Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

UncleSam

Nezapomenutelný hlášky a scénky mi z paměti nevymaže ani stupidní novácký dabing. Ach jo, proč to ty lidi dělaj?! ()

Edit13

Skvělá parodie. Už jsem jí viděla mnohokrát, ale pokaždé zde objevím nový gag v pozadí, který mě dostane. ()

RajCZitko

Protože jsem předtím viděl oba díly Žhavých výstřelů, a taky jsem o nějakej ten pátek starší tak to nění až zas tak vtipný. Sice mě tam jedna hodně solidní hláška dostala fakt do křečí :D, ale jinak docela chabé. Avšak v porovnání s dnešními pokusy o parodie má pořád střela navrch. ()

nicneznam

Menší koncentrace povětšinou povedených vtipů je lepší než větší koncentrace pokusů o ně. Bláznivá střela je v tomto nad úrovní Žhavých výstřelů 1, 2 a dorovnává nebo blíží se u mě filmu Připoutejte se, prosím. Ani to ovšem nedělá z Bláznivé střely záležitost na devadesátkové či dokonce pro mě nesmyslné stovkové hodnocení. Na to ten film pořád působí podřadně a zážitek není zrovna trvalý. Možná ne v poměrně omezeném žánru parodie, ale jako komedie určitě nevyniká. Na odpočinkový večer otpimální. ()

Knor

Jedna z nejlepších komedií, Zuckerové a Abrahamas prostě točit parodie umí a jsou v tom bezpochyby nejlepší. skvělá komedie se spoustou nápadů. Samozřejmě, že vše podtrhuje Leslie Nielson, který vyvolává smích i kdyby celý film jen stál a nic nedělal. ()

vaava

Jméno Frank Drebin se mi tímto snímkem nesmazatelně zapsalo do paměti. Přehlídka trapnosti a suchých filmových fórků v podání zejména Leslieho Nielsena řadí Naked Gun mezi jednu z nejlepších holywoodských komedií. Nemám co dodat... ()

Kinpr

"Nechceš zajít na skleničku? Ne díky, já sklo nerad." Naprosto geniální parodie plná geniálních vtipů a geniálních dialogů. ()

Godhaj

,,To když se ti neotevře padák, to je chlapská smrt a nebo když tě vcucne kombajn. Nebo když ti uhryzne koule Laponec, tó bych si dal líbit.“ První z Bláznivých střel se rozjíždí v neskutečném tempu. Jeden fór střídá druhý, takže se nelze nesmát. Vynikající herectví Leslieho Nielsena, který ze svého suchého policisty bez bázně a hany ,,Frenka Drebna“ udělal kultovní postavu, kterou zná dnes takřka každý. I ostatní postavy jsou vynikající, například Frankův nadřízený Ed, na kterého taktéž nelze zapomenout. Nejen scénář, děj, ale i soundtrack se nese na výborné parodické vlně, která však nikdy nesklouzne do trapnosti. Suma sumárum, první Bláznivá střela je jedna z nejlepších parodií, co znám. ()

brabbik

Jedna z nejlepších lehkých komedií všech dob... Perfektně sebrané kousky ze seriálu Police squad a dotoho vmíchán pořádný kusanec zábavy od začátku do konce. Leslie Nielsen je opravdu kabrňák. ()

Kozy9

Klasickou bežnou Nielsenovkou by som to nenazval, je to skor dokonalá definícia toho, čo Leslie dokázal predviesť. Vtipné, zábavné a miestami geniálne. Trochu mi nevyhovavalo situovanie záveru deja (ale stále lepšie ako nudná a otrepaná opera). Čo viac dodať, stará dobrá komédia, ktorá vyčaruje úsmev nejednému divákovy, i keď pre náročného diváka bude asi po slabšia. Pre mňa 80%. ()

Kukolar

Ukážka toho ako by mala vyzerať výborná komédia s prvkami absurdného, situačného humoru a paródie. Leslie Nielsen je kráľom tohto typu filmov. Pre mňa jedny z najlepších komédií/paródií vôbec a považujem to za ukážkový film v tomto smere. ()

haffen

Frank Drebin - kráľ babrákov. Kedysi som žral komédie, kde sa hlavné gagy diali v pozadí a človek musel neustále túlať očami aká hovadina sa zas stane. Vo svojom žánri (bláznivé komédie) jasný nadštandard a kvalita na ktorej sa dá kosiť aj po toľkých rokoch. Leslie je rozhodne kráľom paródií. 4 1/2*. ()

Clark_Kent

Nekonečnej a hlavně nesmrtelnej poručík losangelské policie Frank Drebin, kurva ten uměl sjednat pořádek. Všude kde prošel. ()

Duke90

Miniserii Police Squad jsem viděl až zpětně a proto mohu prohlásit, že průnik neohroženého Franka Drebina do filmu celou minisérii ještě předčil. Samozřejmě že je to ryze americky střeštěné, ale tolik povedených a výborně načasovaných gagů prostě musím docenit. Ty opravdu trapné americké parodie začaly vznikat až se Scary Movie, ale bratři "cukři" spolu s Abrahamsem měli tenkrát spoustu kvalitních nápadů. Pokud nechcete k večeru už nic náročného, ale jen se uvolnit a skvěle se bavit - Bláznivá střela je jasná volba! ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)