Muž na Měsíci (1999)

Naprosto famózní výkon Jima Carreyho v roli Andyho Kaufmana. Ale i přesto prostě nemůžu dát plný počet, protože mě ten Kaufmanovský humor prostě neoslovil. Prostě mi nic neříká. Jinak ale skvěle natočeno. P.S. Záverečná píseň od R.E.M. je opravdu parádní no.

Zkažená mládež (2007)

Je opravdu smutné, vidět to co se děje na některých školách. Žijeme sice ve 21.století, ale problém se šikanou je tady pořád. Film syrově ukazuje jak může dopadnout člověk, který prostě "nezapadá". Věřím, že ti kluci pak ničeho nelitovali. Líbila se mi hudba. Přál bych si, aby tohle už nikdo nemusel zažít. Stejně vím, že se to stane.

Ctihodný občan (2009)

Solidní film tak do první hodiny filmu, pak se to celé nějak zvrtlo, posralo, a docela debilní výsledek je na světě.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

No, nevím co k tomu dodat. Tohle bylo moje první setkání s Univerzálním Vojákem a dopadlo hodně špatně. Je to tedy jedna velká nuda. Už dlouho se mi nestalo, abych při akčním filmu usínal, bohužel bylo tomu tak. Bože ty boje ty byly tak amatérské, že i pouliční rvačky vypadají lépe. Tohle byl opravdu velký omyl a já se jen celou dobu sem se modlil, ať už ten film skončil. Tady se mi poprvé stalo, že jsem film přetáčel,protože ty idiotické dialogy se prostě nedaly. Stupidní záporák můj vztek ještě více umocňoval. 20%.

96 hodin (2008)

Zmrtvýchvstání akčních filmů, aneb Neesonův kariérní restart. Liam je borec, co kosí nepřítele svýma pěstma, zbraněma, kam se na něj hrabe Steven Seagal. Od Takenu sem tehdy moc nečekal, ale nakonec se z toho vyklubal parádní film s brutálně skvělou akcí. A to originální mučení. Lahůdka. Hodně boží movie. Jen taková malá věc. Zdá se mi, že je to trochu zpráva pro Amíky, moc do Evropy nejezděte, máme tu Hostely a Albánce a takové podobně sračky. :-)

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Rozhodně nejzábavnější z Asterixů. Mě se ta starší animace prostě líbí. Krása. Každá scénka je k popukání. Velkým plusem je pro mě vynikající český dabing.

Fontána (2006)

Nádherný film, co se audiovizuální stránky týče. Ale přece jen sem moc nepochopil, co tím chtěl autor říct. Snad se to změní po druhém shlédnutí.

Svět podle Prota (2001)

Páni. A ještě jednou páni. Tak z tohohle filmu jsem pořádně na měkko. Krásný a poutavý příběh, který doprovází opravdu famózní hudba. Hudba, která u mě překonává i to, co jsme zaslechli ve Forrestu Gumpovi. Výkon Kevina Spaceyho byl brilantní, fakt mě dostal. Teď mi promiňte, musím si jít utřít slzy. :)

Invictus: Neporažený (2009)

Vynikající a krásný film. Eastwood je prostě borec. Po Gran Torino, přišel film o jednom národu. O národu, který stmelil dohromady jeden sport, a to rugby. Musím říct, že při velkém finále mi běhal mráz po zádech. Ukápla i nějaká ta slzička. Nešlo se ubránit, když si jde Damon prohlédnout stadion, který je plný až po střechu, dojde vám jak je sport krásná věc, a že plný stadion je k nezaplacení. Motivace hraje v tomto filmu velice důležtou roli. Morgan Freeman by si zasloužil za roli Mandely jednoznačně Oscara. Ale už teď vím, že se to nestane. Rád bych se ovšem mylíl. P.S. Rugby je zatraceně tvrdý sport. Kam se hrabe Americký fotbal.