu nemohu dát víc, než těch 30% /// Video: 90% ...Jsem perfekcionista, zbožňuji detaily a tento vyumělkovaný klip je opravdová pastva pro oči. Všechno má tvar a každá scénka má své kouzlo. Navíc, nápad obsadit do hlavní role krásnou, talentovanou herečku Ivanu Pavlovou, která je ještě k tomu i brilantní tanečnice byl k nezaplacení. Dohromady to vychází přesně na 60%, čili ***.

Mučedníci (2008)

Martyrs je sadistický horor, který si pohrává s myšlenkou, že žádný mučený z nebe nespadl, ale některý se tam možná už brzy podívá. Já osobně jsem teda už viděl i větší pekla v oblasti filmů, ale ani Mučedníci rozhodně nejsou žádnou pohádkou na dobrou noc. Dostat se do rukou sektářů, kteří věří, že je mezi námi lidmi ještě pár těch, co se po mnohodenním trýznění v temném sklepě s omezeným pohybem a okovy na těle, moření hladem, pravidelném rozbití držky a kompletním zmácení jen tak obyčeně nezblázní a nezačnou kolem sebe vidět podivné bytosti nebo slyšet hlasy, ale dokážou osvobodit svou duši a zažít tak autentickou smrt. Asi každého z nás zajímá, co se děje po smrti a tito nemilosrdní katové se rozhodli, že se to dozví za každou cenu. Taky proč ne, je to snadné, svět je plný obětí. Jestli se jim to povedlo a co vlastně po smrti následuje se možná dozvíte z tohoto francouzsko-kanadského brutálního snímku.

Marketa Lazarová (1967)

Není možné napsat o Marketě Lazarové, že je to jen krásně natočená nuda, protože není. Je to mnohem, mnohem víc. Je to filmová balada, která je uznávána jako skvost nejen u nás, ale i ve světě. O kolika dalších českých filmech můžeme říct to samé? ...Ale zpátky. Toto je mrazivý výlet do centra mysli surových středověkých lidí. Příběh jedné zimy, ve které se postavy v ději probouzejí každé ráno s oprávněnou nejistotou, jestli se dožijí večera. Těmto lidem formovalo ukrutné prostředí, ve kterém přežívají jejich mysl a duši do podoby, jaká je tak geniálně vylíčená v tomto díle. Silná víra v Boha každého z nich je jejich jedinou oporou, ale i přesto jsou zaslepeni a nechtějí vidět každodenní četná provinění, kterých se dopouštějí. No a do kontrastu tady toho všeho je postavena spanilá dívka jménem Marketa. Žena s obrovským srdcem, která nadevše miluje jak Boha, tak i muže, který jí ublížil natolik, že by měla právo ho nenávidět, ale (SPOILER) jí se podaří dokonce sesadit jeho nelítostnou tvář a vdechnout trochu lásky do jeho srdce. Marketa Lazarová je umělecky a docela náročným způsobem natočený každodenní boj člověka o přežití a jeho putování vymrzlou pustinou za dalším nemilým osudem. Velice oslnivé dílo.

Silvestry Vladimíra Menšíka (1993) (pořad)

Pana Vladimíra Menšíka si velmi vážím jako herce, ale jeho vyprávěcí styl mi prostě nesedí. Rychlé tempo jemu vlastní a pro mě nepříliš vtipné nebo i absurdní historky mi bránice nepotrhaly. Silvestr kdekoliv, s kýmkoliv, ale doma u televize s Lad'ou Menšíkem, to radši moc ne :-).

Rock 'n' Roll High School (1979)

...But, uh, who are the "Ramoneys?"...!The RAMONES!...They're the best group in the world! ..Rock 'n' Roll High School je bezkonkurenčně nejlepší teen movie a zároveň i nejlepší muzikál, jaký jsem kdy viděl, naprosto šílená podívaná. Tento film totiž není jen bezduchá komedie pro teenagery. Je zaměřený na Rock 'n' Roll a to není jenom hudební žánr, ale i životní styl. Něco, co bez problému příjme každý, kdo si nenechá tlačit do hlavy nesmysly od druhých a dokáže se vzepřít a říct NE. Hudba těch, jejichž mysl je svobodná, duše touží po dobrodružství, krev je horká a srdce romantické. Je to zkrátka hudba rebelů a právě ti si tento film užijí určitě mnohem více, než ostatní, ale ze všeho nejvíce ti, kteří chovají náklonnost k new yorkské punkové skupině Ramones, kolem které se to celé točí. Každý příznivce této kapely tu zažije takový malý průchod rájem, nebo by snad nebylo krásné zažít to, co zažila Riff Randall v tomto filmu? Komediální scény tady jsou poměrně hodně vtipné, ale ty hudební jsou přímo extázní a díky tomu se to nedá označit jinak, než jako dokonalé dílo.

Starci na chmelu (1964)

Je pro mě neuvěřitelně těžké ohodnotit tento film. Písničky, kromě té ústřední Milenci v Texaskách, nestojí za moc a chvílemi mi to je opravdu hodně proti srsti. Znám ten film už od mala a nikdy jsem nevěděl, jestli se mi vlastně líbí nebo ho nesnáším, ač to může znít hodně ujetě. Myslím si, že nevidím úplně čistě ten podtext toho všeho. Pokud je ten muzikál o rozporu jednotlivce se společností, který nakonec prožije obrovské osobní vítězství, je to na tu dobu ušlechtilý, ale nedokonale provedení počin, který by si zasloužil vysoké hodnocení z mé strany. Pokud je hlavní myšlenka cokoli nižšího, at' už třeba i láska, která dala dohromady silně osobité jedince a pouto mezi nimi bylo natolik pevné, že ho nemohlo nic přetrhnout a zůstali spolu až navěky, pak už to jako celek nevybočuje příliš z šedi průměru. Já zatím zůstávám s hodnocením někde uprostřed.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) odpad!

2 a půl hodiny svého života jsem strávil u této nablýskané, áčkové, spletité πčoviny s nadějí, že to dobré teprve přijde, až jsem se zuby nehty prodral ke konci kravské stopáže a očekával alespoň finále ve velkém stylu a zase nic. Lituji každé chvíle, kdy jsem držel v rukou ovladač s prstem na tlačítku stop a neudělal to. Takto nasraný jsem po filmu nebyl ani nepamatuju. Suverénně nejhorší díl z prvních tří. Už nikdy, nikdy v životě znovu.

Prizma (2006) (pořad)

V televizi je hromada pořadů, ale smysl mají jenom některé.