Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Mr.Pumpkin

Parodie parodií! Neuvěřitelně zábavná záležitost. Už jsem tenhle film viděl několikrát, ale Frank Drebin mě dokáže vždycky rozesmát. Skvělý gagy, nezapomenutelný hlášky a "drsňácký" dialogy.. Zkrátka paráda! 90% ()

salalala

Chvílemi geniální parodie, která je i po více než třiceti letech od svého vzniku daleko před ostatními. Legendární trio ZAZ znalo velmi dobře pravidla žánrů, do nichž se trefuje, což je ten hlavní důvod, proč snímek stále funguje. Ať už paroduje filmy noir, bondovky nebo drsné kriminálky, ví naprosto přesně, co v nich může být potenciálně směšné a nadále to rozvíjí. Je až fascinující, jak tvůrci dokázali vymyslet explicitní sexuální vtipy tak, aby byly naprosto neškodně dvojsmyslné, nikoho neurážely a nebyly trapné. Trapnost tu navíc úplně chybí a všechny gagy jsou více, či méně vtipné a až na jednu výjimku, která je ale výborná, nejsou fekální. Zmínit se musí i to, že ačkoli děj nedává smysl a dějí se v něm naprosto šílené věci, nikdo se nad tím nepozastaví a všechny postavy to berou za úplně normální, což na papíře asi zní hloupě, ale v obrazové podobě funguje výborně. Tempo je navíc dost svižné (někdy to je až ke škodě, protože koncentrace vtipů je ohromná a divák si je nikdy úplně nevychutná, protože leckdy i na pozadí scény je skrytý gag) a stopáž krátká, takže se divák nemá šanci začít nudit. Leslie Nielsen je geniální a jeho kamenná tvář k neschopnosti Drebina úplně sedí, Priscilla Presley je taktéž vynikající a svou femme fatale zvládá bravurně, taktéž Ricardo Montalban je solidní záporák, s odstupem času navíc stojí za pozornost komediální talent O. J. Simpsona, který ale o pár let později bohužel ukázal svou pravou tvář a skončil. Po letech tedy pět hvězd asi není adekvátní hodnocení, protože některé vtipy se míjí účinkem kvůli tomu, že parodované vzory třeba neznáme, což ale moc na tom, že The Naked Gun: From the Files of Police Squad! je výtečný počin, který je dodnes nepřekonán a vzhledem k nekompromisnosti a určité nekorektnosti asi překonán hned tak nebude, absolutně nemění. 90 % ()

L_O_U_S

Celá série je poměrně vyrovnaná. Škoda jen, že byl film předabován (není mi jasné, co je to za módu předabovat pouze první díl a ostatní ponechat se starým dabingem - viz případ Čelisti). "Máš v koutku drobeček." (93.) ()

Colonist

Začátek legendární série geniálního tria Z-A-Z. První díl je možná ještě trochu usedlejší, tvůrci se pořádně odvázali až ve dvojce, ale i tak je to taková porce humoru, že se člověk vždy dobře pobaví. Parodie jak má být! ()

jurama525

Nesmrtelná serie komedii z nesmrtelným hercem . Na těchto komedijích jsem vyrůstal. No prostě komik jak se patří . Scebář ke všem dílům byl opravdu suprovej . Všechny dily serie jsou vynikající včetně tohoto. ()

Dont

Bláznivá střela je typická ztřeštěná komedie, která vás zaručeně donutí k smíchu, ale není to úplně moje krevní skupina. Těch slabších míst, kdy opravdu dobrý humor chybí nebo sklouzává do trapnosti (výlet s mikrofonem na tiskovce) je tam na můj vkus až moc. Na druhou stranu některé scénky se povedly a smál jsem se až jsem se za břicho popadal. Mnozí tady uvádějí, že dneska už se takové komedie bohužel netočí, já mám z toho ale spíše dojem, že dneska by takováhle komedie v kinech zapadla bez výraznějšího povšimnutí filmové veřejnosti jako mnoho jiných komedií tohoto typu. Na csfd je to pro některé až "kultovní" záležitost, na imdb hodnoceno za 7,6, já bych ještě trochu ubral, slušné tři hvězdy filmu sedí. ()

