Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiální text distributora)

shyster

Rozhodně se jedná o kontroverzní film. Vždyť se svým humorem dotýká katolické církve. Humor je to opravdu vynikající, řada scén jsou vypilované k dokonalosti. Bohužel filmu neprospěla tak dlouhá stopáž. Neubráníte se tedy mírného zakašlání, když podobný vtip jste viděli ve filmu už minimálně dvakrát. ()

cariada

Docela ujetá dobrodružná komedie o církvi andělech ,13. apoštolovi a dvou kámoších a jedné pra předkyni boha. A tak začíná příběh jak zabránit dvoum padlým andělům očistit se. ()

MrPierc

Výborný provokace křesťanské komunity, která se tento film snažila i bojkotovat. Pojetí boha je naprosto proti bibli, protože bibli napsal muž a proto tam dosadil muže :-) ()

Streeper

Světe div se Bůh je ženská. Ježíš je černoch a měl sourozence a pro jeho příbuznou Bethany má Bůh velký úkol. Je to vtipné a má to i myšlenku. I když je tam scéna, která mi přišla vážně dosti nechutná (Golgoťan), ale jinak jde o skvělý film, které drží i skvělé obsazení. ()

Crawler-D

Smithovsky nekorektní nebo nábožensky uctivé? Překvapí řada známých jmen, neúcta ka katolické církvi (ať žije nový maskot :-D ) rozuzlení filmu. ()

cubajz

komedie beroucí si na paškál víru v boha a zesměšňující většinu zaběhlých křesťanských dogmat - ovšem zesměšňující je inteligentní formou, často podepřenou citáty z bible či křesťanské mytologie. Dozvíme se, že Ježíš byl černoch, andělé jsou stejně bezpohlavní jako Ken a bůh je žena s roztomilým xichtíkem Alanis Morissette... Dokážu si představit, jak musel tento film hnout žlučí církevním pohlávárům a mám z toho pekelnou radost:) ()

TomikZlesa

Obrovské překvapení, jediným nechutenstvím, ale jen dočasným byl Ben Affleck (snad mu časem přijdu na chut jako třeba DiCapriovi). Perfektní fekální humor, tak se mi to líbí, křestanství nesnáším, jen bánbíčkářství okolo, ale mytologii jako takovou mám celkem rád, proto sem si tenhle film doslova a do písmene užíval. Pan Hovnodémon to bylo něco, jedno z nejgeniálnějších stvoření......... ()

DruidKarel

964. hodnocený film: Kevin Smith a Jason Lee jsou k sobě jako Laurel a Hardy. Prostě jeden je nemluvnej idiot a druhej je mluvnej a příliš a všechno, co vypustí z pusy, je totální hovadina, takže se jistě zasmějete. Lindu Fiorentino chtěl vojet každým coulem a to pořád. Jeho nabídky na kouření, šex či různé hrátky přicházely neustále a vy se jen divíte, jakou že to zase roli ztvárňuje. Snímek je skutečně hvězdně obsazen a musím říct, že i dobře vymyšlenej. Děj se točí pořád kolem jednoho - dostat ty dva (Ben Affleck a Matt Damon) a vojet Lidu Fiorentino nebo aspoň andělsky krásnou Salmu Hayek. Určitě se zasmějete, proto dávám 4*, které si snímek jistě zaslouží. 4* ()

Wladi.mir

Šílená komedie a divím se, že to natočil Kevin Smith. Zatím nejslabší film od Kevina. Nebýt ovšem dobrých herců asi bych šel s hodnocením níže. Bohužel, ale je to vtipné, ulítlé, zábavné a svým způsobem i poučné. Proto dávám tři hvězdy této komedii s mojí oblíbenou dvojicí Affleck, Damon. Néé, dělám si legraci. Samozřejmě, že Jay and Silent Bob! ()

vykur!

He said that faith is like a glass of water. When you're young, the glass is small, and it's easy to fill up. But the older you get, the bigger the glass gets, and the same amount of liquid doesn't fill it anymore. ()

C0r0ner

Smith mi nikdy k srdci nepřirostl, ale Dogma má dvě věci, které ostatní jeho filmy nemají. Zaprvé je to hodně slušná sranda a zadruhé se hází špína na církev, což je pro mě samozřejmě velká paráda. Škoda jen té trochu přepálené stopáže, protože jinak to byla fakt veselá taškařice s parádním obsazením. 90% ()

carly

správne uletené a pritom seriózne. skvelé herecké obsadenie a vtipy. moje prvé stretnutie s Jayom a Silent Bobom - zbožňujem ich. v tomto filme ešte aj titulky stoja za to. a Alanis ako boh - jednoducho božské. ()

Juto

Film je často veselý, často hlboký a občas hlúpy. Smith robí veľký odvážny skok do otázok viery a náboženstva. Bavil som sa ohromne. 9/10 ()

Davosh

Jej, tak tohle se Kevinovi moc nepovedlo. Nevím, čím to bylo, ale já jsem se u tohohle filmu téměř ani nezasmál a celý film jsem byl v jakési křeči. Nebýt Jaye s Bobem tak bych snad ani nepoznal, že se jedná o Smithův film. Určitě nejhorší z jeho tvorby a pro mě spíše horší 3*. ()

O´Hara

Taková občas hodně ujetá parodie na náboženství se skvělými herci. Viděl jsem v tom i světlé i tmavé momenty, takže je to pro mě takový střed. Sranda, ale jednou stačilo. ()

Ice123

naprosto souhlasím se vším co řekla "Lima". Prostě chytře a vtipně zparcované s úžasným obsazením. Pro fanoušky Mlčenlivého Boba a Jaye, nebo alespoň pro fanoušky filmů z režie Kevina Smithe (Mlčenlivý Bob) je tenhle film úžasnou satirickou parodií, kterou by si neměli nechat ujít ;) PS.: Alanis Morrissette je tam úplně božská :D ()

dr.fish

Už po několika pasážích tohohle filmu jsem pochopil, že se nejedná o žádné teologické dílo. Rozhodně se nedá říct, že by si to režisér nějak zásadně promyslel, než vyrazil na plac. Tvůrce zjevně neměl žádný myšlenkový záměr, maximálně tak možná naštvat církevní představitele, o čem ale silně pochybuju, jelikož děj nedává ani za mák smyslu a hluboce zaostává za kontroverzností filmů typu Constantine nebo Da Vinci Code. Vykadím-li se na schody kostela, ještě přece nejsem automaticky kacíř, rebel anebo respektuhodný teolog. Režisér nám nenabízí proti bibli žádnou důvěryhodnou variantu, což v případě tohoto typu filmu musí. Nemusel by jedině v případě, že právě stupidnost a rozbředlost díla by byla právě ta "známka punku", o kterou by mu šlo... Slaboduchý příběh nezachraňuje ani přehršel zde naprosto zbytečně se snažících hvězd. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu