Vynález zkázy

• angličtina The Deadly Invention (více)

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je i vypravěčem příběhu, a který se všemožně pokouší profesora osvobodit a zamezit zkáze. Hart nakonec vyšle jícnem sopky balón s poselstvím k lidstvu, jež se díky tomu spojí a jehož válečné flotily v hodině dvanácté zkáze zamezí. (AČFK)

Damiel

94 % - Dodneška nechápu, jak to ten Zeman dělal. A spíš by mě zajímalo, co by dokázal se svým talentem a inovátorskými schopnostmi v době dnešní... ()

Marw

Příběh kvalitní. Technické zpracování na (klidně řeknu) dnešní úrovni. Na co počítače že:-) ()

stration

Nádherný film. Dokonalé zpracování a tolik malinkých drobností, kterých si člověk všimne až po několikerém shlédnutí. Prostě dokonalost. ()

swed

Trikově přelomový film? To ano. Ale triky jsou asi to jediné, čím je Vynález zkázy vyjímečný. Přiznám se, že kombinace herců a animovaného prostředí, na mě dobrý dojem nedělá. Přece jen se jedná o seriózně pojatý dobrodružný film, ve kterém kreslené kulisy jen těžko dokážou vyvolat nějaký silný dojem a o atmosféře ani nemluvě. Pokud by se vyprávění neslo v odlehčeném duchu, pak by i tyto dekorace působily jinak (než jako pěst na oko) a měly by i smysl. Dalším zklamáním byl pro mě celý příběh, který je pouhým slepencem epizod a postrádá jednotnost a zajímavost. Nejsem velký fanoušek Karla Zemana, ale například jeho animované filmy mám rád. Od Vynálezu zkázy jsem mnoho neočekával a udělal jsem dobře. 6/10 ()

PogoJoe

Směšný, nudný, neoriginální. Kdo tomuhle dal pět hvězd, se musel pomátnout. I přes svých 78 minut se film neuvěřitelně vleče a i když je grafická stránka filmu zajímavá, důležitější je příběh, dialogy, charisma, režie, herci - a tyto aspekty se tady zle nepovedly. A i ta grafická stránka z dnešního pohledu působí primitivně, ačkoliv ve své době to bylo zřejmě velkolepé. Ale to přece nemůže ovlivnit můj dojem z filmu, který je negativní. ()

TominoLa

Jako dítě jsem měl filmy Karla Zemana moc rád a tenhle mezi ně taky patřil. Měl jsem ho možnost teď vidět s odstupem času a pořád je to výborná podívaná. Karel Zeman byl geniální režisér a při sledování jsem si říkal, když už v takové době dokázal dělat takové filmy co by předváděl teď. S chutí bych se podíval na nové zpracování. Jako kluk by to bylo za 5*. ()

salalala

Fakt supr film, ani jsem se původně koukat nechtěl, ale ty triky mě fascinovaly. Vypadá to fakt hodně dobře, zároveň naivně, ale fakt supr. Na tehdejší dobu to musela být absolutní pecka. Obdivuju Zemana, jaký vize měl a realizoval. Po dějový stránce jsem se teda na začátku moc neorientoval, ale pak to bylo fajn. Herci byli průměrný, zahráli to dobře, ale žádný nevyčníval, ale pravdou je, že je to hodně o tricích. Plusový body přidává i přesná hudba Zdeňka Lišky, která dotvářela celou atmosféru. Podvodní scény jsou naprosto úchvatné. Mě se to hodně líbilo a doufám, že brzy uvidím další Zemanovy filmy. 75% ()

L_O_U_S

Karel Zeman je sice pán (na Cestu do pravěku si nenechám šáhnout), ale tenhle film mě doslova zarážel do země neuvěřitelnou naivitou příběhu a jednáním postav. Navíc když jsem v jedné stmívačce zaslechl režisérovo "Stop!", měl jsem dost. (705., 20. II. 2012) ()

Aleee89

Zajímavý, hodnotný a kvalitní film. Karel Zeman byl jedním z nejlepších a nejprogresivnějších českých režisérů, patřil mezi ty, kteří by se neztratili ani mezi světovou konkurencí. Jeho snímky mají typickou poetiku a vyzařuje z nich láska k řemeslu, která překoná i ty největší svízele, bránící vzniku filmu. Pro Vynález zkázy to všechno platí taktéž. Úžasná řemeslná práce - skvělé triky, animace (ale i Liškova hudba), prostě forma, jak má být. Ta je nejdůležitější, proto filmu s radostí odpouštím to, že jeho příběh je mírně naivní a že mě emočně nevyždímal. ()

radektejkal

To co Jules Verne slovem, to Karel Zeman obrazy. Film jsem poprvé viděl, když byl nový, nebo alespoň zánovní. Včera podruhé s vnukem (9 let) a vnučkou (4 roky) v poměrně pozdní hodinu. Kluk prohlásil, že se na nic takového koukat nebude a odešel do postele k mobilovým hrám; holka se sice divila, proč to není barevné, ale s drobnými přerušeními vydržela do konce. Druhý den při "vyprávění příběhu" však vyzdvihla tytéž okamžiky, které se i mně kdysi vštípili do paměti. ()

Dont

Čtyři s ohledem na tehdejší možnosti, v kterých film vznikal. Vizuálu se nedá upřít originalita a umělecká genialita Karla Zemana. Z pohledu dnešní kinematografie už film neoslní, ale to je s ohledem na ta léta pochopitelné. ()

Trevor

Možno aj pod vplyvom toho aký úspech film svojho času vo svete zožal, možno vďaka predstavivosti ako musel v čase svojho vzniku na ľudí zapôsobiť z mojej strany najvyššie hodnotenie, ktoré príliš často nedávam a možno aj vďaka nostalgickým spomienkam na detstvo strávené nad knihami Julesa Verneho...film bol pochopiteľne mierne upravený (voľná adaptácia) a je v ňom hneď niekoľko odkazov na nacistické Nemecko, pri tak starých filmoch však vo svojich hodnoteniach beriem do úvahy práve rok ich vzniku, inak by to bolo pravdepodobne za 3*. Tentokrát to že sa tento film objavil v ponuke Netflixu z ich strany príjemne prekvapilo. ()

kagemush

Přesně tohle jsem měl před očima,když kdysi v prehistorii hltal jsem jednu Verneovku za druhou!Nikdy nikdo nedostal na plátno ducha těhle knížek tak jako pan Zeman.A tenhle film zvláště. ()

easaque

4* i když starý film, tak tentokrát hodnotím bez nostalgie, protože jsem před chvílí viděl remasterovanou verzi. Stylově jde opravdu o úžasný kousek a je na něm vidět ta kupa práce a směle se může srovnávat s takovými světovými výpravnými skvosty jako třeba Metropolis. Natočený je s velkým zápalem a vysoké hodnocení si rozhodně zaslouží. Čas mu ublížil hlavně na jednoduše vyprávěném příběhu, i když s fantazií a dětskou naivitou, lze přehlédnout tyto chybičky na kráse a naplno si ho užít. Za sebe trošku původní známku upravím, ale věřím že tím nesnížím jeho vysokou pozice v místní TOPce. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate