Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

papadoce

Leslieho mástrštich, tak by sa dala nazvať trilógia Nahá zbraň. Poručík Frank Drebin bol vždy môj hrdina a jednoznačne to definitívne potvrdil v treťom pokračovaní. Tu v jednotke je extrémne množstvo vtipných zapamätateľných celých scén, ale aj iba drobných momentov, či dokonca plkov. Najvýznamnejšou, najzábavnejšou pre mňa ostane navždy scéna s baseballom. Keď poviete baseball vo filme tak ma ako prvé napadnú filmy Bláznivá strela, Prvá liga, či Money Ball, no zo scén ma napadne vždy ako prvá Leslieho radosť pri strikeoch či balloch 😂. Takto nejako má vyzerať rozhodca domáceho tímu. K tomuto nie je čo dodávať, je to proste legenda a jedna z najlepšie natočených skutočne vtipných paródií v histórii. To samé platí pre všetky tri diely. Leslie ostane kráľom paródie/komédie foreva. ()

tenista

Tak tuhle trilogii už jen tak něco v podobném žánru nepřekoná. Kamenná tvář L.Nielsena musí odrovnat každého, co se týče příběhu a režie, tak se snad taky nedá nic vytknout. ()

Vikinec

Nielsen je tady vtipnější než Chaplin v nejlepších letech a scénář stojí velmi pevně na vlastních (vlastně cizích) nohou parodovaných filmů a filmových klišé. ()

wlk1

Taková trošku "skutečnější" parodie s troškou víc děje, než mají Žhavé výstřely. Kde se berou v hlavách scénáristů berou takový hovadiny mi opravdu není jasný. 4* ()

Kuzmik

Užasný Leslie Nielsen, který z tohohle snímku udělal hit, pro celou rodinu, u které se každý nasměje. 9/10 ()

teltri

Milujem americké komédie v angličtine, sto krát lepšie ako v dabingu. Výnimku tvorí možno slovenský dabing Jima Carreyho. Starý dobrý americký policajný príbeh v ktorom sa ešte vozilo vo veľkých amerických búrakoch. To je krásna nostalgia. ()

gidzitka

Z mé strany zklamání, protože jsem čekala drsný trénink svých břišních svalů, jako to zažívám u Cimrmanna, Žhavých výstřelů, Addamsovy rodiny a Jistě, pane ministře či premiére. Nicméně dostavila se poloviční intenzita, ale i tak to stálo docela za to. Lesy Nielsen se u všeho tváří smrtelně vážně a kožeností obličeje skvěle atakuje všechny americké hrdiny (s výjimkou Indyho) a je to trefa do černého! ("Znovu opakuji tady není NIC k vidění!"...) Jen mi u zpívání americké hymny chybělo držení Drebinovy ruky u srdce, ale trio ZAZ asi mělo pocit, že by to na Američany už bylo moc (jakožto i další vtípky). Já jakožto Evropanka se tedy mohu smát, ale u mnohých bych ještě přitlačila na pilu a dohnala to k větší absurdnosti. 70% ()

borohub

Jeden z nejlepších amerických komedií, takové už se netočí. Leslie Nielsen se na takovéhle role snad hodí ze všeho nejvíce a myslím že jakýkoliv jiný herec by to nezvádl tak dobře jako on. ()

J*A*M*B*O

Bláznivá strela je fakt bláznivá. Toľko smiechu, a akcie samozrejme bolo asi iba v Bláznivej strele A horúcich strelách. Asi najlepšia paródia navšetko možné. Lelie Nielson sa do hlavnej úlohy absolútne hodil. Nemám čo vytknúť. Dávam 10/10 bodov. ()

helrohir

Najlešia paródia aká kedy bola natočená. Komediálny talent Leslieho Nielsena je enormný a nenapodobiteľný, a každou svojou vetou ma privdádzal k slzám smiechu. Naviac je to vtipné aj po viacerích zhliadnutiach, čo sa nepodarí každej komédii. ()

Syna.1990

Jsem prostě jinej .. Scary Movie, Žhavé výstřely nebo Policejní akademie jsou prostě lepší a ty jsem ohodnotil 3 až 4 hvězdičkami a proto musím jít u této podle mě lehce podprůměrné komedie s hodnocením "pouze" na dvě hvězdy!! ()

anyonecek

Leslie Nielsen ve svém prvním dílu skvělé parodie. Po původní předehře alias seriál Police squad navázal film na stejně dobrou kvalitu. ()

Wooke

Leslie bol v tomto vážne dobrý. Česť jeho pamiatke, no budem si na neho pamätať práve vďaka jeho paródiam. ()

kubilov

Bláznivá střela je dnes už téměř legendární záležitost a životní role pro velmi kvalitního amerického komika Leslie Nielsena, který všechny své trapasy řeší takovým způsobem, že to nadchne snad každého. Spousta frků, hlášek a vtipných scén zabalených do jednoduchého příběhu, plného narážek na vše možné, přesně podle mého gusta. Díky své délce také perfektně splňuje parametry oddechové a nenáročné komedie a je tak jednou z neodmyslitelných žánrových lahůdek, kterou korunuje naprosto bezchybný baseballový závěr. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)