Reklama

Reklama

Nezvěstní v boji

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (129)

Mol 

všechny recenze uživatele

YOU ARE A GODDAMN EMBARRASMENT, BRADDOCK! THAT'S WHY I'M HERE, SENATOR! Naposledy jsem to viděl ještě na VHS s rychlo dabingem a dnes po letech znovu. Nestárnoucí klasika s úderným jménem Missing In Action! Už jen jméno hlavního hrdiny Braddock naznačuje, že tenhle film má testosteron. Aby ne, když se jedná o čistokrevné akční béčko z osmdesátých let, které vůbec nezaostává za filmy jako Rambo nebo Komando. Braddock je killer North Vietnamese Army a krytí mu nic neříká. Hlavně v případech kdy na něj štěká RPD Děktarjev z hlídkové věže. Ale to nevadí, protože film tepe a závěrečný únik vám i po letech zvýší tep. Aby taky ne, když Braddock se zajatci pádluje na nafukovacím člunu, zatím co po něm Vietcong pálí z minimálně 10 samopalů a minometčíci se jej snažej zaměřit. Má to drive. No a protože se jedná o béčko z produkce Cannon, tak uslyšíme i hudební motiv, který zazněl i o rok později ve filmu Americký Bojovník. A že to je pekelně dobrej hudební motiv. Nechápu hodnocení a jen kroutím hlavou. ()

Fiftis odpad!

všechny recenze uživatele

Dej hrozný, akcia tiež žiadny zázrak. Hlášky žiadne a ani toho nechceného humoru tu veľa nebolo a aj scéna s Chuckovým vynorením z vody a samotné vyvrcholenie filmu je trápne. Klasický akčniak z 80tych rokov, alebo ako sa tu s obľubou hovorí typické "béčko". Keby som film videl prvýkrát niekedy v 10-12 rokoch, bol by som asi aj nadšený, ale takéto filmy si doteraz nerád pustím. Snímka obsahuje síce veľa akcie, ale tá je samozrejme strašná a navyše obsahuje minimum pästných bitiek. Na čo má Norris miliardu titulov z karate, keď nič z toho tu nepredvádza, to je mi záhadou. Isteže sú aj dobré snímky s Chuckom Norrisom, ale tento k nim rozhodne nepatrí a vy urobíte len dobre, ak sa mu míľovými krokmi vyhnete. ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Děsně umorousaná pakárna. Ale důležitý je brát jí ze dvou pohledů. První je děsnej, šílenej dabing s původní stopou ponechanou pod ním. Tam máte srovnání prožitku postavy s klidným a utahaným čteným textem do češtiny. Totální béčkovitost, chaotické scény s pobíhajícími Vietnamci, Thajci a ostatními příbuznými asijskými národy, nebo naopak absolutně uťáplé scény typu Vietnamce parukózního sestřihu v leteckých brýlích jak si hraje se svým nožíkem v domnění, že vzbudí dojem drsného zabijáka. A samozřejmě Chuck se svým typickým výrazem, kamennou mimikou jenž připomíná kamenolom, kde se to taky pohne jen s náloží dynamitu. Je dobrý zase ocenit jeho vyjednávací metody, který by ovšem u mě neobstáli, neb do obchoďáku si běžně kulomet netahám. Druhý pohled na film je s ohledem na celou Norrisovu kariéru. Co se jí týče je tohle slušný průměr. Má to akci, má to spád a pár docela slušných efektů i jakýs takýs příběh. Tohle chce při sledování vypnout a jen se bavit. Proto dávám za 2, i když z pohledu solidního bych střelil ještě o jednu míň. ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu film překvapí, že není až tak dementní, jak by mohl, z čehož ovšem také vyplývá, že není nijak extra zábavný. Akce je strašně úsporná, nepřekvapivá a neúměrně natahovaná, ale alespoň vhodně načasovaná. S přibývající stopáží už ale člověku ta lacinost začíná pěkně lézt krkem a zábavný vietnamský masakr, jenž konečně jakžtakž splňuje očekávání, přichází s křížkem dááávno po funusu. Další z filmů, které digitální éra brutálně vykastrovala. Věřím, že před lety to na kazetě muselo fungovat nesrovnatelně líp. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem se na tenhle asi Chuckův nejáčkovější biják znovu podíval a mám chuť i na další části. Díky zajímavostem vím, že  film byl "inspirován" scénářem Ramba 2, který tehdy údajně koloval po různých studiích a ty paralely jsou opravdu viditelné. Chuckovi ve Vietnamu sypu do zásobníku čtyři hvězdy (ty Rambovy tři brzy přehodnotím), protože mě celou dobu perfektně bavil.  Nějaké velké hraní po něm Zito nechce, čili běhání po džungli, ježdění na lodích, lezení po domech (i když tam byl ten dublér mnohdy dost vidět), mlácení a střílení rákosníků (tehdy to byl korektní výraz, pche) a vůbec drsňačení mu tady báječně jde. Ale nejvíc asi vyskakovaní z vody, což je scéna natolik kultovní, že jsem si ji pustil i  několikrát. Velká žánrová spokojenost. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (14)

  • Chuck Norris natočil film na počest svého mladšího bratra Wielanda, který padl ve Vietnamské válce v roce 1970. (Divočák)
  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)
  • Ve Vietnamském zajetí zůstaly ještě dlouho po válce stovky amerických vojáků. Ve skutečnosti jim ale nikdo nepomohl. (Pradlík)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Reklama

Reklama