Mňága - Happy End

Mňága - Happy End

(festivalový název)

Hudební / Dokumentární / Komedie

Česko, 1996, 62 min

,,Nejvíc ze všeho jsem nechtěl hrát převlečenej za ananas. A taky že jsem tak hrál. Oni s náma mohli dělat všechno." Nadmíru vtipný dokument od mého oblíbence Petra Zelenky, u kterého vidím jedinou chybu, a sice že se až moc rychle přišlo na to, že to byla jenom mystifikace. Dnes už je to dokonce napsané v popisku v novinách. Pamatuju si, že svého času mě nejvíc pobavilo, když mi volala babička a řekla mi ,,Marečku, já jsem viděla nějaký dokument o tom Nohavicovi a Plíhalovi a to ti bylo tak divný! On se ten Plíhal fakt rozplynul?" U Mňágy - Happy Endu se bohužel nic takového nekoná. Ale co, i když víte že je to habaďůra, stejně je to sakra vtipný biják.(16.7.2009)

Zábavná mystifikace o oblíbené kapele z Valmezu, která je tu představena jako komerční výplod producentů. Je to podáno s takovou lehkostí, že člověk neznalý věci by tomu skoro uvěřil. Mnohem zábavnější, než přeplácaný Rok ďábla.(21.4.2003)

Asi jsem čekal trošku víc, ale je pravda, že mystifikaci se v našem filmu věnuje jen málo lidí a tohle - dopadlo více než dobře. Navíc bylo poznat, že Petr Zelenka zná moc dobře triky a fígly hudební branže. Nejvíc mě ovšem dostali Marek Vašut a Marek Brodský, házející si teniskou ;-)(6.6.2004)

Tak jsem to konečně viděl a jsem moc spokojený. A protože písničky této známé kapely z Valmezu mám opravdu moc rád, příjemně jsem se bavil a nezbývá mi, než dát plné hodnocení. Pro fanoušky je shlédnutí povinnost! Velmi zábavná mystifikace. Kdybych o tom nevěděl, z části bych asi i uvěřil. Nejvíc se mi líbil konkurs na zpěváka a vymyšlený film o kapele s Vašutem a Brodským a hlavně komentář Zdeňka Trošky :-)(16.7.2009)

„O půl třetí na náměstííí, ve Valašském Meziříčíííí…“ Bavil jsem se asi o trochu méně než u Roku Ďábla, ale pár scén bylo opravdu výborných (konkurz na zpěváka, první koncert,...). Trošku škoda, že v druhé polovině, kdy to všechno převezme Fruit Company, je to až moc mimo realitu a z mystifikace se stává spíš parodie. Díky M&Ž, kterou mám daleko radši než Nohavicu, Plíhala a Čechomor, hodnotím subjektivně vysoko. 80 %(16.1.2014)