Král (2019)

Jedním slovem - Paráda! Ukecaný začátek by mohl někoho uspat nebo odradit, ale i ty kecy jsou poutavé. Na vině je romantický hrdina v historickém podání, které takto správňácky už dlouho podáváno nebylo. Do značné míry bude na "vině" Shakespearovský podklad i s nejpříjemnější postavou Falstaffa. V druhé polovině jsou už jen třešničky na dortu - bitva, vyjednávání, debata s novomanželkou a prozření.

Zejtra napořád (2014) odpad!

Film jsem vypnul po deseti minutách a nezdráhám se o ohodnotit. Hlavně proto, abych si ho nedej bože znovu nepustil. V prvních deseti minutách nedává nic smysl. Každá (ale fakt každá, možná až na ten nejvzdálenější komparz) postava se chová totálně nelogicky. Náznak humoru je, když hlavní hrdina jede v malém sprchovém koutu prdelí po skle! No ale hlavně ta kombinace naštvaný mafián a schůzky naslepo, to jsem nedával. Žádné propojení. Spíš naopak.

Vyproštění (2020)

Dvě hodiny trvající přestřelka během které Hemsworth zabil možná víc lidí, než Arnold ve všech svých filmech. Vše je hodně dobře natočeno a hlavně v jedné dlouhatánské scéně si tvůrci hodně moc pohráli - jakoby jeden dlouhý záběr, pád kameramana s bojující dvojí a další chuťovky. Jak píše každý druhý, je film místy dost hloupý. Na druhou stranu si budu film pamatovat hlavně díky tématu obětování, spravedlnosti a cti.

Zrodila se hvězda (2018)

Skvostná první hodinka. Skvělé písničky, moc příjemné postavy a děsně příjemně růžovoučky romantická zápletka. Ve druhé poloviny ale hudební průmysl udělá z fajnové písničkářky tuctovou hopsačku se stejně tuctovýma písničkama, z fantastický příjemného zpěváka udělá alkohol trapnou trosku a děj se už nedaří Cooperovi režisérovi udržet pohromadě.

Úhoři mají nabito (2019)

Že já se nenechal odradit místním hodnocením. Jenže po mizerné Teroristce jsem jim už nevěřil. Úhoři ani nevím, co mají být za film. Místy jsou příšerně toporní, jak filmy od Magnuska. Jindy zase vypadají skvěle profesionálně. Párkrát jsem se usmál, ale zábavná komedie to moc není. Drama, krimi, thriller... spousta stylů a žádný není dotažený ani do poloviny. Přitom námět špatný není. I scénář mohl být základem pro dobrý a zajímavý film. Na to, že jsem Michákových filmům ještě nikdy nedal méně jak 4*, musím ač nerad přiznat, že tohle je nejspíš hlavně jeho průser.

Trabantem až na konec světa (2014)

Ne moc zajímavé postavy (Poláci dokonce spíš otravní) a celkem dost hluchých míst (na to, co jsem očekával, když jde o tak velebený dokument). Na druhou stranu projíždějí neokoukaným prostředím a to okoukané většinou jen s negativním ohlasem profrčí.

Zlatý podraz (2018)

Na české poměry hodně solidně natočené sportovní drama. Na plynulosti příběhu bych viděl pár much, ale to naše prostředí, naše dějiny a naše hymna, tomu se jen tak něco nevyrovná.

Úniková hra (2019)

Lepší tři. Atmosféra povedená a celkem se povedla skladba postav. Hádanky místností byly spíš jak na houpačce. Chvíli nahoře a chvíli dole. Dát čtyři hvězdičky nejde, protože 1) v Nezvratných osudech se umíralo efektivněji 2) Kostky měly lepší nápad 3) Saw (ač oproti prvním dvěma sériím tuhle nemusím) byla drsnější a dávala větší smysl.

Bajkeři (2017)

Scénář Petra Kolečka. Tak proto. Jde totiž o dalšííííí teenage komedii z našich končin, které se snaží ještě dojíždět na vlnách rafťáků a kopecích snowboarďáků. Jenže oproti současným nudným komediím tady je na naše prostředí docela neobvyklý humor. Skvělý je trenér holek v podání Pavla Nečase. Ostatní postavy mají spíš jen pár světlých okamžiků, Hlavní bratrské duo těch světlých chvilek moc nemá. Mišík nemá teda snad žádnou. A některé holky tam jsou jen kvůli svým prdelkám a kozičkám. Ale to taky šlo.

Zastavte temnotu (2018)

Fajnový aljašský kousek s hutnou atmosférou, co ale nedává moc smysl a je těžce k neuvěření. Proč jsou některé postavy takové? Proč ten konec? Vlci a vlčí muž si budují nějakou auru, ale konec s tím vůbec nepracuje. Ale co, zranění vypadají nepříjemně, akce je povedená a atmosféra severských krátkých dnů je opravdu hodně povedená.