Marek1991

Ak je to slabšie od prvého dielu, tak len mierne. Ono uplynuli aj štyri roky, no film sa akoby nezmenil, nadväznosť to malo skvelú. Trocha ma mrzí, že opäť stavili na ešte viac zamotaný dej, ešte viac nezmyslov, ten adrenalín vám síce urobí dobrý zážitok, no môže to sem tam pôsobiť otravne, ale zas vám to priam nenechá vydýchnuť, len problém je v tom, že viackrát to pozerať by bolo asi na porazenie. Mal som pocit, že trochu to chce napraviť tú svoju reputáciu ohľadom duchovných a materiálnych hodnôt, ale urobilo to len z časti. Podľa mňa je tento film len iný, vôbec nie je badateľne horší, Zameckis je pán režisér a tak to vyzeralo. Silvestri je naopak pán skladateľ a nadviazanie na pokračovanie bolo tiež úžasné, opäť to stálo za to. ()

Torision

Naprostá Pecka. Je to svižnější a i o ždibec vtipnější než jednička. Navíc spousta odkazů na první díl, ale i na budoucnost naší kinematografie (Jaws 7 rulezzzz). Opět skvělí M.J.Fox i Christopher Lloyd a Thomas Wilson jakožto záporák Bif. Dávám 90% ()

Cubinho

Jo, je to sranda. O dost zamotanější než jednička, kterou mám radši. Jak někteří tady říkají, že děj je dokonale logický, tak to není pravda. Když se totiž Biff z roku 2015 vrátí s Almanachem do minulosti, aby ho předal sám sobě, tak se po předání přece musel vrátit do budoucnosti, která se začala vyvíjet od tohoto okamžiku, ne?:-) Takových věcí by se tam našlo víc, ale to nemění nic na tom, že celá trilogie je skvělá. ()

liquido26

Dvojka byla pořád stejně dobrá zábava jako první Návrat do budoucnosti. Hodně se mi líbila propojenost s prvním dílem. No a kdo z nás by si nepřál mít takový sportovní almanach? :-) ()

corpsy

Efektnejšie ( samozrejme, veď sme väčšinu filmu v budúcnosti alebo alternatívnej realite - oscarová nominácia za efekty ) s ešte viac komplikovaným scenárom - a to myslím v dobrom. Množstvo dejových línií - každá má svoju vydarenú scénu, Zemeckisova svižná réžia, už spomínaná výtvarná stránka filmu. To sú perly tohto majstrovského diela, ktoré za svojim predchodcom naozaj v ničom nezaostáva - akurát tak v tržbách ; ) . ()

Astaroth12

Tato časť je v porovnaní z jednotkou troška slabšia, ale aj tak ma silno prepracovaný príbeh, kde každá postava ma svoj príbeh, všetko zapadá krásne do skladačky. Naozaj sa neskutočne dejová linka tohoto filmu prelínala s dejovou linkou v jednotke a výsledný efekt bol sugestívny, dokonalí, bravúrny a len samé superlatívy aké existujúci. A to som mal v hlave, že dám najviac 4*, ale jak ten spletenec deja od polovice filmu vynikajúco odsypal, preto som tú 1* musel ešte pridať.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

fannah

Nejdokonalejší pokračování jaké jsem u trilogií kdy zaznamenal. Takhle úžasně pojatý scénář, děj a rozložení dobrodružných, komediálních i akčních scén se opravdu často nevidí. Skvělé! ()

agentmiky

Tam,kde první díl skončil,tak druhý díl této třídílné ságy pokračuje.Tentokrát nás filmový příběh přenese o 30 let do budoucnosti(přesněji do roku 2015).Bylo zajímavé sledovat,jak si autoři filmu v roce 1989 představovali rok 2015,ve kterém právě píšu tento komentář.Ale nápad byl opravdu zajímavý,to se musí nechat.Také jsem se dozvěděl,že se na filmu podílel Steven Spielberg..Když k tomu připočtu dva skvělé herce v hlavní roli,výbornou atmosféru,hudbu a samozřejmě i nápady filmařů,tak opět hodnotím film plným počtem hvězd.Spielberg společně s Zemeckisem vytvořili opravdový unikát.Hodnocení:90% ()

zdepapepa

Originální volba pokračování, která staví na prvním díle, ale nejde stejnou cestou, naopak. Předpověď budoucnosti až tak úplně nevyšla, přesto je hezké sledovat, jak si v roce 1989 lidi představovali budoucnost. (resp. ve srovnání s tím, jak si ji v současné době představujeme my) ()

