Vynález zkázy

• angličtina The Deadly Invention (více)

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je i vypravěčem příběhu, a který se všemožně pokouší profesora osvobodit a zamezit zkáze. Hart nakonec vyšle jícnem sopky balón s poselstvím k lidstvu, jež se díky tomu spojí a jehož válečné flotily v hodině dvanácté zkáze zamezí. (AČFK)

cmenda

Efekty na jedničku .Jak je u Zemana pravidlem , děj už mi tolik nesedl ale to je tím že je to podle knižní předlohy kde má každý jinou fantazii . ()

Foxhound#1

Optikou tehdejší doby to musela být pecka a před K. Zemanem klobou dolů. Ne že by se na to dnes nedalo koukat, ale u mě zůstává Cesta do pravěku nepřekonána.  A z českých "verneovek" u mě zatím vítězí Tajemství ocelového města. ()

Cement73

Úžasná fantázia, na tú dobu a podmienky neskutočné efekty a hlavne atmosféra, ktorá sa mi už navždy bude spájať s Verneovkami. Jules Verneovi by zaplesalo srdce, keby to mohol vidieť... ()

kebom

Je tu záplava chválospevov, ale proste mám iný názor. Už od malička sa mi Zemanove filmy nepáčili a teraz aj viem prečo. Celý film pôsobí hrozne detinsky (žeby cieľová skupina divákov), väčšina scén pôsobí komicky a ani sa sa len nepribližuje autenticite a podľa mňa snímok pôsobil úsmevne u veľkej skupiny divákov aj v dobe svojho vzniku. Navyše som nepochopil, prečo je takmer všetko animované tak odporne pruhované... kvôli ČB prevedeniu? A navyše by som to ako tak vedel prehĺtnuť, ak by to bolo krátkometrážne dielo, inak zážitok podobný sledovaniu rybičiek v akváriu... Pozitívne pôsobia len herci a vynikajúca hudba Z. Lišky. ()

Movie Gourmet

Úžasný film od Karla Zemana dle předlohy knihy od Jules(e) Verne(a). Myslím, že zlatý fond československé kinematografie. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Garch

Karel Zeman je naprostý světový unikát a filmový génius! Dokázal v primitivních podmínkách padesátých let vykouzlit úchvatný svět, který jakoby přímo vystoupil z původních ilustrací románů Julese Verna. Není divu, že se Karel Zeman stal inspirací celých generací tvůrců, včetně Spielberga. ()

Renfield

Přidávám se k názoru, že i v dnešní době, kdy prakticky nic není nemožné, by se nedal lépe převést román Julese Vernea na filmová plátna! Atmosféra a především triky, které mají filmy Karla Zemana, ke zmíněnému autorovi dokonale sednou. Právě díky fantastickému světu, ve kterém se děj odehrává, se vcelku snadno dají odpustit menší mínusy filmu... to je především výřečnost postav (dialogů by opravdu mohlo být více) a scénář samotný. Ovšem chápu, že o to v tomto filmu příliš nejde. Co mě naopak překvapilo byl občasný vtip, který film má, těžko dnes tvrdit, zda to byl záměr, ale bavil jsem se vcelku slušně. Nejvíce mě ovšem ohromilo ztvárnění podmořského světa, ten je opravdu přenádherný a byl jsem jim nadšen již v dětství (nejvíce samozřejmě soubojem s chobotnicí). 80% ()

Lovely.Bones

Karla Zemana uznávám jako ikonu, ale jeho filmy mi jednoduše přijdou nudné a veeelice pomalé (i přesto, že mají do hodiny a půl). ()

Ollie235

Jak pro mě byl Vynález zkázy na začátku poutavý, s postupem času jsem u něj jen stěží zvládal udržet pozornost. Stále je to působivý a obdivuhodný kousek, jen mě bohužel příliš nebavil. ()

NJD

Těžko se to hodnotí. Na jednu stranu nelze popřít Zemanovu genialitu, speciálně když film vzniknul téměř před 60 lety. Na druhou stranu v dnešní době už většina akčních scén a efektů působí spíš komicky, jako bychom snad koukali koukali na nějakou parodii. Takže asi takhle: určitě stojí za to si to aspoň jednou pustit, ale nějaký zázraky bych od toho zase nečekal. ()

simply

Triky a výtvarné zpracování samozřejmě úžasné. Nicméně od Karla Zemana jsem čekala mnohem a mnohem víc. Chybělo mi tady kouzlo jeho animovaných filmů. ()

aLPaC

Tento film mě zaujal trochu jiným způsobem než kniha Julese Vernea, ale zaujal mě víc. Předně teda kniha mě i přes svou slávu nezaujala tolik, jak jsem čekal. ()

mira007

Veškerá fantazie, vizionářství a umění Karla Zemana je v tomhle dobrodružném filmu stělesněno na 100%. To byly časy kdy, se z české/československé tvorby posadili na zadek i za hranicemi. Verneovka kouzelně a chytře českou cestou. ()

jilda

Ne tehdejší dobu super triky. Verneovky mám moc rád a Zemanovo zpracování je prostě geniální. Takové filmy nestárnou. ()

hemul

Je to zvlastne, Verne je moj oblubeny spisovatel, precital som od neho hadam vsetko co u nas vyslo, ale prave tie knihy, ktore sa stali predlohou filmov Karla Zemana, Oldricha Lipskeho a Ludvika Razu sa mi pacia menej ako ostatne. Naopak, vsetky tie filmy su uzasne. Asi preto, ze sa pedantne nedrzia knihy, ale skor ponukaju prave to, co Vernove knihy - fantaziu. ()

Gagner

No tak to byla podívaná, vizuál filmu mne chvílemi zajímal víc jak příběh. Kulil jsem oči, a co lidé v 50. letech? Příjemný film na plný počet. (ač si mě hrdina tím, že nechal ve štychu chobotnici, posádku ponorky, která ho zachránila a samotného profesora :D ) ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate