Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Hawaj

Humor kerej byl lidem za komančů totálně cizí a kerej sem si sám v kině totálně užíval. Díky bohu časem se našlo se pár spřízněných duší a další generace už si to taky užívají. ()

PAVLIS

Jedna z nejlepších bláznivých komedií, co jsem kdy viděl. Kadence absurdních situací, většinou kalamit způsobených slonem v porcelánu alias Leslie Nielsenem, je neuvěřitelně rychlá, s minimem trapných nebo hluchých míst. Výborný zlepšovač nálady i po letech. ()

Guran

Co říct. Většina parodických scén mohla dopadnout lépe. Scény u kterých se opravdu zasmějete je opravdu málo. Leslie Nielsen ani nepotřebuje být extra herec, aby zahrál komediální postavy. On vlastně i tak vypadá. Je obličej mi zde opravdu sedí, ale tento film bych nehodnotil tak vysoko. Místo toho bych pozdvihl Utopence na útěku, který je pro mě nepochopitelně nízko hodnocen a hlavně že trapný a debilbí Scary Movie má samé klady. Nechápu. Každopádně jsem se rozmýšlel, jestli nakonec nemám dát tomuto filmu 8, ale po shlédnutí závěrečného basebolového zápasu, kdy Leslie až trapně prohledává každého hráče mě opravdu přesvědčila o tom, že touto scénou si to film pokazil nejvíc. ()

Jehan

Ďábelský detektiv Frank Drebin a jeho policejní (a hlavně filmařský tým) v životní formě. Funguje to naštěstí i v případě, že divák netuší, co se tu všechno paroduje. To je vzácné koření. Asi jako zasmát se u karikatury, u které jeden netuší, kdo na ní je karikován. Majstrštyk! Nemá smysl špekulovat, že Leslie Nielsen bral i role, které jsou hluboko pod touto úrovní. Toto zmákl naprosto geniálně. ()

subic

Seriál Police Squad! jsem nikdy neviděl, ale poručík Frank Drebin mě vážně baví už spoustu let... Všechny orgasmy jsem předstíral... Tady i v pokračováních si zahrál takového otloukánka i Orenthal James Simpson. Jde tu o to ochránit před atentátem britskou královnu, která tam zrovna přijede. ()

ostravak30

Jednoznačně nejslavnější role Leslieho Nielsena. Jeho Frank Drebin je skvělý. On už od pohledu pan Nielsen vypadal vtipně. Já musím ocenit nejen opravdu zajímavý humor. On je totiž v podstatě jednoduchý. Vychází z toho, co každý z nás někdy řekl či udělal nebo ho to aspoň napadlo. Zkrátka a dobře, vychází z běžných situací, které podává tou nejvtipnější možnou formou. A to mě baví. A nejlepší na tom všem je, že se nejedná jen o komedii, která vychází ze situačního humoru, ale i z brilantně vtipného scénáře. A vůbec...já nevím přesně, kdo ty herce vybíral, ale byl to nesmírně inteligentní člověk. Většina herců jsou funny, a žádné české slovo to dostatečně nevystihuje, ač vím že na to existuje několik českých ekvivalentů, už od pohledu. Samotná láska mezi Priscillou Presleyovou a Nielsenem a to jak se milují a miliskují nejen v tomto filmu je další velmi zábavná složka tohoto snímku. Film jsem viděl mnohokrát a i když vím co přijde, stejně se vždycky nasměju. A pokud tohle nějaká komedie umí, pak si jiné hodnocení nezaslouží. Rozhodně perla z amerických komedií mezi staršími komediemi. A hodně lesknoucí se... ()

knihovna

To se ještě točili, drazí vnoučci dobré parodie, budu jednou vyprávět svým vnukům, když se toho dožiju. A tohle opravdu dobrá - ne přímo geniální parodie je. Skvělý Nielson, ale i ti ostatní. 100% ()

pekas

Tak to je dnes už klasika, kterou jsem si včera připomněl a zase jsem se nasmál. A ač nemám v lásce dabing, Brabcův je v tomto případě skvělý. 94% ()

PlayEasy

Téhle skvělé parodií snad neodolá nikdo! Dokonce ani Bruce Willis :) Leslie Nielsen se představil jako nový Mr. Bean no ... spíš první :-) bravurně a tento šedivý děda nám zajistil prču a záchvaty smíchu na celý večer! Ale fakt... Tato dnes již klasická krimi komedie pohltila snad každýho hocha, který se narodil v osmdesátkách nebo sedmdesátkách. My jsme u TV obrazovky též nechyběli. Tohle je TOTÁLNÍ ÚLET, který by měl vidět každý milovník filmů. Nesmíme opomenout výborného George Kennedyho, Davida Zuckera a další ... Samozřejmě si nemohli odpustit utopistický konec, ale to neva, protože v té době to ještě utopie nebyla a nepochybujeme, že právě kvůli filmům jako tento vznikají utopistické konce a spoustu režisérů se řídí právě podle těchhle crazy komedií. 95% P.S. Nevíme jestli by tento film potěšil Alžbětu II. :)) ()

Gamekeeper77

Výborná bláznivá komedie, ostatně jako snad všechny filmy s Leslie Nielsenem. Docela mě překvapilo, že je tak letitá, hádal jsem jí skoro o deset let míň. Každopádně humor, který mi sto%ně sedne a tvůrcům těchto prodlužovačů života poklonu a velký dík. 85%. ()

Nathaniell

Jedna z prvních úžasných parodií pana Leslieho Nielsena. Kvalitou se hodně přibližuje prvním dílům Policejní akademie a člověk první Bláznivé střele rád odpustí i nějakou tu přehnanost a škobrtnutí. Bez chybičky to není, 85% je tak akorát a 4* jsou mé hodnocení. ()

hrumsrt

Aby se parodie stala kultovní, je z její podstaty vlastně nemožné, ale pak je tu Bláznivá střela, jenž si tenhle status opravdu zaslouží. Tehdy tenhle žánr fungoval a šlo o důstojný film, který mohl oslovit téměř každého. Leslie Nielsen s naprostou vážností sype jeden frk za druhým a vy nemáte minuty bez vtipu. Pojetí tehdejšího humoru, který nemohl urazit snad nikoho a přesto překypoval tolika nápady, nemohl urazit snad nikoho. Až je mi smutno, kam to dnešní nejen filmová společnost dopracovala.. Jen Leslie to mohl po uši v kondomu zkoušet na Elvisovu bejvalku. 80% ()

Joe16210

Bláznivou střelu jsem viděl poprvé a tomuto "trapnohumoru" se snad nejde nesmát. Fakt to pobaví, i když k tomu musí divák přistupovat jako k trapné parodii, pak nebude překvapen. Líbilo se mi to dostatečně na to, abych dal v budoucnu šanci také pokračováním téhle filmové série. ()

Max Q.

Jedna z mála opravdu povedených parodií. Hláška za hláškou, nemožné situace se řadí jedna za druhou. A přitom žádné laciné fórky! VÁŠ MANŽEL BUDE V POŘÁDKU, ALE S DÁRCOVSTVÍM ORGÁNŮ BYCH SI NA VAŠEM MÍSTĚ RADĚJI POSPÍŠIL. ()

Marg

Jedna z nejlepší parodií vůbec, takových dnes už moc není. Srovnejte scénu, kdy se Leslie vloupá do kanceláře padoucha se stejnou scénou ve filmu Vesmírná prda.Zdánlivě by měly být podobné, ale nejsou. V tohmle filmu je to geniální záležitost, v Prdě je to geniální nezajímavé prázdné nic. ()

dražis

Už kultovní věc, řekl bych. Frank Drebin se nezastaví před nikým a před ničím. Je to jedna velká jízda, která se ani chvilku nezastaví. Tolik vtipů a forků, že by to vyšlo na 100 dnešních "komedií". ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)