Adman

Návrat do budoucnosti, je film o kterém říkám, že je opravdu "geniální". Ikdyž, nadruhou stranu, když se to tak vezme tak samotný název: Návrat (jako že se nějam vrátím, někam do minulosti, někam zpátky) do budoucnosti (leda že bych ještě před tím návratem do budoucnosti, někdy v té bodouscnosti byl pak jsem se tam teprve mohl vrátit, a nebo jsem byl v ještě větší budoucnosti než je ta do které se vracím...), ale nechám toho, je to přecijenom "pouhopouhý" název filmu :). Celý film se drží jedné přímočaré príběhové linie, která však skáče z období do období. Právě tyto přesuny časem pomocí stroje času (Delorein) naskytují setkání se dvěma stejným osobám (prostě hrozí, že dotyčný potká sám sebe ale v jiném čase), což by mohlo mít strašlivé následky (jen si představte že si čtete tento komentář a najednou do místnosti vsoupíte vy osobně, chtěl bych vidět to chování obou (stejných) osob :)). Tím je potom těžší zvládnout to, aby divák viděl jenom to co má a když se v jednom záběru děje to co se již stalo v minulosti a zároveň se v popředí děje něco jiného... Po prvním shlédnutí jsem si říkal že bude asi jednoduché zde najít chybu, kvůli časovým posunům si mohli něčeho nevšimnout a mohlo jim něco uniknout, ale zřejmě Robert Zemeckic odvedl prvotřídní a vynikající práci režiséra filmové trilogie "Návrat do budoucnosti". Ještě musím dodat že se ve všech třech dílech vyskytují na tu dobu nebývale dobré a povedené trikové scény... od triků scénických přez všechny možné až po perspektivní triky. Když si v dněšní době, plné počítačů ;) a vyspělé techniky tento film zas pustím tak mi vůbec nepříde nijak zřejmé že toto je model atp. Dále je zde také "vymikajícní" herecká dvojice Martyho a doktora Browna ztvárněná Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem. V každém díle se dostáváme někam úplně jinam (ať už v čase, nebo v prostoru), ale vše co se tu děje je prostě "vymakané". V dallším pokračování prvního dílu se tu dostáváme do podobných situací jaké již známe a Marty se musí pokusit zabránit katasrofě v budoucnosti, která nastartuje řetězovou reakci, která může vést k záhubě celé rodiny Mc Flyů, což se jim povede, ale stane se něco jiného co už vám nebudu vyzraovat. Vidět trilogii Back to the Future je opravdu zážitek, přeji příjemnou zábavu (která zde samozřejmě také nebycbí) :)) ()

Korbitch

Scénář v 2.pokračování je opravdu nejlepší, avšak jako malému dítěti mi to tenkrát přišlo celkem suché a nezábavné. Po letech, kdy mám na filmy již čistě objektivní názor jsem si tuto trilogii s chutí pustil znovu a mohu říct,že nedostatek humoru po prvním díle zde vynahrazuje již dříve zmíněný výtečný scénář, tudíž opět za 5. Tedy hvězd :-) ()

Vxxx

Nevěřím tomu, že jsem ten film nikdy před tím neviděla. Tak nějak jsem měla vzadu v hlavě hlásek, který mi říkal, že pokračování jedničky bude jen ždímání původního úspěchu. No a ono ne! Díky za ČSFD projekci, protože bych se možná na ten film nikdy nekoukla. Má to stejný švih jako jednička. I když v mnoha chvílích mi z toho šla hlava kolem. Chvíli v budoucnosti, pak v alternativní realitě současnosti, v minulosti... Do toho se plete minulá minulost se současnou minulostí... No prostě bordel :D Ale užívala jsem si ho naplno! 4* Teď už jen vidět trojku a budu zas o něco kulturně bohatší :) ()

Paxxx.cz

Skvělý film - podle mě nejlepší z triologie. Jakožto občasný sázkař bych rovněž zneužil potenciálu cestování času jak vidíme v tomto filmu. K tomu přidejte velkou porci humoru a skvělý soundtrack - prostě kultovní komedie...9/10. ()

mysiak

Ten istý nápad...a stále dokonale funguje...a ani teraz to nevyzerá vôbec trápne...je to vizionár ten Zemeckis...to sa mu musí uprieť.. ()

Jillen

Vtipné, ale prostě už to asi není ono...tedy pro mě ne. Ve filmu máme akorát lepší efekty, ale jinak je to na jedno brdo...sorry Roberte. Dávám 60% ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean