Mňága - Happy End

Mňága - Happy End

(festivalový název)

Hudební / Dokumentární / Komedie

Česko, 1996, 62 min

Díval jsem se na ten film a viděl celou tu nepravdu, jak to upravili, aby to bylo pěkný a všem se to líbilo, ale byl to humus! Humus a nepravda... prostě českej film... blbej českej film! ...Miluju Mňágu a Zelenku, takže vlastně není moc co řešit;) P.S.: Kde sakra seženu "Slunce, seno a Žďorp"?!:D(20.12.2010)

„O půl třetí na náměstííí, ve Valašském Meziříčíííí…“ Bavil jsem se asi o trochu méně než u Roku Ďábla, ale pár scén bylo opravdu výborných (konkurz na zpěváka, první koncert,...). Trošku škoda, že v druhé polovině, kdy to všechno převezme Fruit Company, je to až moc mimo realitu a z mystifikace se stává spíš parodie. Díky M&Ž, kterou mám daleko radši než Nohavicu, Plíhala a Čechomor, hodnotím subjektivně vysoko. 80 %(16.1.2014)

Myslím, že Zelenka udělal dobře, když se pokusil v žánru pseudodokumentu o reparát v podobě Roku ďábla. Tato hodinovka je sice zábavná (nejlepší byl bezpochyby Zdeněk Troška, který mě překvapil tím, s jakou vervou hodil pomyslný dort naproti zrcadlu), nicméně útvar okolo Jarka Nohavici je jednoznačně uvěřitelnější, při prvním shlédnutí před třemi lety jsem s takovými myšlenkami skutečně koketoval, tento film je natolik nadsazený, že závěrečnému titulku o skutečnosti se dá jen trpce pousmát. Ale jinak parádní debut páně režiséra.(24.5.2010)

Své mystifikační nadání si Zelenka po projektu s Visacím zámkem dotáhnul k dokonalosti. Tady pravdu opravdu nehledejte.(16.5.2008)

Celkem zabavny mystifikacni film o me oblibene kapele. Informace z filmu do sebe velmi dobre zapadaji. Potesi i pisnicky Mnagy a v neposledni rade Marek Vasut:-).(22.4.2012)

• - Kapela zpívající v klubu ke konci filmu lehce upravenou verzi Hodinového hotelu je Chinaski - v té době ještě nepříliš známá. (Yardak)

• - Jedná se o druhý film ze Zelenkovy trilogie hudebních a zčásti fiktivních dokumentů. Prvním natočil o kapele Visací zámek, druhým pak byl snímek Rok ďábla (2002). (jzvc)

• - Petr Zelenka si ve filmu zahrál malou roli jednoho z účastníků konkurzu. (jzvc)