Přísný a věčně nespokojený bručoun dostane poukaz na letní rekreaci ROH. Nejprve ho odmítne, ale nakonec se přece jen rozhodne poukazu využít a strávit čtrnáct dnů v odborářské zotavovně Jezerka spolu s dalšími zasloužilými pracovníky. Děj úsměvného příběhu, kde se vše točí nejen kolem Andělovy nechuti ke všem a všemu, zejména pak k jakýmkoli společenským zábavám rekreantů, ale také rekonstrukce dětské školky, do níž se rekreanti tajně pustí, aby pomohli zoufalé paní učitelce a dětičkám bez střechy nad hlavou, jistě není třeba blíže představovat. Vždyť podle výsledků ankety Hrdina filmového úsměvu se revizor Anděl v podání Jaroslava Marvana stal nejoblíbenější a neúspěšnější postavou v historii české filmové komedie. (oficiální text distributora)

mikestiff

Vhodné jako odstrašující dokument o době, kdy vám společnost naordinovala i kde a s kým se máte rekreovat a jak se tam máte bavit. ()

Krysa SPK

Ano, je to odporná agitka. Zatím co se točil tento film o tom, jak "je krásné žít a mít tak krásnou zem" umírali lidé v koncentračních táborech nebo byli popravováni po vykonstruovaných procecech. Kdo se ale dokáže povznést nad ten bolševický propagandistický hnus, může si vychutnávat skvostné výkony pánů Marvana, Kemra, Hlinomaze nebo režii Bořivoje Zemana. ()

Compadre

Jasně, je to komunizmem prolezlej starej agiťák, ale udělanej tak sympatickým způsobem, že mi to vlastně ani nevadí..průměrný hodnocení je si myslím odpovídající, kdyby se ve filmu místy nevyskytovaly ukrutně znějící budovatelské žvásty, jednu hvězdu bych přidal :) ()

lucascus

...samozřejmě, politika v tomto filmu hraje prim, ale jinak je film velice povedený, je to příjemné odlehčení a určitě neztrácí svůj humor....takže jako celek dobré ()

ZeroCZ1233

Jeden z mála cíleně agitačních rudých šlágrů co opravdu můžu a to hlavně díky Marvanovi, Kemrovi a zašlé milé atmosféře léta, jež dokázal tehdejších člověka dostat z černých myšlenek vyvolaných tehdejší dobou. 6/10, dvojku na horách mám dokonce ještě raději. ()

J.Lajner

Dovolená s Andělem je dokonale rudá, mám ale hrozně rád Marvana. Bavím se u scének kde vystupují on a Kemr. A to ostatní? Všichni milují práci a makají i o dovolené. Cestou k vodě se sborově zpívají budovatelské koniny, oslavuje se pracující člověk atd. Dějové vzduchoprázdno film vyplňuje dvěmi linkami, posilujících ideál čistoty sociálního člověka. Manželská krize, na níž starostlivě dohlíží závodní rada a zdevastovaný útulek pro děti, který dají naši pracovití rekreanti do pucu, i když by měli odpočívat u vody. Prostě se tomu směju a přijde mi to z dnešního pohledu naprosto šílené. Bizarní zážitek, ale o to více mě ten snímek fascinuje. Jde o dokonalou ukázkou filmového díla, které podává absurdní svědectví o době, v níž vzniklo. Rozhodně Anděla nehodím přes palubu, jen kvůli závadné ideologii. Humor zde funguje i po dlouhých letech od premiéry a plejáda hereckých es, udržuje prvek zábavy na solidní úrovni. Film s nebývalou výpovědní hodnotou. Ideální studijní materiál pro současnou generaci zapálených filmových fanoušků. ()

mirec88

Snažil som sa odosobniť od tej dosť hnusnej agitky a dobre sa baviť na humore, čo sa mi aj darilo, lebo Marvan Kemr boli skvelá dvojka, takže jednoznačne to bola dobrá zábava. Akurát visiaci Stalin na stene tej ubytovne to už bolo na mňa troška veľa :) ()

PollyJean

nesnesitelná postava hraná Jaroslavem Marvanem - chtěla bych vidět spokojené diváky, kdyby takovýho typa potkali v reálu...a protivně schematický film... ()

ghatos

Je to agitka, ale nějak zvlášť neurazí. Průhledné výchovné zápletky jsou až roztomilé (manželé v rozvodu, utvoření československého páru, aktivní referentka vs. pracovitý rekreant, brigáda ve školce atd.). Závěr v duchu: "ve zotavovně jsme všichni jedna rodina"..., já chápu duch doby, jenže tohle je chabé i ve srovnání s jinými podobnými dobovými snímky. Anděl na horách je rozhodně lepší. 46%. ()

Madlene

Agitace, agitace a v neposledni rade opet agitace...Nicmene se za tim vsim skryvaji misty docela vtipne monenty. Vzdycky se mi libilo, jak chodil hrat pan Kemr na violoncello do lesa, aby nerusil. ()

Kroc

Mě tenhle film prostě baví a je mi úplně jedno, že je agitační, plný ideologie a kdo ví čeho všeho ještě :o) ()

Krasus

Ukázkový propagandistický manuál aneb dříve bylo líp. Bylo hezky, všichni měli vysportovaná těla, děti zpívaly jako slavíci, pokrmy byly rozmanité a všichni si pomáhali a byli na sebe hodní. Tedy až na Anděla, díky němuž je tahle dovolená alespoň trochu stravitelná. Zvrácený paradox. ()

Bernhardiner

Jaroslav Marvan byl výborný herec, který co zahrál, to bylo dobré. Jenže celý film neutáhnout nemohl, ani kdyby se rozkrájel. Navíc mně, jakožto flegmatickému a lenivému psisku, byla silně proti srsti šílená angažovanost a pracovitost všech zúčastněných. Na dovolenou se snad jezdí, aby si lidi odpočinuli, ne aby kdesi stloukali podlahu. Tak se zkrátka normální člověk nechová a nikdy nechoval. Chápu, že tehdejší doba takovéhle vyhrocování podporovala, to ale neznamená, že já to budu oceňovat také, když jsem se prakticky za celou stopáž nedokázal zasmát. 45% ()

Zemi11

Všichni, co strháváte Andělovi hvězdičky za komunismus jste u mě podúrovňoví zaprděnci. Nepatřřím k těm, kterým na zdi pokojíčku visí plakát soudruha Husáka. Třešničku si vychutnám, ale to jádro vždy s odporem vyplivnu... Nenásilná komedie, jak si parta lidí užila prázdniny. Dnes je každý snob a taková parta na dovolené není možná. Jedete na dovolenou autobusem s 50 českými turisty a kolik jich poznáte? Čtyři? Pět? Nejsem tak netečný, jako 99% uživatelů csfd. Výkon Marvana nehodnotím jako propagaci komunistů, ale jako člověka morouse, který dokáže svým bručounským chováním rozesmát. ()

vitekpe

Me ta plejada tehdejsich krasavic vzdycky pobavi. V cele samozrejme s prekrasnou Stanislavou Seimlovou. :-) No a pak panove Marvan, Kemr, pani Slemrova atd. Pohoda. ()