Aleee89

Parodiím moc neholduji, třeba Scary Movie mě neoslovilo skoro vůbec, ale tohle je taková dobrá řachanda. Původně jsem se na to ani moc nechtěla dívat, ale nakonec to bylo famózní. Ty narážky, kecy... Prostě dobrý oddechový film, který mě tedy rozhodně nezklamal a předčil moje očekávání. ()

Anglie

Na začátku filmu se vám tvář roztáhne do širokého úsměvu a zůstane v něm po celou dobu trvání této parodie. Nejlepší na sérii Bláznivých střel je to, že nemusíte znát parodovaná díla, abyste se skvěle bavili. ()

Fanucci

Nepřetržitá série vtipných a občas hodně vtipných hlášek a situačních gagů, která v kombinaci s vážným hereckým projevem Leslie Nielsena funguje skvěle a baví i po 20 letech. ()

dyfur

.... a zrodil sa Leslie Nielsen... legenda začala svoju púť... tu to bolo na plný počet hviezd...moja zaujímavosť:Reggie Jackson, ktorý vo filme hrá sám seba, nosí hodinky značky Michele. (dyfur) ()

GILLWANDER

Povie mi niekto, kde nájdem konkurenčné rovnaký film ako je tento? Bláznivá strela je hláškamy nabité delo, ktoré každú jednu chvíľu kanonizuje obrovské projektily divákom rovno do vyškerených úst. Toľko vtipne naukladaných scén hneď niekoľko krát na sebe, smiechmi sa už dusíte a musíte myslieť na niečo smutného aby vás neporazilo. Ja som sa skoro počúral, no s plným mechúrom som ostal so šedivým chlapíkom až do konca. On je proste kráľ komikov. 90% ()

OG_Swifty

Objektivne vzato je tohle spis slabsi dil serie 'Naked Gun', ale i dneska spousta tech gagu funguje. Bohuzel rada jich taky uz moc nefunguje, ale porad je to Leslie Nielsen tak STFU! ()

Carlossss

"Nezajdeš na skleničku?" "Ne, já sklo nerad..." Frank Drebin je zkrátka hvězda, která umí a má notnou dávku štěstí... vynikající komedie a parodie na všechny drsné inspektory Callahany a jemu podobné... ()

lioncel

Lt. Frank Drebin .. nezapomenutelný geniální policista zachraňuje královnu .. jeho osoba přináší jediné : naprostý chaos a zmatek ... ale i mé vděčné nadšení ... ()

easaque

+3* Zrovna jsem si připomněl všechny tři díly Bláznivých střel s nezapomenutelnými Leslie Nielsenem a Priscilla Presleyovou a myslím, že stačí když všechny shrnu do jediného společného komentáře. Oni jsou totiž všechny na jedno brdo a pokud se budete bavit u jedné, tak Vás nezklamou ani ostatní. Ve svém ranku parodií patří nejspíš ke špičce a myslím, že v žádném jiném filmu nenajdete tolik vtipných gagů, narážek a "skrytých" vtípků, kterých si všimnete jen při pozorném sledování. I když jsem se dobře bavil, tak tento přehršel humoru byl u mě i kamenem úrazu. abych si u této komedie odpočinul a musel být naopak furt ve střehu. I já si ji asi občas zopakuji, ale myslím že ke čtyřem hvězdičkám nevystoupá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Bláznivou střelu mám možná o trošku víc rád než Žhavý výstřely nebo Přísně tajné. Může za to podle mě lepší ústřední role (o kousíček samozřejmě). Nielsen se pro tohle narodil a to v čem se dneska plácá mu snad jde i odpustit. Frank Drebin je geniální postava, s tim nikdo nic neudělá. Jeho komentáře "byl jsem si vyzvednout prádlo, když..." je jedinečná záležitost. Nikdy neomrzí. Nikdy! -"Just think... next time I shoot someone, I could be arrested." ()

Jonash87

Dnes už nesmrtelná klasika. Spolu s dalšími dvěma díly po "Připoutejte se, prosím" to bezpochyby nejlepší, v čem si Leslie Nielsen zahrál. A stejně tak co David Zucker natočil, i když u něho jsem si ještě zamiloval Scary Movie 3, které taky řadím mezi nejlepší komedie vůbec. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)